Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

tencuiala decorativa minerala

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Mihaip77

Mihaip77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.08.2010
In sfarsit au ajuns la tencuiala decorativa, acum intrebarea este care tencuiala decorativa este mai buna, vecinul de langa si-a facut casa acum vreo 3 ani cu tencuiala decorativa minerala, si zice el ca ii mai sanatoasa pt casa,...cica chiar mai ieftina decat cea la galeata...intradevar casa arata bine, si sincer as opta pt tencuiala decorativa minerala mai ales ca orice economie este bine venita :D
    Aveti vreo idee despre ce as putea sa aleg?

#2
ionut76

ionut76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,371
  • Înscris: 05.04.2006
Eu am luat Baumix, la saci de 25 kg, pe la 60 lei/sac. Intra cam un sac la 9 mp. Vezi ca trebuie sa dai pe perete si cu o amorsa speciala pentru acest tip de tencuiala.

#3
Mihaip77

Mihaip77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.08.2010
Interesant...am auzit de baumix... si cum ii tencuiala asta, ai dat-o deja pe casa, este ok...ca la pret ii super as face o economie de vreo 40%  :thumbup:

#4
florinGH

florinGH

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 09.08.2010
Ia-o la galeata gata preparata , sa iasa cum trebuie culoarea , nu te complica pentru ca investitia este pe termen lung si cred ca in urmatori 20 de ani nu o sa mai refaci casa pe exterior , pentru 10 mil in plus la nu merita sa risti.

#5
cretu22

cretu22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 837
  • Înscris: 25.01.2007
Atentie:
tencuiala decorativa minerala este cea mai slaba categorie de tencuieli de acest gen.Mai mult, unele nu sunt indicate de producator pentru aplicare pe termosistem.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate