Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Ce ziceti de Carrefour Market?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

 darkangelo, on 17th July 2010, 23:17, said:

stai in militari?
ce cartier naspa
cu blocurile alea urate si inghesuite
si nu vezi cerul
si n-am vazut niciun tip misto pe-acolo.
normal ca-i bag in seama. fac educatie civica. daca-i las in pace si nu zic nimic imi vor face asa si a doua si a treia si a cinspea oara. si ma vor deranja de fiecare data. de-aia-si permit sa se poarte urat, ca lumea nu le zice nimic si sunt asa de goi in cap incat nu pricep daca-i ignori ca e ceva in neregula cu ei. cred ca ce le fac eu are mai mult efect, si ar avea si mai mult daca toata lumea ar protesta in fata nesimtirii si ar pretinde un comportament normal si respectuos.

nu, pe 13 sept, in zona marriott

iar aia carora le faci tu educatie, se schimba prea des, ca sa-ti mai pese dupa o vreme sa le zici ceva

#20
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 Celest, on 17th July 2010, 23:26, said:

nu, pe 13 sept, in zona marriott

iar aia carora le faci tu educatie, se schimba prea des, ca sa-ti mai pese dupa o vreme sa le zici ceva

oa, v-a aruncat hotelul ala toate preturile-n aer. dar macar zona e mai draguta. tot nu e de crescut copii, dar e ok. te las sa locuiesti acolo  :P

sunt sigura ca se schimba des, dar ma pot intalni cu ei in alte circumstante vreodata in viata. atitudinea ta nu mi se pare cea mai folositoare. nu poti sa ignori si sa suporti cu superioritate o vesnicie. ei vor considera ca le merge si vor deveni din ce in ce mai nesimtiti si mai infecti iar tu va trebui sa suporti din ce in ce mai mult. din pacate noua ne lipseste capacitatea de a ne impune drepturile si de a ne asigura ca ne sunt respectate, ne lasam abuzati in diverse moduri si ne place sa ne mintim ca e ok.

#21
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

 darkangelo, on 17th July 2010, 23:35, said:

dar macar zona e mai draguta. tot nu e de crescut copii, dar e ok. te las sa locuiesti acolo  :P
pff .. si ma rog, dumneavoastra unde aveti castelul?

 darkangelo, on 17th July 2010, 23:35, said:

sunt sigura ca se schimba des, dar ma pot intalni cu ei in alte circumstante vreodata in viata. atitudinea ta nu mi se pare cea mai folositoare. nu poti sa ignori si sa suporti cu superioritate o vesnicie. ei vor considera ca le merge si vor deveni din ce in ce mai nesimtiti si mai infecti iar tu va trebui sa suporti din ce in ce mai mult. din pacate noua ne lipseste capacitatea de a ne impune drepturile si de a ne asigura ca ne sunt respectate, ne lasam abuzati in diverse moduri si ne place sa ne mintim ca e ok.
nu ma intereseaza sa fiu folositor :D .. nu-s aici ca sa schimb mentalitatile unora si nici sa ma enervez pe lucruri irelevante

nu suport cu superioritate, pur si simplu ii ignor .. la modul cum ignori de exemplu ca treci pe langa niste iarba si aia e verde

#22
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

 Celest, on 17th July 2010, 23:41, said:

pff .. si ma rog, dumneavoastra unde aveti castelul?


nu suport cu superioritate, pur si simplu ii ignor .. la modul cum ignori de exemplu ca treci pe langa niste iarba si aia e verde



tot in bucuresti  :(

imi place iarba verde. o vad intotdeauna si ma bucur de ea.

#23
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007

 darkangelo, on 17th July 2010, 23:46, said:

tot in bucuresti  :(

imi place iarba verde. o vad intotdeauna si ma bucur de ea.
stai la cort ?:D
on: deci sa inteleg ca mai bine merg in continuare pana la mega image'ul de pe 13 sept decat la marketul carrefour de pe panduri ... chiar daca si alea de la mega is niste tarphe de toata frumusetea... si nu au multe din produsele pe care le au magazinele mari mega image.

#24
nicopuscasu

nicopuscasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 26.06.2009

 darkangelo, on 17th July 2010, 23:17, said:

stai in militari?
ce cartier naspa
cu blocurile alea urate si inghesuite
si nu vezi cerul
si n-am vazut niciun tip misto pe-acolo.
normal ca-i bag in seama. fac educatie civica. daca-i las in pace si nu zic nimic imi vor face asa si a doua si a treia si a cinspea oara. si ma vor deranja de fiecare data. de-aia-si permit sa se poarte urat, ca lumea nu le zice nimic si sunt asa de goi in cap incat nu pricep daca-i ignori ca e ceva in neregula cu ei. cred ca ce le fac eu are mai mult efect, si ar avea si mai mult daca toata lumea ar protesta in fata nesimtirii si ar pretinde un comportament normal si respectuos.

Si eu stau in Militari, la Gorjului, in blocurile gri si urate, unde vezi un pic cerul si mai vezi si la vecini in casa( din cauza ca-s lipite blocurile intre ele  :thumbdown: ), uneori fac cumparaturile seara cand ies de la serviciu si in drum spre casa imi dau seama ca imi mai trebuie ceva. Prefer Carf Marketul decat piata care este cu produse mai scumpe si care stau si in soare toata ziua.
Eu nu am vazut tiganci la casa, ba chiar sunt vreo 2 tipi draguti si cateva fete. E adevarat ca e foarte aglomerat si la casa uneori e cam multa lume, dar nu se cumpara cu cosurile pline si atunci coada merge repede.
Per total, eu sunt multumita de Carf Marketul de aici din zona. De aici iau painici cu seminte, chifle calde, unt de alune pe care nu l-am gasit prin alte locuri, am descoperit un ceai de arbore rosu si vanilie extrem de bun( de la Teekane) si mai iau fructe pe care mi le aleg singura, nu ca la piata unde mi le indeasa tanti in punga :naughty: ...oricum fructele si legumele din Ro sunt pe cale de disparitie si daca nu ai tu copacul tau sa fii sigur ce maninci, sigur niste pesticid sau alte bazaconii inghiti cu fiecare bucatura de mar :notangel:

Cam asta e parerea mea... :console:

#25
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
La mine la piata nu-mi indeasa nici o tanti fructele in sacosa  :huh: iar ceai d-ala tot cumpar de vreo 3 ani din Cora....
in fine, poate la tine e mai cu noroc Carf market asta, mie nu prea mi-a placut

#26
DeltaPavonis

DeltaPavonis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2009
Eu sunt client fidel Carrefour Hypermarket si market. in special pentru ca la ambele am discount cash, neconditionat. Pot da detalii pe PM.

#27
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
S-a deschis un magazin d-asta pe langa mine, in cladirea fostului minimax. Am fost de 4 ori pe la ei si mi-a fost de ajuns!
-La ei in magazin ploua! Da, ploua! Si doar intr-un loc, Cam in tot magazinul, te poti trezi oricand cu picaturi de apa pe cap. Bine...nu va ganditi ca ploua ca afara dar totusi, sa ploua intr-un supermarket cu pretentii e rusinos!
-Angajatii sunt incepatori majoritatea; deh, salariu minim... La vitrina asistata una ceri alta ti se da.
-Iar acum cireasa de pe tort: Iti "fura" din bani! Una scrie pe produs, alta scrie pe bonul fiscal.
Zic pas!

Asta e carrefour market, cel putin asta de langa mine. Rusine!

Ah, da, la astia o amatata de punga minuscula costa 50 de bani iar una normala costa 1 leu...

Attached Files


Edited by heinz, 15 February 2018 - 11:03.


#28
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 25.12.2016

 heinz, on 15 februarie 2018 - 11:00, said:

Angajatii sunt incepatori majoritatea; deh, salariu minim...
Daca ofera doar salariul nimim nu e de mirare ca mereu angajatii sunt "incepatori"... in cateva luni toti pleaca la salarii mai mari si vin altii care se satura si ei curand sa slugareasca pe 1100 de lei. Prin presa se laudau cei de la Kaufland si Lidl ca au marit salariile, ca dau in jur de 1500-1600 net chiar si celui mai amarat angajat; asta inseamna ca le fura lejer oamenii celor de la Carrefour.

#29
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,580
  • Înscris: 11.02.2016
Cei de la lidl au cele mai mari salarii, un casier cu vechime trece lejer de 2000 de lei. Cand au cumparat reteaua de magazine plus salariile erau de 1400-1500 lei. Pe vremea aceea 2011-2012 era foarte bine tinand cont ca salariul minim era 6-700 de lei.

Angajatii nu cred ca vor pleca prea curand. Chiar daca e salariul mic majoritatea sunt multumiti ca au un loc de munca. Si de bine, de rau e un loc de munca acceptabil, conditiile de munca sunt decente.
Deh, oras mic, salarii mici, locuri de munca putine. Un fel de teleorman...chiar mai rau din pacate. Asta-i realitatea.

Hehehe...nici macar salariu minim nu-l ofera.
https://www.undelucr...viu-salariu-100

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate