Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Bulgaria - destinatie..."exotica"

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
pana la urma.... trebuie sau nu veste reflectorizante la bulgari?

#38
cosminnuss

cosminnuss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,352
  • Înscris: 21.10.2005
Nu trebuie

#39
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
asigurare medicala????

#40
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postccezar2004, on Apr 5 2007, 18:57, said:

asigurare medicala????
Acu pa bune, pentru 100 000lei,  B) mai stai sa te gandesti? Fa-o ca nu se stie ce mananci la hotel si te pun aia sa platesti.Sau du-te si scoate-ti cardul de asig de Sanatate european si GATA.Ai rezolvat si asistenta medicala de urgenta.Cica nu costa nimic pt cei care platesc asig de sanatate la serviciu.Daca esti angajat cu carte de munca, precis platesti si asig sociale, ai medic de familie, canet de sanatate.Te duci cu carnetu si-ti fac aia cardul.Ia acolo 2 veste reflectorizante si uita-le in masina.Cine stie cand o sa fie bune.Poate joci un fotbal : portocalii vs verzii... :lol:  :lol: sau ti le cere in Austria, unde sunt obligatorii.

Edited by sanddy1964, 06 April 2007 - 09:44.


#41
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
Care stie se poate da examenul pentru permis auto in bulgaria apoi preschimbat in romania dupa un an?

#42
dannielghi

dannielghi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 25.05.2006

View Postluci007, on Apr 2 2007, 00:07, said:

nu este dracul chiar atat de negru, sau poate si pt. ca am fost cu o dacie 1310, o data pe ruta ruse /plevna. am intalnit 4-5 radare si intr/adevar politaii lor pareau mai infricosatori ca ai nostri, erau costumati in negru cu ciizme!!, dar nu m/a oprit nici unul (poate s-au mai civilizat dupa intrarea in U.E., am fost in ian.2007, cu buletinul). Am circulat si noaptea la intoarcere si nu a fost nicio problema. E adevarat ca nu am dormit pe acolo, m/am dus si m/am intors in aceeasi zi). As vrea sa obtin info de la cei care au traversat Dunarea pe la Calafat, cat costa? In Bulgaria e bine totusi, cred, sa nu atragi atentia cu o masina ce depaseste valoarea de 10000 de iepuroi, parerea mea...


salut. sunt foarte intersat sa merg cu sotia cu masina in bulgaria ptr un weekend cu masina. n-am fost niciodata acolo si nu cunosc mai nimic...imi poti lasa un id de mes?

#43
garleanu

garleanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 12.04.2005
Ca sa nu mai deschid alt post.

De 1 mai merg in Bulgaria. Vroiam sa va intreb, la vama, daca masina e usor
avariata si am constatarea de accident de la politie, ar trebui sa fiu ok, nu?

A fost cineva in situatia asta? Sau stiti ceva?

Mersi

#44
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

View Postgarleanu, on Apr 20 2007, 17:22, said:

Ca sa nu mai deschid alt post.

De 1 mai merg in Bulgaria. Vroiam sa va intreb, la vama, daca masina e usor
avariata si am constatarea de accident de la politie, ar trebui sa fiu ok, nu?

A fost cineva in situatia asta? Sau stiti ceva?

Mersi

mai bine sa o repari....ca nu se stie daca in bulgaria nu o sa te "tapeze" vreun politist bulgar  ;)

#45
monica_paus

monica_paus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.04.2007
Urmeaza sa plec si eu de 1 mai la vecinii nostri bulgari si nu reusesc sa ma lamuresc: am masina luata in leasing, urmeaza sa obtin imputernicire de la ei pt iesirea din tara. Stie cineva daca mai este nevoie sa fie legalizata notarial cum era pana la integrarea in UE? De unde pot sa aflu baza legala a prevederii cu legalizarea notariala a imputernicirii data de firmele de leasing pt iesirea din tara?  :worthy:

#46
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
nu trebuie legalizata... cel putin asa mi-au zis mie de la rci... am fost la bulgari dar nu m-a intrebat nimic la vama

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate