Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Cum se numește filmul?

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
8284 replies to this topic

#7021
dexter2007

dexter2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.12.2006

View Postfree_2_joy, on 11 februarie 2018 - 21:26, said:

E asemanator doar ca tipul are un porumbel pe cap care nu pleaca indifferent cat scutura capul. E pe generic, daca iti aduci aminte...
Nici eu nu eram sigur. Instinctul ma duce cu gandul la Buster Keaton, pe care il confundam cu Harold, insa nu mai stiu daca e corect. Pacat ca nu gasesc nicaieri acel generic.

#7022
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Se pare ca suntem mai tineri decat credem. Incredibil.

Ma bate gandul sa trimit un mesaj privat unui prieten din copilarie, numai sa gasesc secventa din filmul despre care este vorba.

#7023
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 11.10.2006
Scena cu porumbelul e in Safety Last, cu Harold (in fragmentul de mai sus nu se regaseste)
Filmul intreg; scena nu e in genericul telecinematecii

#7024
tarzaan

tarzaan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 20.03.2009
ma intereseaza un film cu un urs polar care este un fel de inger al unei fetite si avea o scena in care erau mai multi ursi si el se batea cu ursul sef etc
si un film de ieri duminica 18.02 in care unul isi acoperea fundul si partea din fata cu niste oale si era in lift cu altii, cu maica-sa...

Edited by tarzaan, 18 February 2018 - 22:57.


#7025
moarepreot

moarepreot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 06.02.2013
va salut,
Caut un Film francez, de dragoste in care se canta si era o idila intre un tanar si o tanara ca intr-un music hall !
Filmul l-am vizionat la Cinema in Romania inainte de   '89 si se numea "Debutantii"(titlul romanesc)!
Cu liceeni care canta si o idila!

Multumesc
Imi amintesc versuri din cantece
ex:
purqoi tu faite cette capris,
qoues que je saie, j'aprond la vie!
Esseie de ne rien oublier....

Edited by moarepreot, 22 February 2018 - 11:20.


#7026
dexter2007

dexter2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 13.12.2006

View Postmalmoth, on 15 februarie 2018 - 01:45, said:

Scena cu porumbelul e in Safety Last, cu Harold (in fragmentul de mai sus nu se regaseste)
Filmul intreg; scena nu e in genericul telecinematecii
Era prezenta intr-un generic, stiu sigur, Acuma ca era genericul Telecinematecii sau  Mari actori, Mari regizori sau chiar si Cascadorii rasului, nu mai stiu. Stiu ca vedeam destul de des acel generic, Poate sa fi fost vreo rubrica chiar din Album duminical.

View Postmoarepreot, on 22 februarie 2018 - 11:19, said:

va salut,
Caut un Film francez, de dragoste in care se canta si era o idila intre un tanar si o tanara ca intr-un music hall !
Filmul l-am vizionat la Cinema in Romania inainte de   '89 si se numea "Debutantii"(titlul romanesc)!
Cu liceeni care canta si o idila!

Multumesc
Imi amintesc versuri din cantece
ex:
purqoi tu faite cette capris,
qoues que je saie, j'aprond la vie!
Esseie de ne rien oublier....
Poate gasesti ceva pe aici sau aici.

#7027
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Din penultimul generic al Telecinematecii este faza. Din pacate nu am gasit respectivul generic pe net.

#7028
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Cum se numește filmul (dramă) în care un bătrân pleacă într-un scaun cu rotile să-și viziteze fostul coleg de arme.

#7029
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Caut o comedie asiatica, ceva film mai vechi.
Este o comedie negra cu o gasca de asiatici care taiau maini, taie mana unuia si doctori la spital ii coase la loc o mana cu tatuaj.

Cred ca in film era o familie care creste porci. Oricum o comedie neagra.

#7030
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View Postcatavencuadelin, on 23 februarie 2018 - 20:41, said:

Cum se numește filmul (dramă) în care un bătrân pleacă într-un scaun cu rotile să-și viziteze fostul coleg de arme.
Scaun cu rotile sau masinutza de tuns iarba?
http://www.imdb.com/..._=nm_flmg_dr_49

#7031
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012

View Postedigee, on 24 februarie 2018 - 10:46, said:

Scaun cu rotile sau masinutza de tuns iarba?
http://www.imdb.com/..._=nm_flmg_dr_49

Mașină de tuns iarbă.... de asta nu găseam nimic despre asta. Îți mulțumesc @edigee

#7032
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
Vazusem foarte demult un film pe caseta video despre un tip care se ascunsese intr-un harem printre eunuci si avea drept imbracaminte doar o centura din pene. Si el avea tot timpul probleme pentru ca el nu era eunuc si cand trecea cate una imbracata sumar pe langa el se miscau penele din fata si el tot trebuia sa se fereasca.

#7033
afh

afh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,836
  • Înscris: 14.04.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GpxBeOMyiB4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7034
e_miron

e_miron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,221
  • Înscris: 13.03.2010
Da, asta e. Multumesc

#7035
corimihai

corimihai

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.03.2018
stie  cineva de un film vechi ,l-am vazut prin anii 1992 sau 1993 poate  despre o psihopata  care avea multi copii care devenisera adulti salbatici,care nu stiau sa vorbeasca ,doar urlau, erau tinuti  prin niste subterane ale casei unde locuia ,in custi ,infometati , tin minte ca mancau cadavrele ftatilor care mureau.Secventa asta o tin minte din film. Si inca una. Aceasta psihpata avea si o fetita care locuia cu ea in casa, dar pe care incearca la un moment dat sa o opareasca cu apa fierbinte in cada, la baie. In final,stiu ca nebuna e prinsa de politie parca ,iar salbaticii ies pe strada ,dupa o viata  in care fusesera captivi.

#7036
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,849
  • Înscris: 11.10.2006
"Oameni sub scara" o comedie neagra, mai mult parodie horror.
http://www.imdb.com/title/tt0105121/
poate ai noroc sa dai de el si intreg
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CEyQIcuGwDw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Prima data l-am vazut la TVR, nu stiu de ce au dat un fragment din el la o emisiune, iar dupa aia l-am revazut pe caseta video si apoi inca odata dar nu mai stiu daca pe net sau dat jos de undeva filmul.

#7037
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
De pe alt site, dar mi se pare interesant subiectul.

Quote

Salut
Acum un an am vazut la cineva, scos de pe net, un film polonez.
Era vorba de un ucogas platit care incepe sa ucida membrii unei familii (tata, mama, fiica)
Intii se intilnesc cu fiica la un club, doarme la ea, o seduce apoi pe maica-sa si apoi o ucide dupa care il ucide pe tata.
NU imi mai amintesc numele filmului, doar atit ca era polonez.
Ma puteti ajuta?
Multumesc.


#7038
RomeoNica71

RomeoNica71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 17.06.2010
Era un film cu , sau despre Elvis , nu mai retin!  Pe la sfarsitul filmului canta el o piesa ,si , cineva spune.... ''intradevar el a fost regele' Nu stiu nici filmul ,nici piesa cum se cheama! Va rog!  Va multumesc!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate