Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Simulator din care sa inveti sa conduci

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009
exista asa ceva? adica sa vezi ca si cand ai fi soferul, sa ai bordul in fata si sa ai toate butoanele de la bord si sa le poti folosi de la volan, schimbator pana la stergatoare si tot ce mai are bordul...

vreau pentru un verisor care e disperat ca vrea sa "invete" pe o masina dinasta virtuala ca in realitate nu are pe ce sa exerseze

Edited by iloveshaorma, 19 July 2010 - 21:21.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Nu stiu daca este exact ceea ce vrei, nu le-am jucat, oricum altele nu cred ca mai exista:
Driving Simulator 2009
3D Driving School 5

#3
TdK-Vlad

TdK-Vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 24.04.2010
Am eu un simulator pt. condus , care se numeste 3D Driving School 5 Europe Edition.

Te invata sa conduci, poti selecta manual/automat, vezi de la bordul masinii, te poti intoarce stanga-dreapta, oglinzii si este exact ca o scoala de soferi.La inceput te invata instructorul tot ce trebuie sa stii, de la semne de circulatie pana la condus, inclusiv condus prin trafic, iar intr-un final ajungi sa iti "dai" carnetul de soferi.  

Grafica e destul de slaba, dar eu zic ca jocul este destul de bun sa te invete "tainele" condusului :D.

edit: mi-a luat-o gumball3000 inainte:D, eu am descris jocul daca te intereseaza.

Edited by TdK-Vlad, 19 July 2010 - 21:33.


#4
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Dar volan pentru simulator ai  :naughty: ?

#5
TdK-Vlad

TdK-Vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 24.04.2010

 reventon, on 19th July 2010, 22:35, said:

Dar volan pentru simulator ai  :naughty: ?


merge si fara daca e chiar atat de "disperat sa invete"

#6
nightboy

nightboy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 394
  • Înscris: 18.05.2007
cel mai sigur invetzi conducand in realitate , nu se compara niciun simulator cu o masina reala.

#7
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008

 nightboy, on 19th July 2010, 22:40, said:

cel mai sigur invetzi conducand in realitate , nu se compara niciun simulator cu o masina reala.
asta asa este.
Nu vei simti cat poate masina atunci cand tragi de volan, sau cand pui frana daca incomodezi pe cel din spate

#8
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,086
  • Înscris: 07.07.2006
Nu poti invata sa conduci dintr-un simulator pe PC. Exista simulatoare care dau rezultate, gen asta http://www.colostate...tive/labs.shtml

Vederea de la bordul masinii e in orice joc cu masini din 1990 incoace. Pe vreumuri era chiar default, acu lumea prefera vedere exterioara, nu stiu de ce.

#9
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

 gumball3000, on 19th July 2010, 22:30, said:

Nu stiu daca este exact ceea ce vrei, nu le-am jucat, oricum altele nu cred ca mai exista:
Driving Simulator 2009
3D Driving School 5
dap, multumesc pentru sfaturi, am sa iau 3d Driving School 5, asta in urma descrierii lui Tdk-Vlad

 TdK-Vlad, on 19th July 2010, 22:32, said:

Am eu un simulator pt. condus , care se numeste 3D Driving School 5 Europe Edition.

Te invata sa conduci, poti selecta manual/automat, vezi de la bordul masinii, te poti intoarce stanga-dreapta, oglinzii si este exact ca o scoala de soferi.La inceput te invata instructorul tot ce trebuie sa stii, de la semne de circulatie pana la condus, inclusiv condus prin trafic, iar intr-un final ajungi sa iti "dai" carnetul de soferi.  

Grafica e destul de slaba, dar eu zic ca jocul este destul de bun sa te invete "tainele" condusului :D.

edit: mi-a luat-o gumball3000 inainte:D, eu am descris jocul daca te intereseaza.
foarte multumesc pentru descriere, suna exact a ce caut eu

 reventon, on 19th July 2010, 22:35, said:

Dar volan pentru simulator ai  :naughty: ?
este este

 nightboy, on 19th July 2010, 22:40, said:

cel mai sigur invetzi conducand in realitate , nu se compara niciun simulator cu o masina reala.
foarte adevarat, insa el e destul de mic si tacsu momentan duce lipsa de o masina ca sa il aseze la volan si sa-i arate "uite bai cum sta treaba"

 abancor, on 19th July 2010, 23:27, said:

Nu poti invata sa conduci dintr-un simulator pe PC. Exista simulatoare care dau rezultate, gen asta http://www.colostate...tive/labs.shtml

Vederea de la bordul masinii e in orice joc cu masini din 1990 incoace. Pe vreumuri era chiar default, acu lumea prefera vedere exterioara, nu stiu de ce.
pei eu vreau sa vad bordul + sa am acces la toate comenzile de pe bord care le-ar avea o masina in realitate... nu doar sa vad ca soferu :P

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate