Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Obtinere viza cand esti plecat din tara

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
trillion

trillion

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 27.05.2005
Salut,

Ma intereseaza daca este posibil si care este procedura obtinerii unei vize pentru o anumita tara cand esti plecat pentru o perioada indelungata din Romania.

Exemple concrete:

Sunt in Kuala Lumpur de 1-2 luni si vreau sa merg in Vietnam sau China
Sunt in Turcia si m-am hotarat sa merg in Iran.


Este posibil? Este mai dificil?


multumesc

#2
tim

tim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 07.01.2002

View Posttrillion, on 29th June 2010, 11:13, said:

Este posibil? Este mai dificil?
Este posibil, numai ca unele ambasade s-ar putea sa te intrebe "de ce aplici aici si nu in tara ta" (in cazul in care exista ambasada in Romania) si trebuie sa le dai un raspuns pertinent. Eu mi-am luat asa nenumarate vize si nu au fost probleme, in unele cazuri a fost chiar mai simplu decit in tara (de ex. viza de Thailanda luata cind eram in Philippines).

#3
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Eu eram la munca in USA si am luat vize pentru Elvetia si Canada de la ambasadele lor din USA. I-a interesat pasaportul roman cu viza mea de munca pt USA si totul a fost OK.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate