Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 

tremuratul mainilor

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009
de vreo cativa ani am o problema cu tremuratul mainilor care se accentueaza la emotii mai puternice.cred k este pe sistem nervos.pana acum nu am dat mare importanta.dar de ceva vreme lucrez ca ospatar si ma impiedica sa imi fac serviciul cum trebuie.
vreau sa va intreb daca se trateaza asa ceva..ce ar trebui sa fac

Edited by adadoi, 26 August 2010 - 13:26.


#2
Tutzzu

Tutzzu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 24.03.2010
Iti dau un sfat, nu te uita la farfurii, fii atent in alta parte, asa fac eu cand imi mai pun singur sa mananc. Bafta !!

#3
esy72bj

esy72bj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 21.03.2010
In primul rand ,du-te la medicul de familie sa-ti dea o trimitere.
  
   In al doilea rand:

   Consumi alcool in cantitati mari sau analgezice (medicamente contra durerilor) ?
  
   Ai intrerupt brusc consumul de alcool sau de analgezice ?

   Mananci regulat ? Deoarece foamea provoaca scaderea glicemiei care are ca efecte printre altele si tremuratul mainilor si nervozitatea accentuata.
  
   Iti transpira abundent palmele pe interior ?

Edited by esy72bj, 25 August 2010 - 23:30.


#4
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009

 esy72bj, on 25th August 2010, 22:26, said:

In primul rand ,du-te la medicul de familie sa-ti dea o trimitere.
  
   In al doilea rand:

   Consumi alcool in cantitati mari sau analgezice (medicamente contra durerilor) ?
  
   Ai intrerupt brusc consumul de alcool sau de analgezice ?

   Mananci regulat ? Deoarece foamea provoaca scaderea glicemiei care are ca efecte printre altele si tremuratul mainilor si nervozitatea accentuata.
  
   Iti transpira abundent palmele pe interior ?
alcool beau rar,analgezice numai la dureri mari,de mancat mananc mult si des iar palmele nu imi transpira :confuzzled:

#5
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
daca nu bei
e de la stres

un inceput de parkinson, la batranete o sa vezi mai bine cum sta treaba

#6
elisado

elisado

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 21.11.2006
la tine a inceput brusc sau e dintotd problema? eu stiu pe cineva care a avut un accident si a ramas cu un tremur usor, mai evident cind trebuie sa faca lucruri de finete, altfel nu e observabil.
daca nu ai avut probl medicale, atunci e pe fond emotional si treb sa incerci sa controlezi emotivitatea pt ca indirect sa scapi si de tremur

#7
crystall

crystall

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.02.2010
Offf, cand vad atatea raspunsuri aiurea fara nici cel mai mic ajutor... :ewwpu:

Popik2007, eu zic ca va fi ok, dar nu mai amana.
Primul drum trebuie sa fie la neurolog , deci rogi medicul de familie sa-ti dea trimitere catre acesta.
Daca nu e nici o cauza neurologica, foarte bine, medicul respectiv iti va da el trimitere unde va considera de cuviinta. ;)

Astia sunt primii pasi pe care trebuie sa ii faci, bafta mul,ta si sanatate! :)

#8
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009

 crystall, on 26th August 2010, 14:43, said:

Offf, cand vad atatea raspunsuri aiurea fara nici cel mai mic ajutor... :ewwpu:

Popik2007, eu zic ca va fi ok, dar nu mai amana.
Primul drum trebuie sa fie la neurolog , deci rogi medicul de familie sa-ti dea trimitere catre acesta.
Daca nu e nici o cauza neurologica, foarte bine, medicul respectiv iti va da el trimitere unde va considera de cuviinta. ;)

Astia sunt primii pasi pe care trebuie sa ii faci, bafta mul,ta si sanatate! :)
Nu cred ca este vorba de inceput de Parkinson pentru ca nu tremur tot timpul,numai cand trebuie sa fac ceva si sunt mai multe persoane in jur.
totul a inceput dupa armata,unde intradevar am avut cateva experiente neplacute,asta insemnanad ca ma confrunt cu problema de aproximativ 6 ani.Dar pana acum nu am dat importanta.
Voi merge la doctor de indata ce voi ajunge in tara la iarna ca acum sunt plecat..

#9
crystall

crystall

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.02.2010

 popik2007, on 26th August 2010, 17:07, said:

Nu cred ca este vorba de inceput de Parkinson pentru ca nu tremur tot timpul,numai cand trebuie sa fac ceva si sunt mai multe persoane in jur.
totul a inceput dupa armata,unde intradevar am avut cateva experiente neplacute,asta insemnanad ca ma confrunt cu problema de aproximativ 6 ani.Dar pana acum nu am dat importanta.
Voi merge la doctor de indata ce voi ajunge in tara la iarna ca acum sunt plecat..

Mai, n-ar fi bine sa mai amani asa mult.
Eu nu ma gandeam la Parkinson, exista si alte afectiuni; de exemplu o raceala netratata corespunzator, niste nervisori pe undeva "raciti" sau inflamati ( da, da - dau chestii din astea) si de-aia zic sa nu mai astepti prea mult. :kisstogether:

Edited by crystall, 26 August 2010 - 17:30.


#10
elisado

elisado

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 21.11.2006

 popik2007, on 26th August 2010, 17:07, said:

nu tremur tot timpul,numai cand trebuie sa fac ceva si sunt mai multe persoane in jur.

o problema neurologica se manifesta tot timpul nu numai in anumite situatii.
tu cred ca esti emotiv si te intimidezi in public, asta-i fobie sociala.

ps: mie mi se par asa draguti timizii...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate