Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis
 Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 

Mici probleme si rezolvari la Boston + Gigabyte Android 2.1

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
tsofron

tsofron

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.08.2009
dragilor,

am urmarit cu mare interes toate discutiile de pe aici, am reusit sa-mi fac si eu upgrade la firmware-ul 2.1 de pe site-ul gigabyte cu rut 1.22...totul merge ok, mai putin:

1. softul messaging (sms/mms): in momentul in care primesc un mms sau un sms care contine un link, messagingul crapa:D -rezolvare = am instalat sms quick delete 1.22, citesc sms/mms-ul in cauza...dupa care messaging merge fara probleme
2. usb-ul sub forma de mass storage device - in momentul in care leg cablul la computer si vreau sa fac mount, nu mai am aceasta optiune pe telefon - rezolvare = am instalat usb switcher (kohei sw) de pe market, iar cand conectez cablul la boston, folosesc widget-ul usb switcher si merge...

cam astea ar fi chestiile care ma dureau si care dupa upgrade n-au mai mers...
daca exista si alte variante...:-) pliz share

in urma upgrade-ului chestia pozitiva care-am observat-o este ca bateria tine vizibil mai mult (de la 1 - 1.5 zile am ajuns la 2 - 2.5 zile, cu butonat de intens). ce ma ingrijoreaza in schimb este ca la gigabyte pe site n-am mai gasit anuntul referitor la firmware:
http://www.gigabytec...iew.aspx?pid=84
pe site-ul rusesc, nimic schimbat ;)
de curiozitate, daca a intrebat careva la orange- in momentul in care-ti faci upgrade cu softul de la gigabyte pierzi garantia (ma gandesc ca nu, telefonul este in continuare blocat pe orange...dar, cine stie...)

toate bune,
tudor

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate