Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

As vrea sa dansez si eu ...

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
23 răspunsuri în acest subiect

#1
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 506
  • Înscris: 19.01.2010
Am si eu o mare problema cand ma duc in cluburi .. ma duc in club si in cea mai mare parte ori stau jos ori ies afara .. as vrea sa stiu cum as putea sa invat cateva miscari pentru ca, cand ma mai duc in club vreau sa dansez nu sa stau jos sa-mi fie rusine ca nu stiu dansa . sad.gif Un tutorial ceva daca exista ? :(
Simt ritmul, insa nu stiu ce miscari din maini,ale corpului sau ale picioarelor sa fac .. vreau sa invat cativa pasi, miscari ceva .. va rog .. help

#2
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.845
  • Înscris: 16.10.2005

 CoolPyr0, on 3rd June 2010, 16:23, said:

Am si eu o mare problema cand ma duc in cluburi .. ma duc in club si in cea mai mare parte ori stau jos ori ies afara .. as vrea sa stiu cum as putea sa invat cateva miscari pentru ca, cand ma mai duc in club vreau sa dansez nu sa stau jos sa-mi fie rusine ca nu stiu dansa . sad.gif Un tutorial ceva daca exista ? :(
Simt ritmul, insa nu stiu ce miscari din maini,ale corpului sau ale picioarelor sa fac .. vreau sa invat cativa pasi, miscari ceva .. va rog .. help
important e sa simti ritmul ca restul vine de la sine. cred ca este important sa nu exagerezi. eu sunt unul dintre cei care simt ritmul pana in cele mai ascunse locuri din corp si obisnuiam sa ma "rup" pe muzica astfel incat sa atrag atentia celor din jur si sa fac o impresie negativa. cred ca mai de graba esti jenat ca nu stii sa dansezi. nu cred ca exista un tutorial pentru asta. daca simti ritmul dai si tu din maini cum poti si incearca sa nu ii lovesti pe cei din jur. alta chestie... uita-te la cei din jur si ia-te dupa iei. insa tot mai bine dansezi cum simti :D
totusi daca vrei sa vezi niste dansuri, arunca un ochi pe youtube. sunt o gramda de chestii dar, fiecare cu stilul lui
sambata seara vreau sa te vad in club dansand :D nu ma intereseaza daca stii sau nu, vreau sa te vad in picioare miscandu-te :D

LE: am uitat ceva. daca te simti jenat, incearca niste alcool. iti va da mult curaj insa nu exagera nici cu asta :D

Editat de vali38, 03 iunie 2010 - 15:50.


#3
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 506
  • Înscris: 19.01.2010

 vali38, on 3rd June 2010, 16:47, said:

important e sa simti ritmul ca restul vine de la sine. cred ca este important sa nu exagerezi. eu sunt unul dintre cei care simt ritmul pana in cele mai ascunse locuri din corp si obisnuiam sa ma "rup" pe muzica astfel incat sa atrag atentia celor din jur si sa fac o impresie negativa. cred ca mai de graba esti jenat ca nu stii sa dansezi. nu cred ca exista un tutorial pentru asta. daca simti ritmul dai si tu din maini cum poti si incearca sa nu ii lovesti pe cei din jur. alta chestie... uita-te la cei din jur si ia-te dupa iei. insa tot mai bine dansezi cum simti :D
totusi daca vrei sa vezi niste dansuri, arunca un ochi pe youtube. sunt o gramda de chestii dar, fiecare cu stilul lui
sambata seara vreau sa te vad in club dansand :D nu ma intereseaza daca stii sau nu, vreau sa te vad in picioare miscandu-te :D

LE: am uitat ceva. daca te simti jenat, incearca niste alcool. iti va da mult curaj insa nu exagera nici cu asta :D
ma simt jenat de faptul ca nu stiu ce miscari sa fac in rest nu cred ca ar fi o problema ..

#4
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.564
  • Înscris: 05.11.2005
esti baiat? daca da, nu stiu de ce te stresezi. un barbat adevarat nu danseaza decat in anumite conditii, si doar pe muzica lenta

oamenii care danseaza in cluburi sunt:
- femei
- gaylorzi
- manelari lipsiti de atentie

#5
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 506
  • Înscris: 19.01.2010

 unu, on 3rd June 2010, 17:11, said:

esti baiat? daca da, nu stiu de ce te stresezi. un barbat adevarat nu danseaza decat in anumite conditii, si doar pe muzica lenta

oamenii care danseaza in cluburi sunt:
- femei
- gaylorzi
- manelari lipsiti de atentie
Da sunt baiat. Mi-e rusine sa tot stau jos sau sa tot ies afara ..

#6
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.564
  • Înscris: 05.11.2005
eu de cate ori vad barbati in cluburi dansand pe muzica de asta "dance", de club, house sau cum vrei sa-i zici, rad copios, si acele persoane devin automat nulitati in fata mea   :)

Quote

Da sunt baiat. Mi-e rusine sa tot stau jos sau sa tot ies afara ..
pai nu sta jos, stai cu prietenii la masa, vorbeste cu o pixda...

#7
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.845
  • Înscris: 16.10.2005

 unu, on 3rd June 2010, 17:11, said:

esti baiat? daca da, nu stiu de ce te stresezi. un barbat adevarat nu danseaza decat in anumite conditii, si doar pe muzica lenta

oamenii care danseaza in cluburi sunt:
- femei
- gaylorzi
- manelari lipsiti de atentie
te contrazic. nu ma incadrez in nici una din categoriile tale. totul se rezuma la muzica. daca imi place foarte mult ma las (ma lasam) dus de ritm
si nu. poti dansa pe orice muzica. daca ar fi asa cum zici tu, nu ar mai fi barbati la concursuri de dans

#8
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.564
  • Înscris: 05.11.2005
pai vezi, "te lasai". probabil ca esti mai matur acum si realizezi cat de ridicol ai parea daca dansezi.

#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.715
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

si nu. poti dansa pe orice muzica. daca ar fi asa cum zici tu, nu ar mai fi barbati la concursuri de dans
Adevărul e că bărbații ce fac dans sportiv chiar arată a masculi alpha... :w00t:

#10
vali38

vali38

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.845
  • Înscris: 16.10.2005

 unu, on 3rd June 2010, 17:19, said:

pai vezi, "te lasai". probabil ca esti mai matur acum si realizezi cat de ridicol ai parea daca dansezi.
nu e asa. ma simt bine si acum cand dansez dar depinde cu cine ma duc si cu ce scop ma duc. daca merg cu prietena sunt calm, linistit, beau suc. daca sunt cu prietenii ...
importanta e si  locatia. daca te duci intr-un club select sunt sigur ca nu o sa dai de tot felul de cocalari ci de oameni cu maniere (exceptand pitipoancele)

 i0nutzb, on 3rd June 2010, 17:26, said:

Adevărul e că bărbații ce fac dans sportiv chiar arată a masculi alpha... :w00t:
nu te contrazic :lol:

#11
unu

unu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.564
  • Înscris: 05.11.2005
nu stiu da' io cand vad un barbat dansand pe Lady Gaga mai mult de 10 secunde il cataloghez drept gheu.

#12
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.046
  • Înscris: 28.05.2006

 CoolPyr0, on 3rd June 2010, 17:15, said:

Da sunt baiat. Mi-e rusine sa tot stau jos sau sa tot ies afara ..

Dute vreo 2 luni la fitness, ca sa iti dezvolti putin muschii...
Nu poti/nu stii sa dansezi din cauza ca faci prea putina miscare...

Cand vorbesc de miscare nu ma refer mersul pe jos/fugit.
Ci la miscare cu toate grupele de muschi.

Odata ce incepi sa-ti controlezi mai bine muschii, restul o sa vina de la sine.

Vorbesc foarte serios.

#13
demotivational

demotivational

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 10
  • Înscris: 31.05.2010

 unu, on 3rd June 2010, 17:16, said:

eu de cate ori vad barbati in cluburi dansand pe muzica de asta "dance", de club, house sau cum vrei sa-i zici, rad copios, si acele persoane devin automat nulitati in fata mea   :)


pai nu sta jos, stai cu prietenii la masa, vorbeste cu o pixda...

Eu rad copios cand vad oameni atat de limitati ca tine.

@ CoolPyr0 - uite aici un sfat: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/2bH0OXsmsbQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
add2005

add2005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.046
  • Înscris: 28.05.2006

 unu, on 3rd June 2010, 17:35, said:

nu stiu da' io cand vad un barbat dansand pe Lady Gaga mai mult de 10 secunde il cataloghez drept gheu.
Hai lasa-o mai moale cu preconceptiile astea...........

Ca dansezi pe lady gaga/eminem/guta/etc... nu inseamna ca esti gay sau mai stie draq ce.....

Miscarea te mentine. Deci daca ii loc si chef de dansat, Danseaza ! ignora genul ! Nu conteaza ca-i guta... Dai bataie, altfel te comporti ca un retard.

#15
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 506
  • Înscris: 19.01.2010
Deci acum pe bune nu are careva sa-mi de-a un tutorial ceva ? Sau un videoclip sa ma uit, poate mai prind si eu ceva .. ?

#16
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.618
  • Înscris: 25.11.2007

 CoolPyr0, on 3rd June 2010, 17:47, said:

Deci acum pe bune nu are careva sa-mi de-a un tutorial ceva ? Sau un videoclip sa ma uit, poate mai prind si eu ceva .. ?

Cu doua posturi mai sus demotivational a facut trimitere la o lectie foarte buna dintr-un film la fel de bun. De la 1:10 incolo, Will Smith explica cele mai bune miscari pentru inceput: stanga-dreapta, dreapta-stanga. Exerseaza 15-30 de minute acasa in fata oglinzii doar aceste miscari. Dupa ce le stapanesti, adica dansezi "fara sa vrei" pe ele, incepi sa adaugi cate o schema in plus la aceste miscari.  :OK:

Poti incepe chiar acum, piesa din film o gasesti aici. Pune piesa de 4 ori la rand (circa 17 minute in total), danseaza DOAR stanga-dreapta + dreapta-stanga, si spune-ne daca ti se mai pare dansul ceva insurmontabil.

Editat de jumborom, 03 iunie 2010 - 16:59.


#17
CoolPyr0

CoolPyr0

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 506
  • Înscris: 19.01.2010
Sa ma misc doar asa din picioare stanga dreapta ? ? ?

#18
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 10.618
  • Înscris: 25.11.2007

 CoolPyr0, on 3rd June 2010, 18:08, said:

Sa ma misc doar asa din picioare stanga dreapta ? ? ?

Exact, doar atat ! Mai intai, trebuie sa stapanesti bine-bine aceasta schema simpla, sa te misti asa fara sa te gandesti ca dansezi. ("This is home")

Editat de jumborom, 03 iunie 2010 - 17:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate