Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Formare Echipa Programatori Pentru Joc

- - - - -
  • Please log in to reply
172 replies to this topic

#73
squadders

squadders

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.07.2010
Idei.

Ataca jucator:

a)Cauta dupa nume.
b)Atacare jucator la intamplare.
c)Lista cu jucatori de nivelul lui.

In loc de cumpara ar trebui Echipament.
La "echipament" ar trebui asa.

Sabii -
Level 1 / Hellfire (damage 1 , carisma 1 , +10 aur/2 minute).
Level 2 / DoomSabre (damage 3 ,carisma 2 , forta 1). (Can't not enough strength).

Topoare -
Level 1 / Hellfire (damage 1 , carisma 1 , +10 aur/2 minute).
Level 2 / DoomSabre (damage 3 ,carisma 2 , forta 1). (Can't not enough strength).

ETC.

Si am mai multe idei dar nu stau sa le mai scriu.

#74
BUREBISTAIII

BUREBISTAIII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.10.2009

View PostNineMM, on 19th August 2010, 18:53, said:

bag de seama ai nevoie de cineva.. care vrei sa iti faca treaba:))


Postul tau chiar nu are niciun sens :-?
Jocul  a fost facut 99% de mine, si nu am nevoie de nimeni din moment ce m-am descurcat foarte bine si singur. Am vrut sa fac o echipa, n-ati vrut, asta e!

@squadders O sa imbunatatesc posibilitatile de "armare" ale trupelor, si de asemenea voi mai adauga si alte trupe, cu denumiri proprii :)

#75
Danbog_1920

Danbog_1920

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 24.10.2008
Hm... pai si 25 la fiecare 5 minute petrecute online, sau cum ? Mi-am facut contul pe zi si acum am tot 25.

#76
BUREBISTAIII

BUREBISTAIII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.10.2009

View PostBogdan2901, on 19th August 2010, 20:53, said:

Hm... pai si 25 la fiecare 5 minute petrecute online, sau cum ? Mi-am facut contul pe zi si acum am tot 25.

Da un refresh pe prima pagina :)
Nu am setat cron jobs pt cresterea aurului, ci am facut un script micut pe care l-am pus pe prima pagina. Singurul lucru neplacut e ca atunci cand intri trebuie sa mai dai un refresh ca sa iti apara si restul de resurse castigate in timpul cat n-ai fost pe joc. Am pus si un auto-refresh c sa remediez :)

Edited by BUREBISTAIII, 20 August 2010 - 07:25.


#77
squadders

squadders

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.07.2010
E naspa treaba asta cu aurul sa creasca la fiecare 5 minute , fa ceva de genu "Jobs" :

-Mine work ( 120 min/day - 500 Gold  90 min/day - 300 Gold  60 min/day - 150 Gold 30 min/day - 75 Gold 15 min/day - 35 Gold)  Requires Level 1
-Tree chop ( 120 min/day - 500 Gold  90 min/day - 300 Gold  60 min/day - 150 Gold 30 min/day - 75 Gold 15 min/day - 35 Gold)  Requires Level 5
-Field work ( 120 min/day - 500 Gold  90 min/day - 300 Gold  60 min/day - 150 Gold 30 min/day - 75 Gold 15 min/day - 35 Gold)  Requires Leve 9

etc.

Sper ca iti sunt de folos cu ideile.

Si la ataca inamic sau cum e acela redenumeste in "Arena".

#78
BUREBISTAIII

BUREBISTAIII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.10.2009
Da, imi sunt de folos. Probabil aurul va ramane sa creasca la 5 minute, dar o sa mai adaug posibilitati de castig, de munca.

#79
Xoner

Xoner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 15.07.2010
Jocul este dragut :) Felicitari  :D

#80
BUREBISTAIII

BUREBISTAIII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.10.2009

View PostXoner, on 20th August 2010, 10:01, said:

Jocul este dragut :) Felicitari  :D

Multumesc  :thumbup:

#81
squadders

squadders

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.07.2010
Un site cu grafica calumea si putine ajustari la script + cele mentionate anterior si sa-r putea sa ai ceva jucatori ;).
PS: Mesajele de eroare sau cele cu "Nu ai suficienti bani pentru upgrade ar trebui as apara apara in aceasi pagina fara sa te mai duc pe alta pagina :P.
PS 2:In loc de Oameni si orci  (cam 5000 de jocuri au aceste denumiri la rase) ar trebui sa ai ceva de genu "Geto-daci si Romani" daca tot este in romana.

Edited by squadders, 20 August 2010 - 09:55.


#82
BUREBISTAIII

BUREBISTAIII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.10.2009

View Postsquadders, on 20th August 2010, 10:52, said:

Un site cu grafica calumea si putine ajustari la script + cele mentionate anterior si sa-r putea sa ai ceva jucatori ;).
PS: Mesajele de eroare sau cele cu "Nu ai suficienti bani pentru upgrade ar trebui as apara apara in aceasi pagina fara sa te mai duc pe alta pagina :P.
PS 2:In loc de Oameni si orci  (cam 5000 de jocuri au aceste denumiri la rase) ar trebui sa ai ceva de genu "Geto-daci si Romani" daca tot este in romana.

Pai am pus scripturile deasupra <html> si die() anuleaza tot ce urmeaza :)
Eu m-am gandit sa fiu original cu "Orcii", prima data asa ma gandisem si eu cu lupta dintre Daci si Romani dar am gasit ca sunt extrem de multe jocuri asa, inclusiv unul de anvergura mondiala-Travian. Parerea mea e ca nu sunt chiar atat de multe jocuri cu Orci, sau oricum, nu asa de multe ca cu Daci si Romani. Oricum, asta nu e greu, imediat pot modifica numele raselor :)
:peacefingers:

#83
BUREBISTAIII

BUREBISTAIII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.10.2009
Am si eu 2 intrebari, ca raspunsuri astept cateva sugestii:
- cum as putea redenumi Banca? (ceva asemanator, dar care sa sugereze ceva mai medieval);
- ce as putea pune la numele rasei in loc de Orc? (care sa mearga cu rivalii, Oamenii).

#84
Danbog_1920

Danbog_1920

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 24.10.2008

View PostBUREBISTAIII, on 22nd August 2010, 09:17, said:

Am si eu 2 intrebari, ca raspunsuri astept cateva sugestii:
- cum as putea redenumi Banca? (ceva asemanator, dar care sa sugereze ceva mai medieval);
- ce as putea pune la numele rasei in loc de Orc? (care sa mearga cu rivalii, Oamenii).

-tot banca ii zicea si pe atunci. mai dai si tu pe la ora de istorie <_<


-eu stiu... sobolani :lol: . Glumesc... ai putea sa-i numesti antichristi/satanisti :P

#85
squadders

squadders

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.07.2010
Capital / Capital
Estate / Avere
Resource / Resurse
Treasury / Trezorerie

#86
BUREBISTAIII

BUREBISTAIII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.10.2009

View PostBogdan2901, on 22nd August 2010, 12:18, said:

-tot banca ii zicea si pe atunci. mai dai si tu pe la ora de istorie <_<


-eu stiu... sobolani :lol: . Glumesc... ai putea sa-i numesti antichristi/satanisti :P

Foarte interesant, ce sa spun :)
Cred ca nu ai inteles ce am spus eu: "- cum as putea redenumi Banca? (ceva asemanator, dar care sa sugereze ceva mai medieval)".
Acum sper ca ti-ai dat seama la ce m-am referit, sau vrei sa iti mai dau lamuriri? :)

@squadders, multumesc pt sugestii ;)

Si la rasa in ce as putea schimba?

#87
squadders

squadders

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.07.2010
Orcii :
Orc is a word used to refer to various tough and warlike humanoid creatures in various fantasy settings, appearing originally in the stories of Middle-earth written by J. R. R. Tolkien and derivative fictions. Orcs are often portrayed as misshapen humanoids with brutal, warmongering, sadistic, yet cowardly tendencies, although some settings and writers describe them as a proud warrior race with a strong sense of honor. They are variously portrayed as physically stronger or weaker than humans, but always high in numbers. They often ride wolves or wargs. In many role-playing and computer games, though not in Tolkien's works, Orcs have green skin (earning the name "Greenskins" in such games) and have faces that resemble a cross between a pig and a porpoise.

However, in many other representations of Orcs they have been portrayed closer to being resembled as twisted Humans or Elves, therefore they share a similar anatomy that appears to be stockier.

Deci Orcii ar fi mit asa ca ai avea doar o rasa "Oamenii" ,incearca sa cauti pe wikipedia (daca tot  e medieval) ,neolithic ,neolithic peoples ,stone age si sa ai 2 rase.

Ex:
Neolithic humans / using Flints(Pebble) (romaneste Cremene ,folosita pentru a face topoare si pumnale in aceasta era)
Stone age humans

etc.
Hai ca gasesti tu o denumire pentru cele 2 rase:P.

#88
Xoner

Xoner

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 15.07.2010
Ok,revin sa ajut acest mic proiect ,sper sa urmezi sugestiile si sa le aplici,totodata sa te ti de proiect :D!

Acum sa iti spun cateva idei pentru joc ce l-ar schimba radical :)

1.Oameni si Orci ,chiar daca sunt putine toti s-au saturat de aceste 2 rase. CU toate ca se gasesc in toate mmorpg(influenteaza browser game-urile :D) mai sunt si alte jocuri de genu :)Asa ca iti sugerez sa creezi doua rase noi . In loc de Oameni= Kratosii (este doar un nume,daca doresti,iti pot sugera si o poveste contactandute prin email sau YM )! Merg si orcii in poveste ,sa zicem ca raman orcii!
2.Schimba povestea,e prea simpla.Gandestete din punctul de vedere a unui jucator !Vede pe prima pagina Om sau Orc (Om vs Orc)..Aduce a multe jocuri de genul,nu are nimic nou..! Daca o sa te intereseze te voi ajuta pe partea de Story -Line,idei,poate si ceva la grafica.
3.Numele este clasic si "plictisitor": Legenda Regilor..Sugerez Batalia ** (unde ** este numele unui tinut...partea asta tine de story line)!
4. Centreaza pagina pe mijloc ,totodata mareste-o!
5. Adauga Story Line-u pe prima pagina cat si in meniu

[ http://img825.imageshack.us/img825/5605/test1d.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

6.Trebuie lucrat la grafica si iti sugerez sa lasi paint.net si sa te folosesti de geva free:: Gimp:: nu piraterii (photoshop, illustrator si mai stiu eu ce)
7.Adauga un banner cu un tinut si cele doua factinui luptand,ceva de genul!
8.La inregistrarea contului nu am nimic de reprosat cu exceptia lipsei intrebarii captchea,astfel diminuezi din botii ce pot aparea.
9.Prima pagina dupa ce esti logat,la nume incearca sa pui imagini cu stema factiunii alese!
10.Chestia cu aurul are parti bune si parti rele.Incep cu cele rele,in primul rand jocul se bazeaza 100% pe aur.Aurul creste 25/5 minute,deci jocul e conceput sa astepti si sa astepti pana creste aurul,il termini in 2 minute si iar astepti si astepti,deci jocul nu e diversificat!
11.Chestia cu Oamenii sunt un clan iar Orcii sunt alt clan si in clan se poate comunica este geniala,felicitari!
12.Incearca sa faci o mapa,cele doua tinuturi.
13.Incearca sa schimbi numele banca cu altceva(aduce mai mult a joc cu crime unde trebuie sa jefuiesti).
14.Idea jocului ,trebuie sa spargi apararea clanului ..etc..etc si asa se termina era este buna,felicitari!
15.Fa mai multe tipuri de trupe,jocul e static dealtfel..!
16.Schimba "cumpara" cu "echipament"..Diversifica echipamentul,adu mai multe tipuri de arme armuri si renunta la scuturi! La fiecare arma pune la ce fel de trupe se atribuiesc!
17.Incearca sa faci diverse munci pentru a castiga aur,totodata pune optiunea ca soldatii sa se odihneasca,astfel castigand aur in plus per/10 minute ,riscand sa fi atacat si sa nu ai aparare !
18.In versiunile ce urmeaza,pune o a 2-a resursa in joc,care se poate lua cu MONEY si cumparand cu acea resurse facilitati in joc!
19.Posibilitatea de a uploada propriul avatar la caracter !
20.Profil personalizat(lasa jucatorii sa isi faca propriul profil)--Adauga aceasta la "Setari Cont"
21.La "Stiri" incearca sa faci pagina,asta tinand de grafica si scripting,un papirus astfel aducand mai mult a medieval!
22.Adauga "Puncte de Onoare",astfel cel ce isi ajuta aliatii,prietenii,upgradeaza banca,este on zilnic,creeaza noi trupe ,cumpara..etc sa creasca Punctele de onoare
23.Arena---Cauta jucator dupa nume(costa 1 aur),Cauta jucator dupa Puncte de Onoare
24.Dupa ce se termina o era,cei de pe primele locuri in clasament la Puncte de onoare sa castige cea de-a 2-a resursa premium astfel cresti traficul,popularitate.
25.Daca pui direct butonul Proclamama Rege atunci toti o sa adere la asta si cei ce deabea si-au facut contul..Deci fa sa apara acesta doar atunci cand au ajuns la un anumit Honnor Point!
27.Scapa de refresh des al pagini,incearca sa faci in asa fel incat ,atunci cand trec cele 5 minute sa apara singurel aurul!
28.Posta este deocamdata in regula!
29.Regulamentul e bunicel!
30.Daca te-am ajutat pana acum,am jdemii de idei pentru ce ai facut tu si te ajut cuplacere daca doresti!Multumesc pentru timpul acordat!

#89
squadders

squadders

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.07.2010
Site are deja ,i-am facut eu unul in Photoshop :P.

#90
BUREBISTAIII

BUREBISTAIII

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 02.10.2009

View Postsquadders, on 23rd August 2010, 21:41, said:

Site are deja ,i-am facut eu unul in Photoshop :P.

Asa este ;)
squadders mi-a facut o noua interfata pentru joc, mult mai atractiva, un sistem de stiri si un poll.
Deja am trecut cam jumatate din joc pe noul design. Sper sa il inlocui cu cel actual in cateva zile. :)

@Xoner, multumesc foarte mult pentru idei.
Legat de partea cu proclamarea regelui, trebuie sa indeplinesti niste conditii ca sa poti fi rege, nu poate oricine :)
Deocamdata sa termin de pus noul design si sa rezolv cu trupele apoi incep sa ma ocup si de restul.
Multumesc pt sprijin!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate