Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

R.C.S.&R.D.S. a lansat servicii de voce și internet mobil în sistem prepay.

- - - - -
  • Please log in to reply
823 replies to this topic

#55
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006

View Postvasilemadalincristian, on 30th August 2010, 18:58, said:

Bineinteles ca in ploiesti nu au cartele...  :thumbdown:
Se vor aduce.

#56
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,953
  • Înscris: 10.06.2008
Hm, nu stiu de ce am asteptat sa fie o oferta interesanta...
De fapt este, dar pentru cineva care nu vorbeste mult la telefon. Eu cred, ca mie nu mi se potriveste deloc aceasta cartela, si totusi o sa ma duc sa imi cumpar si eu una. Oare in Brasov se dau? Pe la ce puncte de prezenta au?
Era interesant daca aveau ceva extraoptiuni...cu minute incluse.
Oricum, la net mobil prepaid rup piata, daca te duci undeva unde ai semnal.

Este bine ca a aparut in sfarsit si acest prepaid. Felicitari RDS. Eu mai bine le dau lor bani decat verzilor (la astia le dau ca nu am incotro...au cea mai buna oferta pentru mine)....

#57
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postdyjay2004, on 30th August 2010, 21:35, said:

Pai in ploiesti nu au nimic.Degeaba sunt 5 casierii ca doar in doua se distribuie aparatura....atunci cand au.Mai bine ar inchide celelalte puncte de lucru ca sunt degeaba!

Care sunt cele doua caserii unde se distribuie des aparatura?

View Postdan965, on 30th August 2010, 22:20, said:

mai baieti,vorbiti de prepay dar nu spune nimeni cum va fi taxarea.
nici de pe siteul lor nu am vazut nimic concret.
nici macar un detaliu.
este un amanunt,important,dar nu spune nimeni nimic.
am si abonament la ei,dar vroiam sa vad cum e si la cartela.

cica ar fi la minut :(

View Postmegafanro, on 30th August 2010, 22:39, said:

Se vor aduce.

Si STB HD din iunie se vor tot aduce...  :thumbdown:  dar asta e alta poveste
Sa nu mai zic de cand ma rog de ei pentru niste simuri de roaming :cursing:  :death:

#58
mishu b

mishu b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 21.01.2007
In cluj, nici in Zorilor nu se poate cumpara, desi au pachete dar casierita a zis ca nu poate genera in sistem ce e necesar pt a vinde, cica sa revin peste 2 zile.

#59
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
pliantele au venit in acelasi numar cu cartelele. se dau numai celor care cumpara cartela.

#60
zuzu71

zuzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.09.2009
O intrebare: am incercat sa activez optiunea de internet mobil cu sms la 302 si nu s-activat

View Postmaistoru, on 30th August 2010, 23:40, said:

pliantele au venit in acelasi numar cu cartelele. se dau numai celor care cumpara cartela.


#61
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postzuzu71, on 31st August 2010, 00:19, said:

O intrebare: am incercat sa activez optiunea de internet mobil cu sms la 302 si nu s-activat

ai 4 euro credit in cont?

#62
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005

View Postzuzu71, on 31st August 2010, 00:19, said:

O intrebare: am incercat sa activez optiunea de internet mobil cu sms la 302 si nu s-activat
La fel si la mine....am trimis mesaj si degeaba. .. APN e tot internet? ?

#63
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Postjoystick, on 30th August 2010, 22:45, said:

Era interesant daca aveau ceva extraoptiuni...cu minute incluse.
Nu te-ai saturat de extraoptiuni si minute incluse la ceilalti?
Astea sunt oferte de ars clientii la buzunar. Ii dai omului numar fix de minute pe care ori le plateste degeaba si nu le foloseste ori le depaseste si il arde la buzunar. Eu unul n-as vrea sa mai aud de aceste extraoptiuni cu minute incluse, sunt mijlocul ideal prin care operatorii isi scot bani necinstiti, mai ales in aceasta perioada.Vezi vreunul care sa nu apeleze la ele? Ba mai mult, nesimtirea unora face ca un client sa plateasca pentru extraoptiune dar si pentru apeluri ca operatorul e lacom si apeleaza la dubla taxare si la naivitatea clientului.

Pentru mine oferta ideala ar trebui sa cuprinda apeluri si SMS nelimitat in retea la un tarif de sub 1 cent/minut si apeluri nationale la 5 centi/minut.
Nu extraoptiuni, nu minute incluse. Nu imi spune mine nimeni cat sa vorbesc si nu ma abureste cu "minute gratuite". Pai cum minute gratuite, optiunea sau abonamentul nu il platesti?

Edited by danutz1, 31 August 2010 - 07:28.


#64
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007

View Postmegafanro, on 30th August 2010, 13:03, said:

Tarifele pentru apelurile de voce de pe cartelă sunt: 1 cent/minut - în toată rețeaua Digi, pe fix (Digi Tel) și pe mobil (Digi Mobil); 2 cenți/minut către rețelele fixe ale altor operatori de telefonie fixă; 4 cenți/minut în rețelele fixe ale altor operatori de telefonie mobilă; 8 cenți/minut către operatorii de telefonie mobilă, național; de la 8 cenți/minut către operatorii de telefonie mobilă, internațional. "Tarifele sunt valabile oricând, indiferent de ore sau de numere favorite și nu includ T.V.A.", potrivit oficialilor R.C.S&R.D.S.
Pe telefonie RDS este scump, pentru convorbirile in afara retelei. Pentru 100 de minute in afara retelei cer 8 euro. Daca mai adaug 2-300 in retea ajung la 10-11 euro.
Adica, relativ cat un abonament la Orange, Cosmote....

#65
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Interesant, am trimis și de pe digi.spania sms la 302 și nu mai vine răspuns că serviciul este indisponibil. Dar nici de activat nu s-a activat. Nici măcar la cartela de ro.

View Postdan965, on 30th August 2010, 22:20, said:

mai baieti,vorbiti de prepay dar nu spune nimeni cum va fi taxarea.
La minut.

View Postageofdark, on 31st August 2010, 09:05, said:

Pe telefonie RDS este scump, pentru convorbirile in afara retelei. Pentru 100 de minute in afara retelei cer 8 euro. Daca mai adaug 2-300 in retea ajung la 10-11 euro.
Adica, relativ cat un abonament la Orange, Cosmote....
Numa bine că vocea tinde să devină un surogat al internetului. 5GB sunt suficienți.

#66
spavian

spavian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,298
  • Înscris: 09.12.2005

View Postkineceler, on 31st August 2010, 09:24, said:

Interesant, am trimis și de pe digi.spania sms la 302 și nu mai vine răspuns că serviciul este indisponibil. Dar nici de activat nu s-a activat. Nici măcar la cartela de ro.
Eu am trimis de aseara mesaj si degeaba ...nici un raspuns nimic ...setari ceva .. asteptam....

#67
zuzu71

zuzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.09.2009

View Postvasilemadalincristian, on 31st August 2010, 00:40, said:

ai 4 euro credit in cont?
Da, am incarcat 4 eur aseara. Am incercat sa sun la 777 de pe cartela si imi spune robotul "Apelul dumneavoastra nu poate fi terminat". Si apoi se inchide.
Rezumand: nu se activeaza internetul pe mobil si nu poti lua legatura cu departamentul clienti.

#68
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Era de asteptat sa se intample asa, intotdeauna lansarea de noi servicii ii prinde nepregatiti.
Mai asteptati putin sa se linisteasca treburile si apoi se va putea activa si netul mobil. Apel video a incercat cineva?

#69
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postzuzu71, on 31st August 2010, 09:37, said:

Da, am incarcat 4 eur aseara. Am incercat sa sun la 777 de pe cartela si imi spune robotul "Apelul dumneavoastra nu poate fi terminat".

Asta înseamnă unul din 2 lucruri. Credit insuficient sau cartelă în perioada de grație.

#70
zuzu71

zuzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.09.2009

View Postdanutz1, on 31st August 2010, 09:42, said:

Era de asteptat sa se intample asa, intotdeauna lansarea de noi servicii ii prinde nepregatiti.
Mai asteptati putin sa se linisteasca treburile si apoi se va putea activa si netul mobil. Apel video a incercat cineva?
Am sunat la relatii clienti (de pe un telefon cu abonament) si mi-au spus ca deocamdata de pe nici o cartela prepaid nu se poate apela 777. Pentru internet, deasemenea, "se lucreaza".

#71
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Sms cu textul "credit" la 700 să vezi cum stai cu costul să nu îți fi luat din credit sms-ul. La digi.spnia este mai mișto cu *1215.

#72
zuzu71

zuzu71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 26.09.2009

View Postkineceler, on 31st August 2010, 09:54, said:

Asta înseamnă unul din 2 lucruri. Credit insuficient sau cartelă în perioada de grație.
Aseara am incarcat 4 eur pe langa cei 3 eur deja existenti pe cartela.  am dat mesaj la 700 si mi se confirma soldul (6,97 EUR). Pot apela de pe cartela si pot si apelat. Prin urmare: am credit suficient si nu sunt in perioada de gratie. Cartela am luat-o ieri.

View Postkineceler, on 31st August 2010, 09:56, said:

Sms cu textul "credit" la 700 să vezi cum stai cu costul să nu îți fi luat din credit sms-ul. La digi.spnia este mai mișto cu *1215.
Am dat si sms cu textul "credit" la 700 si stau bine cu costul: 6,97 EUR. Repet: am credit si cartela e valida - pot apela si pot fi apelat. Totusi, a reusit cineva sa activeze internetul pe mobil la cartela?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate