Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Constructie casa

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
miricel

miricel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 04.08.2009
Sal toti colegii de forum!am achizitionat de curand un teren de 1200m undeva la tara si as vrea sa construiesc o casuta pe el!acum vine partea cea mai grea,ce proiect sa aleg?eu mias dori o viluta ffff simpla cu 2,3 dormitoare,baie,living si bucatarie!poate ma pot ajuta cu o poza cei care siau facut asa ceva sau care au habar despre ce este vorba!va multumesc!

#2
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
jos ar fi de ajuns o bucatarie (mai incapatoare asa nu chiar normala), o baie si o camera de oaspeti sau ceva  care sa-ti ocupe cam tot nivelu (cum imparti tu spatiul e treaba ta :) daca vrei sa faci baia de 50 mp si bucataria de 20 iar camera de restu tu decizi :P si glumesc cand zic baie de 50 mp)
La etaj iti faci tu un dormitor iar copiilor tot 1 eventual 2 depinde cati ai si mai vezi si tu unde mai amplasezi o baie (adica in fiecare camera ca na ... nu sculam lumea din jur cand ne punem pe buda)
Cam asa vad eu o casuta dar acum depinde si de bugetul tau si cat de mare vrei s-o faci

#3
miricel

miricel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 04.08.2009
eventual asa am gandit si eu acum mai ramane sa ma hotarasc asupra dimensiunilor ptr fiecare in parte!oricum o poza mar ajuta destul de multa sau eventual o schita!va multumesc din suflet ptr promptitudine!

#4
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
un detaliu vreau ... ai mai mult de 2 copii ? :) ca sa stiu cam cate camere iti trebuiesc :))

#5
Lyonea

Lyonea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 08.05.2006

View Postmiricel, on 31st July 2010, 10:40, said:

acum vine partea cea mai grea,ce proiect sa aleg?eu mias dori o viluta ffff simpla

Dai o cautare pe google "proiect casa" si o sa ai o selectie variata de site-uri pe care gasesti proiecte de-a gata pentru toate gusturile si stilurile. Uite pe-acolo ca sa-ti faci o idee. Iar daca vreunul iti place in mod deosebit poti sa-l si cumperi  ;) . Terenul tau e destul de generos si permite chiar si o casa cu doar parter, asa ca ai de unde alege. Poti sa te uiti si pe siteuri din afara, insa proiectele de-acolo trebuie adaptate pt Ro, de aceea cu un proiect din acela tb sa mergi la un arhitect din Ro sa ti-l refaca. Iar daca vrei sa te joci tu un pic, exista programele on-line pt desenat partiuri, de ex floorplanner.

Succes!

Edited by Lyonea, 31 July 2010 - 11:07.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate