Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

TVR SPORT. Un nou canal de sport!

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

TVR SPORT.

TVR studiază varianta creării unui brand de sport propriu.

Postul public de televiziune studiază posibilitatea valorificării conținutului de sport pe care îl deține sub un brand propriu.

  • După ce l-a “repatriat” pe Cosmin Cernat de la Kanal D, TVR se gândește la oportunitatea creării unui brand în jurul sportului.

  • "Încercăm să capitalizăm pe conținutul premium de sport pe care îl deținem – U.E.F.A. Champions League și Olimpiadele, de exemplu – și să creăm un brand de sine stătător în jurul acestui nucleu. Sportul a fost dintotdeauna un magnet de audiență și ar fi o eroare tactică de management dacă nu l-am valorifica”, se arată într-un răspuns oferit pentru REALITATEA.NET, de postul public de televiziune.
  • Conducerea TVR spune că nu a luat încă o decizie în acest sens: “Dacă acest nucleu se va constitui sub un brand de sine stătător sau nu, este încă prea devreme să spunem. Suntem încă la faza la care găsim soluții pentru exploatarea la maximum a conținutului de calitate pe care Televiziunea Română îl are de oferit.”  În acest moment, piața televiziunilor de sport din România este destul de aglomerată, cele mai importante prezențe fiind Sport.ro, GSP TV, Digi Sport și noul Dolce Sport, la care se mai adaugă și posturi cu transmisie în România precum Eurosport, Sport 1 sau Sport Klub.

Sursa: http://www.realitate...ort_744713.html


Edited by megafanro, 13 September 2010 - 23:59.


#2
qudatheo

qudatheo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 06.12.2004
Ar fi o chestie. Sa-l ia si pe Gradinescu. Sa scapam de gramada de televiziuni de sport parazite si vorbetii lor handicapati.

#3
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Oare ipoteticul TVR SPORT se va putea viziona fara taxe suplimentare? Oricum abonamentul la TVR il platim oricum, TVR-ul e in grila tuturor furnizorilor de CATV..........

#4
unique2

unique2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 15.07.2006
Pai brandul nu inseamna un nou post de televiziune. Exista si in strainatate brandurile RAI SPORT, BBC SPORT, ITV SPORT fara sa se transforme in posturi tv separate. Mai precis orice transmisiune sportiva din grup (ex. BBC1, 2, 3, 4) se face sub brandul SPORT si conceptul se poate extinde usor la alte servicii media gen videotext (Red Button pe platformele DTH) sau internet.
Spre exemplu, la Wimbledon se transmite meciul zilei pe BBC 2. Pe ecran apare periodic sigla BBC Sport. In acelasi timp, poti apasa butonul rosu de la telecomanda (vorbesc de emisia digitala), alege sectiunea BBC Sport si selecta ce meci vrei tu sa vezi in direct (sunt vreo 6-7 optiuni). Acelasi lucru se poate face si pe pagina de internet, sectinea BBC Sport.
Ramane interesant de vazut cam pana unde ajunge TVR-ul.

#5
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
TVR 3 va fi o combinatie intre TVR Regional si TVR Sport, nu va fi un canal nou, i se va face loc in grila unui program existent.

De asemenea TVR 2 va deveni un canal dedicat tineretului. De fapt asta spunea si fosta conducere... sa speram ca de data asta vor reusi.

#6
Remusik82

Remusik82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 20.10.2005
Mai bine ar introduce TVR Sport in locul TVR Info, ca si-asa nu se uita nimeni la el.

#7
Ghepardi

Ghepardi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 23.02.2009
S-ar putea să ajungă la această soluție.

Quote

Lăzescu despre TVR Info:
"E un concept... Ce concept, ca mi-e greu sa spun... E o provocare! E singurul subiect unde nu am ce sa spun. La TVR 3 am gasit o solutie sa-l relansam"
"Nu oprim TVR Info, dar cautam o solutie in cazul lui"
http://economie.hotn...-identitate.htm

Edited by Ghepardi, 19 September 2010 - 07:39.


#8
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Mult mai fain asa decat inca un canal, in sfarsit cineva care gandeste in TVR.

#9
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
ar fi o idee,dar de data asta macar sa o faca calumea,nu ca TVR Info care este un esec 100%

#10
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
nu stiu de ce nu va place conceptul tvr info!!!!!!!! se apropie de modelul euronews. stiri concrete, la obiect, fara prezentatori obositori si comentariile lor, totul doar informare.

#11
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
eu n-am nimic impotriva tvr info :)

se aseamana cel mai mult cu euronews dintre toate posturile romanesti !

#12
sorryn_pirates

sorryn_pirates

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 543
  • Înscris: 22.07.2006
ai dreptate tvr info vrea sa semene cu euronews. dar rcs craiova de cateva luni a scos din grila tvr info. si nu stiu acum ce format mai e pe tvr info.
ar fi bine daca s0ar lansa TVR Sport si daca ar transmite si meciurile dinLIGA1 ar fi ok. ca pe Gsp si DIGI sport sunt transmise si comentatate neprofesional in special cei de la gsp nu afiseaza si ei ce echipe joaca la capitolul asta sta si antena 1 vad ca cei de la digi sport sau lovit la cap si de putin timp in timpul meciului afiseaza echipele care joca si scorul sper sa nu fie de moment.

#13
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
de acum incolo Digi Sport o sa afiseze la toate meciurile din Liga 1 scorul, minutul si cele 2 echipe, asa ca nu e ceva temporar ;)

iar daca ai digital si HD te poti bucura si de 16:9 si transmisii HD din Liga 1 sau daca nu HD macar SD upscalat pe Digi Sport HD :D

#14
creatura85

creatura85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,684
  • Înscris: 19.07.2008
Nu avem destule canale de sport? Desigur sunt multe dar... ma rog, eu unul nu vad rostul la inca un post tv de sport ;)

#15
andrei_b

andrei_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 20.07.2009

View Postcreatura85, on 9th October 2010, 10:02, said:

Nu avem destule canale de sport? Desigur sunt multe dar... ma rog, eu unul nu vad rostul la inca un post tv de sport ;)
Intr`adevar sunt destule posturi tv de profil sportiv, dar ar trebui impartite drepturile de televizare la mai multe televiziuni .. Digisport are monopol pe campionatele puternice ale Europei si nu poate acoperi macar 4 meciuri per etapa in transmisie live .. Liga 1 mi se pare normal sa fie transmisa de Tvr pentru a permite tuturor concetatenilor sa urmareasca " Liga lui Mitica "

#16
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postcreatura85, on 9th October 2010, 10:02, said:

Nu avem destule canale de sport? Desigur sunt multe dar... ma rog, eu unul nu vad rostul la inca un post tv de sport ;)
Pai cum, sa nu aiba si TVR-ul propriul canal de sport?

#17
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
La cate competitii transmite TVR-ul este inutil. Si nu, nu este cazul sa umple timpul de emisiune cu MUTV, LTV sau cu diferite alte sporturi care nu se urmaresc deloc la noi in tara.

#18
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,007
  • Înscris: 27.02.2006
poate il fac part-time cu TVR info.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate