Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 

Anti-virusi comparare

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
10 răspunsuri în acest subiect

#1
arthasleo

arthasleo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 22.08.2010
Salut as vrea sa stiu care antivirus a  il iau nod32 sau avast?

#2
sandel_u

sandel_u

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.663
  • Înscris: 21.11.2009
Avira.
Las-o mai moale cu "New topic", aici nu e concurs pentru asa ceva.

Editat de sandel_u, 13 septembrie 2010 - 10:21.


#3
arthasleo

arthasleo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 25
  • Înscris: 22.08.2010
Sorry vreau decat o inforamtie`pentru ca antivirusul meu nu mai poate actualiza si nici la ei pe pagina nu pot sa intru,si incercsa schimb antivirusul dar nu stiu care sa iau Avast,sau alt antivirus.

#4
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.387
  • Înscris: 23.08.2010
Sau Avira.Exista si o varianta gratuita(cu mai putine functii).Dintre cele de mai sus n-am incercat Avast!,deci nu pot face o comparatie intre cele doua.Dar dintre cele care le-am incercat, Avira are rata de detectie foarte mare, si nu consuma foarte multe resurse.

Editat de asasinuxp, 13 septembrie 2010 - 11:01.
Șters citat


#5
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.332
  • Înscris: 02.02.2006
Ia terminați-vă cu licențele pe PM (asta în special pentru adytzoi, al cărui post va fi șters imediat, dar și pentru alți amatori de senzații tari).

Pentru cultura voastră generală, Avast! e moca și gratuit pentru uzul casnic. Dar așa-i românu'...piratează și lucrurile gratuite. Că altfel nu merge.


P.S.: Omul (arthasleo) a întrebat sfaturi Nod32 vs Avast. Nu alte produse, iar motivele nu contează. Abțineți-vă de la sfaturi pt alte produse, că iar iese show. Pentru comparative și păreri generale, există topicuri speciale.

Editat de alexcrist, 13 septembrie 2010 - 10:56.


#6
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 34.883
  • Înscris: 07.02.2007
Daca nu poate sa acceseze si sa faca update, ori are alterat fisierul de host, ori Conficker sau alte cauze.



Descarca si ruleaza asta:

http://download.bleepingcomputer.com/bats/hostsperm.bat

Navigheaza in:

Quote

C:\WINDOWS\system32\drivers\etc

Si sterge fisierul hosts.

Apoi aplica asta:

http://forum.softped...howtopic=488742


Programe antivirus aici:

http://www.softpedia.../get/Antivirus/

Editat de crysty2k5, 13 septembrie 2010 - 11:03.


#7
OriOn20

OriOn20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.683
  • Înscris: 07.04.2010
pai daca ai bani de licenta alegi evident nod32 si daca nu ai bani sau nu vrei sa cheltuiesti alegi Avast care are cea mai completa versiune gratuita, are componete pe care nici la versiunea platita de la nod nu le ai cel putin nu in antivirus ca in variata smart security cred ca le ai.
Eu am un sistem win7 instalat de 7 luni(atata timp cat merge bn nu am chef ca il reinstalez) si 5 luni jumate am avut instalat nod32 si de o luna jumate avast ver gratuita.Nu am avut nici un virus sau alta problema.Daca ai grija de sistem esti atent la antivirusi sa fie cu baza de date la zi si nu dai click pe absolut toate prostiile de pe net nu vei avea nici tu probleme.Si pe langa antivirus este recomandat sa folosesri si un Malwarebytes sau un hitman pro cu care dai niste quick scanuri din cand in cand.

#8
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.378
  • Înscris: 28.09.2009

View Postarthasleo, on 13th September 2010, 10:12, said:

Salut as vrea sa stiu care antivirus a  il iau nod32 sau avast?
Avast

#9
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 4.047
  • Înscris: 23.02.2007

View Postalexcrist, on 13th September 2010, 11:53, said:

P.S.: Omul (arthasleo) a întrebat sfaturi Nod32 vs Avast. Nu alte produse, iar motivele nu contează.
Nu vad cu ce deranjeaza daca ii prezentam solutii mai bune decat cele 2.

#10
Sakara

Sakara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.597
  • Înscris: 24.08.2010
Dintre cele doua Nod32 este cel care are o rata a detectiei mai buna din ce am testat eu (peste 150 zero day virusi timp de app 1 luna ? clasamentul ar fi cam asa: Gdata; Bitdefender; Nod  Panda ).
Orice ai alege ar fi o idee buna să combini si Comodo 5 (fara antivirus - finalul iese saptamana asta).

Avast+Cis5 beta:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/UN6JDpYQjdM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/e5_dhmaZi2c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de Sakara, 13 septembrie 2010 - 12:07.


#11
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 9.332
  • Înscris: 02.02.2006

View PostSINEKT, on 13th September 2010, 13:01, said:

Nu vad cu ce deranjeaza daca ii prezentam solutii mai bune decat cele 2.
M-ai citat, și ai tăiat din citat fix partea care răspundea nedumeririi tale. Ca să mă repet: topicuri cu comparative generale, despre toate produsele, sunt puse pinned la fiecare categorie de pe aria Antivirus & Security. Este inutil să o luăm de la capăt cu preferințele fiecăruia de fiecare dată când vine cineva și întreabă ”care-i cel mai bun”.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate