Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....
 Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya
 Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...
 

Samsung i5500 Corby

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
483 răspunsuri în acest subiect

#19
caracal

caracal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 226
  • Înscris: 30.01.2007
si-a luat prietena mea de la vodafone cu 742 de lei la liber. era codat si i l-a decodat gratis. e foarte misto telefonul :)

#20
cagh

cagh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 475
  • Înscris: 25.11.2004
Stie cineva cum se activeaza swype pe acest telefon pentru ca imi apare intotdeauna la setari doar tastatura samsung.
Trebuie cumva facute setari speciale pentru a putea scrie pe swype: am vazut ca la setari tastatura am si swype si tastatura samsung dar orice am setat pentru limba si text imi apare doar tastatura samsung fara posibilitatea de swype.

#21
cagh

cagh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 475
  • Înscris: 25.11.2004

 cagh, on 14th October 2010, 20:27, said:

Stie cineva cum se activeaza swype pe acest telefon pentru ca imi apare intotdeauna la setari doar tastatura samsung.
Trebuie cumva facute setari speciale pentru a putea scrie pe swype: am vazut ca la setari tastatura am si swype si tastatura samsung dar orice am setat pentru limba si text imi apare doar tastatura samsung fara posibilitatea de swype.

Raspund tot eu: se tine apasat pe orice camp text.

#22
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.179
  • Înscris: 04.05.2007
Oare daca il iau de la Vodafone va avea soft branduit Vodafone?
stie cineva?

#23
cagh

cagh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 475
  • Înscris: 25.11.2004

 DjSmurfy, on 18th October 2010, 12:43, said:

Oare daca il iau de la Vodafone va avea soft branduit Vodafone?
stie cineva?

Soft-ul nu e branduit ci doar sunt definite APN-uri pentru internet si MMS si mai apar aplicatiile din SIM.

#24
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.179
  • Înscris: 04.05.2007

 cagh, on 18th October 2010, 21:57, said:

Soft-ul nu e branduit ci doar sunt definite APN-uri pentru internet si MMS si mai apar aplicatiile din SIM.

aa atunci e super :D

#25
monapopovici69

monapopovici69

    New Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 16.10.2010
e simpaticut telefonasul
imi place ca nu au fost zgarciti cu datele tehnice  si cu androidul ala 2.2 suna bine :D

daca aveti probleme cu acest model de samsung puteti sa cautati si aici raspunsuri la intrebari
http://club.samsungm...p...p?f=16&t=72

#26
scarllex

scarllex

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 07.12.2009
cat costa un decodat pt samsung galaxy 5??? astept rapuns deoarece vreau sa mil cumpar iar la vodafone este doar codat...

#27
cagh

cagh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 475
  • Înscris: 25.11.2004

 scarllex, on 23rd October 2010, 23:03, said:

cat costa un decodat pt samsung galaxy 5??? astept rapuns deoarece vreau sa mil cumpar iar la vodafone este doar codat...
decorarea costă la vodafone 50 euro. Eu am luat telefonul la prelungire abonament și am plătit decorarea. Am dat ca preț undeva la 600 Ron decodat.

Editat de cagh, 24 octombrie 2010 - 07:39.


#28
scarllex

scarllex

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 07.12.2009

 cagh, on 24th October 2010, 07:36, said:

decorarea costă la vodafone 50 euro. Eu am luat telefonul la prelungire abonament și am plătit decorarea. Am dat ca preț undeva la 600 Ron decodat.


da nu se poate decoda alt undeva???la vreun service ca nu prea imi convine sa dau 50 euro doar pentru o decodare....astept raspuns.
dar isi pot da seama cei de la vodafone daca ti lai decodat altundeva???

#29
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.179
  • Înscris: 04.05.2007

 scarllex, on 24th October 2010, 12:32, said:

da nu se poate decoda alt undeva???la vreun service ca nu prea imi convine sa dau 50 euro doar pentru o decodare....astept raspuns.
dar isi pot da seama cei de la vodafone daca ti lai decodat altundeva???

Vodafone iti da telefonul Codat, dacai il decodezi iti pierzi garantia, oriunde l-ai decodat la orice service..

#30
scarllex

scarllex

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 07.12.2009

 DjSmurfy, on 24th October 2010, 11:45, said:

Vodafone iti da telefonul Codat, dacai il decodezi iti pierzi garantia, oriunde l-ai decodat la orice service..


dar de ce pierd garantia la el daca mil decodez??? sau cum isi pot da seama daca este codat? se schimba ceva la el in afara ca merge si in alta retea?

#31
DjSmurfy

DjSmurfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.179
  • Înscris: 04.05.2007

 scarllex, on 24th October 2010, 15:37, said:

dar de ce pierd garantia la el daca mil decodez??? sau cum isi pot da seama daca este codat? se schimba ceva la el in afara ca merge si in alta retea?

La orice tefon codat iti pierzi garantia, la decodare :) daca e cumparat codat si se afla in perioada de garantie, citeste certificatul de garantie...
in cazul in care pe viitor se strica, si il trimiti in service nu o sa il repare pe motiv ca a fost decodat, si iti pierzi si garantia :)
Baietii de la service intr-o clipita isi dau seama,l-ai luat de la vodafone?

#32
scarllex

scarllex

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 07.12.2009

 DjSmurfy, on 24th October 2010, 14:58, said:

La orice tefon codat iti pierzi garantia, la decodare :) daca e cumparat codat si se afla in perioada de garantie, citeste certificatul de garantie...
in cazul in care pe viitor se strica, si il trimiti in service nu o sa il repare pe motiv ca a fost decodat, si iti pierzi si garantia :)
Baietii de la service intr-o clipita isi dau seama,l-ai luat de la vodafone?



nu lam cumparat inca .... de aceea am intrebat pt ca vreau sa il cumpar doar ca mi se pare mult 50 euro un decodat de cateva minute... si nu stiu ce sa fac...

#33
cagh

cagh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 475
  • Înscris: 25.11.2004

 scarllex, on 24th October 2010, 15:59, said:

nu lam cumparat inca .... de aceea am intrebat pt ca vreau sa il cumpar doar ca mi se pare mult 50 euro un decodat de cateva minute... si nu stiu ce sa fac...
Dacă nu vrei sa platesti cei 50 de euro acum atunci după 1 an sunt obligați să decodeze telefonul gratis. Va trebui însă să păstrezi factura de la vodafone până atunci pentru a demonstra că ai cumpărat acel telefon de la ei.

#34
scarllex

scarllex

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 07.12.2009

 cagh, on 24th October 2010, 22:23, said:

Dacă nu vrei sa platesti cei 50 de euro acum atunci după 1 an sunt obligați să decodeze telefonul gratis. Va trebui însă să păstrezi factura de la vodafone până atunci pentru a demonstra că ai cumpărat acel telefon de la ei.

eu vreau sa il cumpar la abonament. si spui ca dupa un an sunt obligati sa mil decodeze gratis? deoarece e cam mult 50 de euro o decodare,ca il decodeaza la fel ca ceilalti, nu ii face nimika in plus ... daca costa 50 de lei sau pana in 80 lei mai ziceam dar asa 50 de euro mi se pare foarte mult pt o decodare...

#35
cagh

cagh

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 475
  • Înscris: 25.11.2004

 scarllex, on 25th October 2010, 00:06, said:

eu vreau sa il cumpar la abonament. si spui ca dupa un an sunt obligati sa mil decodeze gratis? deoarece e cam mult 50 de euro o decodare,ca il decodeaza la fel ca ceilalti, nu ii face nimika in plus ... daca costa 50 de lei sau pana in 80 lei mai ziceam dar asa 50 de euro mi se pare foarte mult pt o decodare...

Da asa este si nu numai la vodafone. Orice firma de telefonie mobila care vinde telefoane codate este obligata ca dupa 1 an de zile sa decodeze gratis telefonul respectiv fara nici o taxa chiar daca, de exemplu, clientul este inca  sub contract cu respectiva firma. Am beneficiat de aceasta cand am decodat la vodafone acum 1 an un E51 cumparat de la ei si nu s-au opus deloc. Singura conditie a fost sa demonsetrez ca am cumparat telefonul de la ei (eram pregatit cu factura).

#36
scarllex

scarllex

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 17
  • Înscris: 07.12.2009

 cagh, on 25th October 2010, 15:13, said:

Da asa este si nu numai la vodafone. Orice firma de telefonie mobila care vinde telefoane codate este obligata ca dupa 1 an de zile sa decodeze gratis telefonul respectiv fara nici o taxa chiar daca, de exemplu, clientul este inca  sub contract cu respectiva firma. Am beneficiat de aceasta cand am decodat la vodafone acum 1 an un E51 cumparat de la ei si nu s-au opus deloc. Singura conditie a fost sa demonsetrez ca am cumparat telefonul de la ei (eram pregatit cu factura).


si un ai fost pe alta retea, nu? pe mine asta ma deranjeaza...ca trebuie sami schimb nr-ul si reteaua...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate