Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Alicante - Benidorm

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

 atupi, on 06 iulie 2016 - 23:40, said:

... Nu reusesc sa-mi dau seama prea bine care mai sunt punctele de interes dintre Valencia si Cartagena in afara de Benidorm si Alicante, mi-ati putea face niste recomandari? ...

În zona Benidorm caută să studiezi Castell de Guadalest, Cuevas de Canelobre şi promontoriul Rincon de Loix.
Şi mai e de vizitat zona de coastă de la Denia la Cap de la Nao.
Lângă Alicante (spre interior) e foarte pitorească localitatea Villena, cu castelele din împrejurimi (Biar, Sax, La Mola), apoi e de văzut catedrala din Orihuela, şi evident Murcia - cu superbele sate de la vest de oras (Caravaca, Cehegin, Mula, Archena).

Iar la nord de Valencia, cam la mijlocul distanţei între Valencia şi Castellon de la Plana vizitează Grutas de San Jose.


Sănătate şi toate cele bune !

#20
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,584
  • Înscris: 17.08.2007
Incendiul din Javea.

Attached File  PANO_20160905_125327.jpg   56.74K   49 downloadsAttached File  IMG_20160905_162112.jpg   32.68K   52 downloads

#21
stroescud

stroescud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 30.06.2009
Buna ziua,


Poate cineva sa-mi dea mai multe informatii despre mijloacele de transport in comun ( preturi calatorii, abonamente) si preturi la mancare in restaurante si supermarketuri. Voi merge acolo in final de august si informatiile de pe alte site-uri sunt foarte slabute. Multumesc,

#22
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,584
  • Înscris: 17.08.2007
Am fost cu mașina închiriată. Preturile sunt ptr toate buzunarele, de la 10-15 euro/ meniu până la 100euro platoul de fructe de mare.

#23
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 04.02.2008

 stroescud, on 22 mai 2017 - 09:39, said:

Buna ziua,


Poate cineva sa-mi dea mai multe informatii despre mijloacele de transport in comun ( preturi calatorii, abonamente) si preturi la mancare in restaurante si supermarketuri. Voi merge acolo in final de august si informatiile de pe alte site-uri sunt foarte slabute. Multumesc,
Te referi la Alicante sau la Benidorm ??

#24
stroescud

stroescud

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 30.06.2009

 judas, on 23 mai 2017 - 06:34, said:

Te referi la Alicante sau la Benidorm ??


scuze acum am vazut ca nu am specificat. Da la Alicante. Ma intereseaza cat costa un bilet de autobuz/ tramvai, daca pot face un abonament saptamanal si cat costa? preturi la calatorii cu trenul daca le cunoaste cineva?  Referitor la mancare, daca sunt mari preturile la mancare si cat costa in medie o masa la restaurant, daca aveti recomandari de restaurante, locuri de vizitat, etc

#25
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

 stroescud, on 23 mai 2017 - 23:23, said:

Da la Alicante. Ma intereseaza cat costa un bilet de autobuz/ tramvai, daca pot face un abonament saptamanal si cat costa?
Cateva informatii,aici.

 stroescud, on 23 mai 2017 - 23:23, said:

calatorii cu trenul
Despre trenuri,aici si aici.

Edited by zuv, 24 May 2017 - 09:40.


#26
moniK_06

moniK_06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 11.11.2006
de cativa ani tot ma tenteaza o scurta vizita in Benidorm. Ce sugestii de transport (aerian bineinteles) ar fi din Bucuresti?
Pe ruta de Alicante nu prea gasesc decat la minim 160 euro si asta prin luna mai anul viitor
am zis sa caut din timp Posted Image
Nici ora de sosire acolo nu e deloc avantajoasa....seara pe la ora 22...pt Wizz air si Tarom de exemplu.

Edited by moniK_06, 01 August 2017 - 14:48.


#27
judas

judas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,829
  • Înscris: 04.02.2008

 moniK_06, on 01 august 2017 - 14:41, said:

de cativa ani tot ma tenteaza o scurta vizita in Benidorm. Ce sugestii de transport (aerian bineinteles) ar fi din Bucuresti?
Avion pana la Valencia si apoi bus spre Benidorm (https://www.alsa.es/...ia-benidorm.htm).

#28
lls869

lls869

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 608
  • Înscris: 21.07.2011

 moniK_06, on 01 august 2017 - 14:41, said:

de cativa ani tot ma tenteaza o scurta vizita in Benidorm. Ce sugestii de transport (aerian bineinteles) ar fi din Bucuresti?
Pe ruta de Alicante nu prea gasesc decat la minim 160 euro si asta prin luna mai anul viitor
am zis sa caut din timp Posted Image
Nici ora de sosire acolo nu e deloc avantajoasa....seara pe la ora 22...pt Wizz air si Tarom de exemplu.


Cauta si Bucuresti-Alicante si de acolo cu autobuzul-sunt 45 km intre cele orase

https://www.shuttled...m/en/quote.html

http://www.alicante-...dorm_denia.html

Edited by lls869, 02 August 2017 - 19:57.


#29
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010
Pentru cei interesati de castelele din provincia Alicante atasez mai jos o harta si un organizator de vizitare al acestora:

Attached Files


Edited by raul_6776, 26 February 2018 - 16:10.


#30
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Buna,
in august avem rezervat un sejur in Benidorm si vom zbura Bucuresti-Alicante.Din pacate,aterizarea se face tarziu in Alicante,in jur de 21:35 ;oare gasim transport in comun pentru transferul in Benidorm in jur de ora 22:00?N-as vrea sa luam taxi totusi!
Multumesc in avans!

#31
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012
Am rezolvat mai simplu cu transportul :) luand 2 nopti de cazare in Alicante ,decat sa alergam noaptea pe strazi!

#32
raul_6776

raul_6776

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,555
  • Înscris: 03.04.2010

 Musette76, on 13 aprilie 2018 - 14:25, said:

Am rezolvat mai simplu cu transportul Posted Image luand 2 nopti de cazare in Alicante ,decat sa alergam noaptea pe strazi!
Bravo ! Bine gandit. Alacant e superb. Din aeroport sa luati bus-ul C6 care are statie pe "Esplanada" si in capatul plajei Postiguet, aproape de hotel Melia. Spre Benidorm sa luati TRAM-ul linia 1 ( bilet doar dus, dus-intors ida y vuelta e valabil doar 24 ore ) din statia Luceros sau Mercado si intr-o ora si un sfert ajungeti in Benidorm. Vacanta placuta !

Edited by raul_6776, 27 April 2018 - 12:15.


#33
Musette76

Musette76

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 30.03.2012

 raul_6776, on 27 aprilie 2018 - 12:14, said:

Bravo ! Bine gandit. Alacant e superb. Din aeroport sa luati bus-ul C6 care are statie pe "Esplanada" si in capatul plajei Postiguet, aproape de hotel Melia. Spre Benidorm sa luati TRAM-ul linia 1 ( bilet doar dus, dus-intors ida y vuelta e valabil doar 24 ore ) din statia Luceros sau Mercado si intr-o ora si un sfert ajungeti in Benidorm. Vacanta placuta !
Multumim!!!
Am gasit si cazare f faina la B&B La Milagrosa in Alicante,pozitionata chiar langa plaja Postiguet si langa castel.
Dupa cele 2 nopti in Alicante vom pleca in Benidorm la hotel Sol Ocas Pelicanos.

#34
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Salut,
Vreau sa ajung la La cruz de Benidorm, e undeva un deal ceva de unde se vede superb orasul. Aveti idee cum se ajunge acolo cu transportul in comun? E ceva autobuz? Acum vreo 4 ani cand am mai fost prin zona, am urcat cu un taxi. Dar ceva bus nu exista?
Mersi

#35
f1gio

f1gio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 345
  • Înscris: 28.02.2011

View PostTalkabout, on 22 octombrie 2018 - 17:45, said:

Salut,
Vreau sa ajung la La cruz de Benidorm, e undeva un deal ceva de unde se vede superb orasul. Aveti idee cum se ajunge acolo cu transportul in comun? E ceva autobuz? Acum vreo 4 ani cand am mai fost prin zona, am urcat cu un taxi. Dar ceva bus nu exista?
Mersi


Nu ai nici o sansa cu autobuz. Masina inchiriata sau bicicleta, desi cred ca pana sus ar trebui sa te oboseasca destul. Sau poate esti un Indurain.
Suerte.

#36
radix

radix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 12.12.2004
Buna,
Ce stiti , statiunea a fost afectata de recentele furtuni si inundatii ?
Multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate