Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 

Moda toamna 2010 pt. barbati

- - - - -
  • Please log in to reply
322 replies to this topic

#1
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010
Avand in vedere ca am creat un topic special pt. femei legat de ce se va purta in toamna 2010, nu puteam sa neglijez acest aspect in ceea ce ii priveste pe barbati. Tocmai de aceea m-am gandit ca ar fi util si interesant sa ofer cateva informatii despre moda in toamna 2010.

- se poarta blugii si pantalonii stransi pe picior, chiar foarte mult in partea de jos, cizmele si ghetele de piele, curelele si lanturile ca si accesorii la pantaloni.

- gama coloristică nu este foarte variată, acesta folosind nuantele pământii adică: maro, negru, albastru închis, bleumarin, gri deschis, culoarea cămilei, bej,precum alb si violet;

- materiale folosite: lână, lână merino, casmir, bumbac;

- jachetele de toamnă sunt putine ca model, cele scurte milităresti, observăm acest lucru datorită mărimi si a pozitionării nasturilor;

- nu lipsesc nici sacourile care sunt la fel de clasice ca restul vestimentatiei;

- sunt prezente cardiganele lungi si groase care pot fi folosite în locul paltonului pe sezonul de primăvară – toamnă.;[/indent]

-  mai jos aveti si exemplele a celor enumerate mai sus.

   Astept parerile barbatilor in ceea ce priveste tendinta in aceasta toamna, chiar si poze reprezentative.

Attached Files


Edited by Veronika_99, 14 September 2010 - 08:47.


#2
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 Veronika_99, on 14th September 2010, 09:39, said:

Astept parerile barbatilor in ceea ce priveste tendinta in aceasta toamna, chiar si poze reprezentative.
Aia din poze e "barbati"?:huh: Nu de alta, dar nu prea par.

#3
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

 Marius3k, on 14th September 2010, 09:46, said:

Aia din poze e "barbati"?:huh: Nu de alta, dar nu prea par.


nu inteleg ce vrei sa spui...

#4
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
pe zi ce trece sunt tot mai convins ca baietii de la parazitii au avut dreptate cand au spus..."va-mbracati ca niste p*zde sa va placa p*zdele"

#5
Coana

Coana

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 23.06.2004
da, unde sunt malboro man....oricum e nice ca se poarta iar bocancii...sa imi iau si io de aia pana la genunchi...ce misto era la liceu nene...

#6
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

 marce, on 14th September 2010, 09:52, said:

pe zi ce trece sunt tot mai convins ca baietii de la parazitii au avut dreptate cand au spus..."va-mbracati ca niste p*zde sa va placa p*zdele"


ce vrei sa spui cu asta????

#7
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
pantalonii strinsi jos arata ca dracu' pe barbati. dar daca asa e moda... noroc ca n-o sa tina mult.

si sacourile strinse dau aer de copii, nu de barbati.

pulovere si blazere de lina mai avem prin garderoba. daca nu le-au gustat moliile.

Edited by Centris, 14 September 2010 - 09:02.


#8
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,328
  • Înscris: 09.09.2006

 Veronika_99, on 14th September 2010, 10:48, said:

nu inteleg ce vrei sa spui...
Vrea sa spuna ca arata asa de efeminati si de ridicoli, ca trebuie musai sa-i cauti in pantaloni sa te asiguri ca au putza.
@Coana: zau ca da! Si Camel Adventurer!
Daca n-ar fi asa de oribil de cald p-aci, tot bocanci as purta si eu, de-aia de piele intoarsa, galben-crem sau ce culoare o fi aia, cu talpa de "cascaval".

Edited by buntzi, 14 September 2010 - 09:06.


#9
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 marce, on 14th September 2010, 09:52, said:

"va-mbracati ca niste p*zde sa va placa p*zdele"
Din intamplare am ajuns la un party cu ultra-macho d-astia. Dupa doua pahare de vodka+suc de portocale (bautura de gagici, daca ma-ntrebati pe mine) erau wested baeteii.

#10
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 01.12.2007
Pantalonii stransi la baza, se numesc mai  "popular" conici. Si ala cu geanta e chiar deplorabil.

#11
alex2zece

alex2zece

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 16.02.2010
da' femeilor le plac?

#12
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004

 Veronika_99, on 14th September 2010, 10:01, said:

ce vrei sa spui cu asta????


 buntzi, on 14th September 2010, 10:02, said:

Vrea sa spuna ca arata asa de efeminati si de ridicoli, ca trebuie musai sa-i cauti in pantaloni sa te asiguri ca au putza.

cam asta vroiam sa spun (daca partea cu "va-mbracati ca pizdele" n-ai inteles-o)
@Marius3k...poate asta inseamna sa fii fancy, kinky si ultra-macho...sa fii la moda, sa te imbraci in asa fel incat sa fii usor confundat cu o fata si sa te comporti foarte asemanator cu una

#13
Veronika_99

Veronika_99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 31.08.2010

 Centris, on 14th September 2010, 10:01, said:

pantalonii strinsi jos arata ca dracu' pe barbati. dar daca asa e moda... noroc ca n-o sa tina mult.

si sacourile strinse dau aer de copii, nu de barbati.

pulovere si blazere de lina mai avem prin garderoba. daca nu le-au gustat moliile.

imi permit sa te contrazic tocmai pt. ca am vazut si exemplare care arata bine imbracati in asa ceva, totul tine de stil, de forma corpului, normal ca un gras sau un schilod arata ca draq imbracat in blugi "stramti jos'...care mai sunt numici si 'conici"..'pana"..sau "skinny"...trebuie sa ai un corp atletic ..sa fi inalt..etc..depinde de mai multe aspecte..
- in ceea ce priveste sacourile stranse ..te contrazic inca o data...arata f bine..cu conditia sa nu ai 'burta"...
- cand o sa pricepeti voi barbatii ca si femeile vor sa vada la voi un pic de imaginatie in felul de a va imbraca...

 buntzi, on 14th September 2010, 10:02, said:

Vrea sa spuna ca arata asa de efeminati si de ridicoli, ca trebuie musai sa-i cauti in pantaloni sa te asiguri ca au putza.
@Coana: zau ca da! Si Camel Adventurer!
Daca n-ar fi asa de oribil de cald p-aci, tot bocanci as purta si eu, de-aia de piele intoarsa, galben-crem sau ce culoare o fi aia, cu talpa de "cascaval".


..e adevarat ca si eu am avut reticente in privinta blugilor stramti la barbati...dar apoi mi-am schimbat viziunea tocmai pt. ca am vazut persoane care au stiut sa-si adapteze vestimentatia in functie se stilul propriu si intradevar poate arata f. bine...trebuie sa ai curaj sa porti anumite haine ce sunt prezentate pe podiumurile de moda...trebuie sa fi nonconformist si masculin..nici mie nu-mi plac efeminatii...deci..
- bocancii sunt superbi...purtati-i fratilor ca da bine..fiti cu personalitate

 marce, on 14th September 2010, 10:21, said:

cam asta vroiam sa spun (daca partea cu "va-mbracati ca pizdele" n-ai inteles-o)
@Marius3k...poate asta inseamna sa fii fancy, kinky si ultra-macho...sa fii la moda, sa te imbraci in asa fel incat sa fii usor confundat cu o fata si sa te comporti foarte asemanator cu una


daca esti schilod normal ca arati ca o fata..dar daca ai putin fibra pe tine...trebuie sa arati f sexy

#14
center_2001

center_2001

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 385
  • Înscris: 08.09.2010

 Veronika_99, on 14th September 2010, 09:39, said:

Astept parerile barbatilor in ceea ce priveste tendinta in aceasta toamna, chiar si poze reprezentative.
Ce-i cu gentile?  :confuzzled:

#15
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

 Veronika_99, on 14th September 2010, 10:44, said:

- cand o sa pricepeti voi barbatii ca si femeile vor sa vada la voi un pic de imaginatie in felul de a va imbraca...

cind o sa pricepeti voi femeile ca nu toti barbatii se imbraca cu gargaunii unora care au de facut bani in fiecare sezon. si ca ce scrie in reviste nu este realitate. si ca de la o virsta stii bine ce arata bine pe tine, nu trebuie sa te convinga nimeni ca esti prost/depasit/limitat (expresia asta imi da fiori).

citi barbati ai vazut imbracati clasic, cu haine duse la croitor?

#16
LaurX

LaurX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 30.07.2007
In a 2-a poza cel din stanga are un ochi umflat ??  Parca-i din Terminator '' I'll be back''

#17
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 Veronika_99, on 14th September 2010, 10:44, said:

- cand o sa pricepeti voi barbatii ca si femeile vor sa vada la voi un pic de imaginatie in felul de a va imbraca...
- bocancii sunt superbi...purtati-i fratilor ca da bine..fiti cu personalitate
daca esti schilod normal ca arati ca o fata..dar daca ai putin fibra pe tine...trebuie sa arati f sexy
Cand o sa pricepeti si voi ca nu te poti prezenta la o intalnire de biznis ori sedinta imbracat asa?
Eu zic sa te potolesti cu recomandatul bocancilor, sigur vrei sa fii prin preajma cand se descalta un "macho" d-asta cu bocanci? :naughty:
Daca ai putin mai multa fibra pe tine ce faci?
Pentru tine imaginatie si noncoformism inseamna spirit de turma? Nu de alta, da' vad zeci de kinderi/puberi d-astia imbracati la fel, tunsi la fel, cu aceiasi ochelari cretini de soare, parca toti sunt facuti dupa acelasi calapod.

 center_2001, on 14th September 2010, 10:58, said:

Ce-i cu gentile?  :confuzzled:
Pluralul corect e...jante. :)

#18
nooob

nooob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 21.06.2010
fiecare se imbraca cu ce vrea nu cu ce vrei tu ... sunt nise porcarii blugi mulati si cizmele de piele toamna , cred ca aberezi fetito ...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate