Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

harti pe telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
myhaytza28

myhaytza28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.05.2010
salut...vreau sa plec in vacanta si imi trebuie un programel java pentru telefon care sa imi arate harta romaniei..am incercat mgmaps....dar nu merge nu imi apar hartile....am mai citit pe forum dar nu am gasit nimic...de precizat e ca vreau un program care sa lucreze offline cu ''stored maps'' . Are cineva vreo idee...Nu imi dati linkuri cate alte posturi .... as vrea doar sa stiu daca exist asa ceva sau nu.... astept raspunsurile voastre... :peacefingers:

#2
DJ-Picture

DJ-Picture

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 07.07.2010
WeTravel, are toate cerintele tale, ai receptor GPS pe telefon? E destul de necesar, daca nu trebuie sa folosesti programul setand mereu locatia

#3
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Era util daca ne spuneai ce telefon ai macar.

#4
myhaytza28

myhaytza28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.05.2010

View PostFlorinbv, on 13th August 2010, 11:55, said:

Era util daca ne spuneai ce telefon ai macar.
Am un Samsung J700 :D

tocmai am descarcat We Travel... pe card copiez  numai .jad si .jar sau toate folderele alea??? :confuzzled:

#5
auryke

auryke

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 13.10.2008

View Postmyhaytza28, on 13th August 2010, 13:56, said:

Am un Samsung J700 :D

tocmai am descarcat We Travel... pe card copiez  numai .jad si .jar sau toate folderele alea??? :confuzzled:
Pe samsung nu stiu cat de bine se poate instala aplicatii java.Dar stiu sigur ca exista un program cu care le poti instala cu ajutorul cablului usb.Iar in telefon se instaleaza fisierele .jar , cele .jad functioneaza ca niste linkuri care descarca si instaleaza automat fisierele .jar(deci va trebui sa ai net pe mobil), dar inca o data nu stiu daca va merge fara acel program(nu am samsung).Caut acum programul, daca nu revin cu un post rapid, inseamna ca nu l-am gasit.Am gasit ceva, uita-te aici: http://forum.softped...howtopic=195125 .

Edited by auryke, 13 August 2010 - 13:06.


#6
myhaytza28

myhaytza28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.05.2010

View Postauryke, on 13th August 2010, 14:01, said:

Pe samsung nu stiu cat de bine se poate instala aplicatii java.Dar stiu sigur ca exista un program cu care le poti instala cu ajutorul cablului usb.Iar in telefon se instaleaza fisierele .jar , cele .jad functioneaza ca niste linkuri care descarca si instaleaza automat fisierele .jar(deci va trebui sa ai net pe mobil), dar inca o data nu stiu daca va merge fara acel program(nu am samsung).Caut acum programul, daca nu revin cu un post rapid, inseamna ca nu l-am gasit.
nu merge..." fisierul jar depaseste dimenusiunea maxima" :thumbdown:

View Postauryke, on 13th August 2010, 14:01, said:

Pe samsung nu stiu cat de bine se poate instala aplicatii java.Dar stiu sigur ca exista un program cu care le poti instala cu ajutorul cablului usb.Iar in telefon se instaleaza fisierele .jar , cele .jad functioneaza ca niste linkuri care descarca si instaleaza automat fisierele .jar(deci va trebui sa ai net pe mobil), dar inca o data nu stiu daca va merge fara acel program(nu am samsung).Caut acum programul, daca nu revin cu un post rapid, inseamna ca nu l-am gasit.Am gasit ceva, uita-te aici: http://forum.softped...howtopic=195125 .
nu merge pt telefonul meu:(

stie cineva cum pot face sa nu mai imi dea eroare daca jarul are mai mult de 100 kb.?

#7
auryke

auryke

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 13.10.2008

View Postmyhaytza28, on 13th August 2010, 14:17, said:

nu merge..." fisierul jar depaseste dimenusiunea maxima" :thumbdown:


nu merge pt telefonul meu:(

stie cineva cum pot face sa nu mai imi dea eroare daca jarul are mai mult de 100 kb.?
Pai daca depaseste memoria partajata pentru java, telefonul s-ar bloca, deci nu-ti merge pe al tau si in general pe samsung-uri.

#8
DJ-Picture

DJ-Picture

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 07.07.2010

View Postmyhaytza28, on 13th August 2010, 12:56, said:

Am un Samsung J700 :D

tocmai am descarcat We Travel... pe card copiez  numai .jad si .jar sau toate folderele alea??? :confuzzled:
tot, acelea sunt hartiile si iconitele si sunetele, doar ca harta romaniei se descarca separat, dar se instaleaza foarte usor
in mod normal ar trebuii sa mearga pe orice mobil, am un LG GT505 si imi merge :P am si receptor gps la el, deci GPS gratis, am dat pe telefon 6 mil la liber si sunt foarte multumit

#9
auryke

auryke

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 836
  • Înscris: 13.10.2008

View PostDJ-Picture, on 13th August 2010, 18:08, said:

tot, acelea sunt hartiile si iconitele si sunetele, doar ca harta romaniei se descarca separat, dar se instaleaza foarte usor
in mod normal ar trebuii sa mearga pe orice mobil, am un LG GT505 si imi merge :P am si receptor gps la el, deci GPS gratis, am dat pe telefon 6 mil la liber si sunt foarte multumit
Chestia la acel telefon e ca aplicatiile java merg instalate, dar ca este limitat de memorie.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate