Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Ce ziceti de Carrefour Market?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Mihai-Cosmin

Mihai-Cosmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 17.06.2007
Ce părere aveți despre Carrefour Market ? Am avut ocazia acum o oră să-mi fac niște cumpărături la magazinul de pe Șoseaua Panduri. Consider că le întrece pe celelate marketuri no-name din zonă...  :peacefingers:

Edited by Mihai-Cosmin, 17 July 2010 - 12:34.


#2
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 Mihai-Cosmin, on 17th July 2010, 13:32, said:

Ce părere aveți despre Carrefour Market ? Am avut ocazia acum o oră să-mi fac niște cumpărături la magazinul de pe Șoseaua Panduri. Consider că le întrece pe celelate marketuri no-name din zonă...  :peacefingers:

eram in militari la o prietena si am iesit seara sa luam cate ceva pentru niste paste e la carrefour market-ul de acolo. nu ne-am dat seama ca rahatul are usa de iesit si usa de intrat, asa ca ne-am dus direct spre iesire. acolo o tanti foarte acra ne-a spus pe un ton plin de ura ca intrarea e pe partea cealalta. i-am zis: merci scarba, si am intrat. marfa e la fel de proasta si de supraevaluata ca si in carrefour. la un moment dat ma uitam la ce paste sa cumpar si doi bodyguarzi povesteau in spatele meu cum l-au batut ei rau de tot pe un pusti care incercase sa fure niste croissante din marele supermarket. la case numai tiganci. mi-a placut mult. de-aia merg numai la angst si mega image.

#3
the_barzaune

the_barzaune

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,087
  • Înscris: 10.08.2005
Nu prea gasesc deloc ce imi trebuie, in afara de apa plata. Noroc ca e si Cora destul de aproape.

#4
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

 darkangelo, on 17th July 2010, 13:50, said:

eram in militari la o prietena si am iesit seara sa luam cate ceva pentru niste paste e la carrefour market-ul de acolo. nu ne-am dat seama ca rahatul are usa de iesit si usa de intrat, asa ca ne-am dus direct spre iesire. acolo o tanti foarte acra ne-a spus pe un ton plin de ura ca intrarea e pe partea cealalta. i-am zis: merci scarba, si am intrat. marfa e la fel de proasta si de supraevaluata ca si in carrefour. la un moment dat ma uitam la ce paste sa cumpar si doi bodyguarzi povesteau in spatele meu cum l-au batut ei rau de tot pe un pusti care incercase sa fure niste croissante din marele supermarket. la case numai tiganci. mi-a placut mult. de-aia merg numai la angst si mega image.
+1 :)

super-tare povestioara. mai ales faza: "merci scarba".

#5
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
E slab tare față de hypermarket.

#6
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
La ala de la Gorjului  m-au pacalit de 2 ori la rand, in loc de 5,7 lei mi-au dat 7 bani doar, m-am intors, nu au comantat, mi-au dat cu un leu mai putin, le-am zis si se uitau ca prostii la bani si la bon.
Si doar scrie clar pe bon cat trebuie sa dai rest.

#7
alalaltu

alalaltu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,837
  • Înscris: 30.10.2006
Cel din TM (complexul BEGA) e catastrofa. Casieritele nu-s tiganci, insa cam asa se comporta, marfa e scumpa si proasta. Mai bine cumperi de la magazinul de la coltul strazii.

#8
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Inclin sa cred ca sunt abia angajate dar trebuie facut un curs, ceva , inainte, ce atata acreala, ai jobul ala daca te porti frumos te respecti pe tine in primul rand.
Toti avem salarii mici, stres, oboseala.

#9
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 Corina2009, on 17th July 2010, 14:16, said:

Inclin sa cred ca sunt abia angajate dar trebuie facut un curs, ceva , inainte, ce atata acreala, ai jobul ala daca te porti frumos te respecti pe tine in primul rand.
Toti avem salarii mici, stres, oboseala.

eu cred ca se tine un curs "cum sa fii o scarba sictirita". cele care vin talentate de-acasa sunt promovate din prima la sef de magazin.

#10
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

 darkangelo, on 17th July 2010, 14:23, said:

eu cred ca se tine un curs "cum sa fii o scarba sictirita". cele care vin talentate de-acasa sunt promovate din prima la sef de magazin.
pai da, ca tot din pacate, care-i mai nesimtit si mai prost crescut e promovat... ca cica are tupeu, e infipt... :puke:

#11
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
Radem, glumim dar asa e.
Are cotul ascutit, gura mare, se poate impune, e incisiv, hai in echipa cu el...plus ca si casieritele se tin in gura cu clientii la maxim...tot faza la gorjului, vb intre ele si o clienta a zis sa se incaseze mai repede, si imediat i-a raspuns...da ce, vedeti ca stam degeaba?
Vb dar si muncim.


Ca daca e unul lapte si miere, ce doriti, cu ce va putem ajuta, e pruost!

#12
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
mie mi s-au parut chestiile mai scumpe decat in carfuru' normal. atat. scarba angajatilor nu am evaluat-o, ca si eu sunt o scarba si drept urmare nu ma deranjeaza :lol:

#13
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 Corina2009, on 17th July 2010, 14:37, said:

Radem, glumim dar asa e.
Are cotul ascutit, gura mare, se poate impune, e incisiv, hai in echipa cu el...plus ca si casieritele se tin in gura cu clientii la maxim...tot faza la gorjului, vb intre ele si o clienta a zis sa se incaseze mai repede, si imediat i-a raspuns...da ce, vedeti ca stam degeaba?
Vb dar si muncim.


Ca daca e unul lapte si miere, ce doriti, cu ce va putem ajuta, e pruost!

nu am nevoie sa fie lapte si miere, nu vreau sa-mi spele ciorapii, vreau doar sa fie amabili ca traiesc din banii mei si ai altora ca mine.
cat despre "ce doriti", "cu ce va putem ajuta", ma scoate din minti ca nici nu apuc bine sa intru in magazin (de obicei in astea de haine) si apare vanzatoarea din senin de ma si sperii, dornica sa ma ajute cu ceva: da fa, tine-mi geanta, fa-mi o cafea si taci pana ma uit si io la voi in pravalie. sunt foarte de ajutor fatucile astea, atata ca dupa ce te lasa sa te uiti, fix cand vrei ceva sunt de negasit.

#14
vladc

vladc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,923
  • Înscris: 19.09.2002

 darkangelo, on 17th July 2010, 14:54, said:

nu am nevoie sa fie lapte si miere, nu vreau sa-mi spele ciorapii, vreau doar sa fie amabili ca traiesc din banii mei si ai altora ca mine.
cat despre "ce doriti", "cu ce va putem ajuta", ma scoate din minti ca nici nu apuc bine sa intru in magazin (de obicei in astea de haine) si apare vanzatoarea din senin de ma si sperii, dornica sa ma ajute cu ceva: da fa, tine-mi geanta, fa-mi o cafea si taci pana ma uit si io la voi in pravalie. sunt foarte de ajutor fatucile astea, atata ca dupa ce te lasa sa te uiti, fix cand vrei ceva sunt de negasit.
ele n-au nicio vina, asa sunt instruite. e aiurea si dp meu dv, ca practic nu ai timp nici sa tragi usa magazinului dupa tine si alea te si intreaba cu ce te pot ajuta.
ceea ce mi se pare si mai aiurea e ca sunt invatate si chiar obligate sa minta. de ex. daca probezi o haina si sta pe tine ca dracu, alea iti vor spune (99% din cazuri) cat de minunat vine, parca e croita pentru tine, kkturi d-astea.

apoi, cand e vorba de vreo femeie care nu prea are parte de complimente... e clar ca va cumpara.

si sa fiu si on-topic: unele produse sunt ieftine doar la carrefour, alte doar la mega image... etc. trebuie sa ai prea mult timp liber pentru a le face inventarul.

#15
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
A, pai asta e alta discutie ..daca ma intreaba asa si sar pe mine Cu ce va putem ajuta..eu fac stanga imprejur in momentul 2 sau daca am chef de ele le cer exect ce vad ca nu au...dar acelasi model sandale ou de rata cu fundite aveti??

#16
scurt_pe_2

scurt_pe_2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,971
  • Înscris: 23.06.2008
Bai nene, viermuiala mare aici la asta din Militari! Ghelbanii sunt multi rau. Si desi. Cocalarii la fel. Navetistii aidoma. De fapt cred ca-i un fel de struto-camila cu astia, adica-s la oferta, trei in unu`. Cu balsam.
Mai bine ma duc dreaq in ala mare, decat doar sa traversez strada si sa intru in marchetu` de aici. Am mers de doua ori la ei(si-atunci fortat de imprejurari), ajunge!
A, am uitat sa spun de cozile spectaculoase, de spui ca se da ceva moka...
Cand s-a deschis, era boboru afara, asteptand cu limba pe umar sa se elibereze cate-un cos...

#17
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
f tare :D .. deci s-a facut un Carrefour langa mine si io habar n-am ..

cat despre restul, nu inteleg de ce va plangeti .. asta inseamna ca ii si bagati in seama. Eu unul ii ignor suveran, alearga dupa mine sa-mi explice ce si cum dar pana nu pun mana pe mine, nu ma intorc la ei. Dupa care ma uit stramb, nu zic nimic si plec mai departe. De regula nu mai zic nimic .. sau ma injura in tacere.

#18
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 Celest, on 17th July 2010, 21:00, said:

f tare :D .. deci s-a facut un Carrefour langa mine si io habar n-am ..

cat despre restul, nu inteleg de ce va plangeti .. asta inseamna ca ii si bagati in seama. Eu unul ii ignor suveran, alearga dupa mine sa-mi explice ce si cum dar pana nu pun mana pe mine, nu ma intorc la ei. Dupa care ma uit stramb, nu zic nimic si plec mai departe. De regula nu mai zic nimic .. sau ma injura in tacere.
stai in militari?
ce cartier naspa
cu blocurile alea urate si inghesuite
si nu vezi cerul
si n-am vazut niciun tip misto pe-acolo.
normal ca-i bag in seama. fac educatie civica. daca-i las in pace si nu zic nimic imi vor face asa si a doua si a treia si a cinspea oara. si ma vor deranja de fiecare data. de-aia-si permit sa se poarte urat, ca lumea nu le zice nimic si sunt asa de goi in cap incat nu pricep daca-i ignori ca e ceva in neregula cu ei. cred ca ce le fac eu are mai mult efect, si ar avea si mai mult daca toata lumea ar protesta in fata nesimtirii si ar pretinde un comportament normal si respectuos.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate