Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

A slabit cineva cu Relax & Tone ?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
_FTW_

_FTW_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.08.2010
Sunt curios daca a slabit cineva cu aparatul de vibromasaj Relax & Tone sau cu altele similare. Eu nu prea cred in asa ceva sau in produse cumparate din reclame tv, dar mama si l-a cumparat pentru masaj dupa ce l-a testat la cineva deoarece are dureri musculare si probleme cu circulatia.
L-am probat si eu azi putin si mi se pare destul de puternic. As vrea sa dau burta jos cu el daca se poate, e destul de mare.
Voi ati pierdut centimetri macar, daca nu cumva si greutat cu el?

Am sa rog userii tip troll sa se abtina de la comentarii gen dute si fa miscare. Am fost si la sala ani de zile, dar mai mult am luat in greutate pentru ca grasimea s-a transformat in muschi, si ma simt mai greu ca niciodata, am renuntat.(nu am luat in viata mea proteine, sunt destul de solid, nu sunt nici obez!) Ma duc mereu la jogging in parc, fac flotari etc, mananc sanatos, maxim 2 mese pe zi. Metabolismul meu este penibil si nu pot slabi prin metodele clasice, chiar daca fac greva foamei o saptamana.

Sa nu credeti ca vreau patratele sau cine stie ce pe burta, nu. Vreau doar sa reduc investitia de zeci de milioane in bere.

[ http://image.made-in-china.com/2f0j00CvfQLBZIAekM/Relax-Body-Tone-RET0410-AS-SEEN-ON-TV-.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,801
  • Înscris: 08.02.2007

 _FTW_, on 17th September 2010, 11:54, said:

... dar mai mult am luat in greutate pentru ca grasimea s-a transformat in muschi, si ma simt mai greu ca niciodata, am renuntat.....
Metabolismul meu este penibil si nu pot slabi prin metodele clasice, chiar daca fac greva foamei o saptamana.
...
Vreau doar sa reduc investitia de zeci de milioane in bere.
de unde ai scos-o ca grasimea s-a transformat in muschi? daca spuneai ca intre timp s-a mai depus da, dar sa se transforme in muschi e o prostie mare
pai berea... da, redu-o drastic, de asta ai burta si ti se pare ca grasimea... uf ma abtin sa nu rad, dar e imposibil :lol:

#3
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008
Offtopic ( nu vreau sa deschid un topic separat):bonygy de ce mi-ai furat avatarul? Vezi ca l-am inregistrat la OSIM....

#4
motanu44

motanu44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,719
  • Înscris: 01.08.2007

 _FTW_, on 17th September 2010, 12:54, said:

Am sa rog userii tip troll sa se abtina de la comentarii gen dute si fa miscare. Am fost si la sala ani de zile, dar mai mult am luat in greutate pentru ca grasimea s-a transformat in muschi, si ma simt mai greu ca niciodata, am renuntat.(nu am luat in viata mea proteine, sunt destul de solid, nu sunt nici obez!) Ma duc mereu la jogging in parc, fac flotari etc, mananc sanatos, maxim 2 mese pe zi. Metabolismul meu este penibil si nu pot slabi prin metodele clasice, chiar daca fac greva foamei o saptamana.
Ei, aici vad o prima greseala. NU trebuie sa mananci doar 2 mese pe zi, si in niciun caz sa faci greva foamei. Trebuie sa mananci putin si des, cam 4-5 mese pe zi, prima mai consistenta, ultima mai saraca.
Inlocuieste pe cat posibil carbohidratii simpli cu complecsi.
Odata cu miscarea pe care o faci mareste aportul de proteine.
De grasimi nu mai zic :P
Exercitiile de tip aerobic se fac pe burta goala, cand nivelul glicogenului din muschi e scazut, altfel trebuie sa treaca ~30min sa se declanseze arderea grasimilor ...dar asta probabil o stiai deja.
Si adapteaza-ti dieta in functie te tipul somatic in care te incadrezi (probabil endomorf), pentru scopul propus (reducerea stratului adipos, preferabil fara pierderi prea mari de tesut muscular).

Cat despre acel Relax&Tone, nu cred ca el singur va face mare branza. Poate doar in contextul unei diete si a unui program de antrenament corecte, poate ca da, va ajuta putin, dar in conditiile sedentarului obisnuit, cred ca e frectie la picior de lemn. Asta e parerea mea, am si o prejudecata vizavi de astfel de produse-minune care pretind ca poti slabi foarte mult doar cu ajutorul lor. Prejudecata imi e alimentata in principal de acele imagini |Before| - |After| unde vezi intai un obez si la After un nene slabut, care cica el era odata obezul de alaturi, si a slabit atat doar cu produsul-minune folosit doar 5 minute pe zi, 2 zile pe saptamana ...hai las-o dracu!

Edited by motanu44, 17 September 2010 - 12:45.


#5
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

 _FTW_, on 17th September 2010, 12:54, said:

Am sa rog userii tip troll sa se abtina de la comentarii gen dute si fa miscare. Am fost si la sala ani de zile, dar mai mult am luat in greutate
pun pariu ca nu era sala de lectura!

#6
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010
Va certati aiurea rau de tot. Va spun din experienta:
-nu exista aparate "minune" de slabit
-nu exista diete "minune" de slabit
-infometarea duce la afectiuni care te vor face sa regreti alegerea facuta
-exista doar un singur aparat minune numit vointa care consta intr-o dieta echilibrata si cel putin 30 de min(non-stop)de alergare sau bicicleta eliptica sau bicicleta clasica si asta ZI DE ZI
-daca grasimea este rezultatul ereditatii(parintii au fost grasi) aceasta este cea mai pacatoasa si mai grea slabire dar  si asta este posibila
-fara bauturi carbogazoaze indiferent de ele, cafea cat mai putina, dulciuri la gunoi cu ele, tigari nici sa nu va ganditi, fara paine
-ceai verde 2-3 cani pe zi

Eu am facut tot ce scrie mai sus si abea am slabit de la 90 kg la 85 dar in 3 luni de efort intens!!! Cine va spune ca exista miracole mananca.....stiti voi ce, daca ar exista benzi virbatoare miraculoase sau mai stiu eu ce tampenii, toate salile si toti producatorii de echipament sportiv ar da faliment. Miscare intensa si o dieta cat de cat echilibrata, RESTUL E GARGARA.

#7
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010
FTW tu(si nu numai tu) ar trebui sa stii urmatorul lucru: nu vei gasi pe NIMENI care are acest aparat care iti va spune: "dom'le e ceva extraordinar" iar ala sau aia care spune asa ceva cred ca e dus rau cu capul :naughty:
In fiecare zi apar tot felul de cacaturi prezentate drept "utile", "miraculoase", "tonifica", "relaxeaza", "slabesc" si asta vb.aia intr-un timp record :roflmaofast:
Gandeste-te ca numai inventia bicicletei eliptice a durat ani buni de teste si iar teste si chiar si cu asta trebuie tras la greu daca vrei rezultate.
Sunt fraieri care dau mii de euro pe un fotoliu cu masaj crezand ca asta va inlocui un maseur profesionist, alti fraieri dau o groaza de bani pe carti cu  diete "miraculoase" si altii ca tine care inca mai cred in Mos Craciun........ doamne mare e gradina ta......

Edited by paulone, 17 September 2010 - 21:19.


#8
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
is jmechere pentru masaj dar in niciun caz ptr slabit. Cunosc vreo 4 persoane care au dar le folosesc numai ptr masaj . Pentru slabit exista sport + alimentatie adecvata !

#9
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Nu exista aparate de dat burta jos, decit in reclame. Si nu exista mincat sanatos "maxim 2 mese pe zi", ala e cel mai nesanatos mincat, pe care il practic si eu cu brio  :coolspeak:

#10
_FTW_

_FTW_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.08.2010
pai daca nu-mi e foame, cum sa mananc mai mult?
nu m-am abtinut in viata mea de la mancare, si mesele astea sunt de obicei 1. dimineata un sandwitch si 2. in jur de 4-5 cand mi se face foame iar o supa si felul 2; paine putina, sucuri naturale, apa multa, fructe cand am timp sa-mi cumpar, chiar mananc sanatos.

#11
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
Nu stiu cum se asteapta lumea sa slabeasca cu niste aparate de masaj. LOL

Daca esti "ereditar" gras, nici o sansa sa slabesti, crede-ma.
Iti spun eu, care am 110kg, fac 40 de minute de bicla pe zi (de placere - ma duc la munca, nu pentru slabit) si nu se vede nimic DUPA CINCI LUNI de facut asta zilnic (zilnic pentru ca uneori ma duc si in week-end pe coclauri - prima tura cu bicla: 1 mai 2010, off-road doua ore dus, doua intors). Nu merg "relaxare", chiar pedalez in forta, transpir mult, am tot timpul un tricou de schimb la mine.

Suntem 4 copii la parinti, mama e plinuta, tata a fost balena, bunica a fost de felul ei "mai mare", ghici cum suntem noi?
Si, de 10 ani nu mai stau la ai mei, locuiesc cu prietena mea - care are 50kg, mancam amandoi cam aceeasi mancare, uneori gatim impreuna. De 5 ani eu am 110kg CONSTANT, ea are 50kg CONSTANT.

Daca te simti bine, daca poti cara lucruri fara sa obosesti, daca bagi bicla zilnic fara sa-ti dai sufletul pe-afara, daca te distrezi in week-end megand pe role sau pe trotineta, daca ai tensiunea normala, glicemia normala si colesteterolul normal, nu vad nici un motiv sa te apuci de slabit.
Unii oameni sunt mai mari, altii mai mici...  am o colega slaba care are colesterolul mai mare ca al meu; cunosc o fata de 80kg care face scufundari si trasee montane. Totul e sa te simti bine.

Edited by ciureanuc, 19 September 2010 - 10:47.


#12
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
P.S.: Nu mancam prajeli in ulei (avem gratar de aragaz), nu prea facem cartofi prajiti, nu cumparam sucuri acidulate si dulci, nu mergem la Mac. Si totusi nu scad sub 110Kg!  :rolleyes:

Edited by ciureanuc, 19 September 2010 - 11:11.


#13
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu exista ereditari grasi. orice grasan poate slabi, daca nu e BOLNAV. 40 de minute cu bicicleta e fix pix. trebuie sa faci mult mai multa miscare si sa bagi un regim serios

btw, ai fost intotdeauna gras sau te-ai ingrasat in ultimii ani? eu m-am ingrasat 30 de kile in ultimii 5 ani si sigur nu-s gras ereditar :lol:

#14
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010

Quote

nu exista ereditari grasi. orice grasan poate slabi, daca nu e BOLNAV
corect

Quote

40 de minute cu bicicleta e fix pix. trebuie sa faci mult mai multa miscare si sa bagi un regim serios
depinde de ce bicicleta folosesti, 40 de minute de eliptica zilnic+dieta e IMPOSIBIL sa nu slabesti!!!!!!!

#15
_FTW_

_FTW_

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 227
  • Înscris: 06.08.2010
nu e cazul ereditar la mine, nu vin din familie de grasi, dar de burtosi da
tata are burta si e mai slab cu 10 kg decat mine, eu am in jur de 90 de cand m-am apucat sa beau bere acum 5 ani, am tinut-o constant intre 85 si 95
am incercat 3 luni sa stau fara bere si nu am dat jos nimic, deci nu e de la aia
am si bicicleta magnetica, merg pe ea cand am timp si transpir de mor, degeaba.

ciureanuc pot face multe, mai multe decat slabanogii. car lucruri grele, alerg mai repede si mai mult decat un om obisnuit, nu m-am simtit in viata mea greu etc
sunt dezamagit ca societatea e obisnuita sa te respinga din start, esti catalogat ca burtos orice ai face.
anul trecut faceam break dance, nu profesionist, cu aceasi burta. la 90 kg si 1.78 fac si flickuri si triplu salturi la strand

#16
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010
carrman locul tau este la psihiatrie, chiar ma mir ca administratorii site-ului te lasa sa folosesti un asemenea limbaj, esti grobian omule.
FTW nu dispera si nu te mai cobora la nivelul tuturor idiotilor, am trecut si eu prin situatia ta cand credeam ca ORICE as face nu ajuta, dar mi-am dat seama ca in general burta se da FOARTE greu jos, trebuie rabdare multa, efort pe masura si incredere. Nu uita ca burta se mai face(e dovedit) si de la stres+nopti nedormite, dar daca vei tine o dieta normala si muuult efort fizic este imposibil sa nu slabesti, corpul nu are de unde sa mai puna si va trebui sa-si "consume" rezervele de grasime.

Edited by paulone, 20 September 2010 - 19:09.


#17
nandrolon

nandrolon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 18.04.2010
Cum de nu s-a lasat cu BAN la ce limbaj s-a folosit pe aici?

#18
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

 paulone, on 20th September 2010, 20:01, said:

carrman locul tau este la psihiatrie, chiar ma mir ca administratorii site-ului te lasa sa folosesti un asemenea limbaj, esti grobian omule.

era doar Hasek!

ce-i drept, era vorba despre o matura cu coada, nu despre Relax&Tone...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate