Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...

VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?
 Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis
 Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 

Programul ''Casa Verde''

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
764 replies to this topic

#397
dacis2

dacis2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,497
  • Înscris: 03.01.2007

View Postdan_tm, on 14th June 2012, 08:40, said:

Tocmai a trecut un an de cand am depus dosarul in vederea aprobarii...
Stai ca nu inteleg si, in plus, ma bagi si la idei. Tu ai dsepus acum un an dosarul de decontare si nu ti-au dat banii? Ori ai depus dosarul pentru aprobarea finantarii si inca nu ai primit un raspuns? Ca daca e vorba de decontare, nici nu prea cred si nici nu-mi place idea. Ca am depus si eu acum aproape doua luni dosarul de decontare si inca nu am vazut banii in cont, desi de la Mediu (centru) mi s-a spus ca se daduse avizul pozitiv pentru plata inca de pe 21 mai. Daca problema ta e evaluarea dosarului pentru aprobarea finantarii, asteapta linistit si relaxat, ca poate sa mai dureze ceva vreme.

#398
fotovolt

fotovolt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 19.07.2011

View Postdan_tm, on 14th June 2012, 08:40, said:

Tocmai a trecut un an de cand am depus dosarul in vederea aprobarii. Dosarul nu a fost procesat inca. Dupa cum se vede este din nou un lucru...tipic romanesc.
Raspunsul celor de la mediu este stas pentru toata lumea..."depunem toate eforturile, bla, ba, bla".
Incep sa cred ca in tara asta nu se mai poate face nimic. Mi-e sila.....


incep sa renunt definitiv la ideea de a mai primi finantari pentru casele verzi...ne-am cam inverzit asteptand

#399
fjattila

fjattila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.01.2009
Eu am depus in data de 04 mai 2012 pentru decont.
Ai cumva un nr de telefon unde se poate suna si intreba?
Sa vad daca am macar acel aviz de care zici tu.
Merci.

View Postdacis2, on 17th June 2012, 10:21, said:

Stai ca nu inteleg si, in plus, ma bagi si la idei. Tu ai dsepus acum un an dosarul de decontare si nu ti-au dat banii? Ori ai depus dosarul pentru aprobarea finantarii si inca nu ai primit un raspuns? Ca daca e vorba de decontare, nici nu prea cred si nici nu-mi place idea. Ca am depus si eu acum aproape doua luni dosarul de decontare si inca nu am vazut banii in cont, desi de la Mediu (centru) mi s-a spus ca se daduse avizul pozitiv pentru plata inca de pe 21 mai. Daca problema ta e evaluarea dosarului pentru aprobarea finantarii, asteapta linistit si relaxat, ca poate sa mai dureze ceva vreme.


#400
dan_tm

dan_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 14.02.2006

View Postdacis2, on 17th June 2012, 10:21, said:

Stai ca nu inteleg si, in plus, ma bagi si la idei. Tu ai dsepus acum un an dosarul de decontare si nu ti-au dat banii? Ori ai depus dosarul pentru aprobarea finantarii si inca nu ai primit un raspuns? Ca daca e vorba de decontare, nici nu prea cred si nici nu-mi place idea. Ca am depus si eu acum aproape doua luni dosarul de decontare si inca nu am vazut banii in cont, desi de la Mediu (centru) mi s-a spus ca se daduse avizul pozitiv pentru plata inca de pe 21 mai. Daca problema ta e evaluarea dosarului pentru aprobarea finantarii, asteapta linistit si relaxat, ca poate sa mai dureze ceva vreme.

Din pacate pentru mine, si din fericire, sper, pentru tine am depus dosarul pentru aprobarea finantarii. Dupa mai bine de un an nu am primit nici un raspuns. Nici da, nici nu.
Si nici nu cred ca am sa mai primesc vreunul.
Oricum cred ca toti cei care au depus actele acum un an si-au rezolvat deja problema intr-un fel sau altul.....

#401
sisiord1

sisiord1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 10.01.2007

View Postdan_tm, on 22nd June 2012, 11:38, said:

Din pacate pentru mine, si din fericire, sper, pentru tine am depus dosarul pentru aprobarea finantarii. Dupa mai bine de un an nu am primit nici un raspuns. Nici da, nici nu.
Si nici nu cred ca am sa mai primesc vreunul.
Oricum cred ca toti cei care au depus actele acum un an si-au rezolvat deja problema intr-un fel sau altul.....
stai linistita ca daca e ok nu te suna nimeni
si eu am depus dosarul pt decon pe la mijlocul lui ianuarie in 12  parca si la sfarsitul lui martie m-am trezit cu banii in cont
anul acesta nu se mai primesc nici un dosar din cauza de lipsa de fonduri alocate, asa spuneau, ca au avut anul trecut f. multe dosare si nu le ajung fondurile alocate pt anul trecut, asa ca anu asta nu mai i-au dosare

View PostPDPDPD, on 4th April 2012, 17:26, said:

In anexa la contract se solicita: contract de executie, in copie legalizata.
Cineva mi-a spus ca nu mai trebuie copie legalizata. E adevarat?
Ce trebuie sa cuprinda contractul de executie? Aceiasi persoana mi-a spus ca e practic un contract de livrare, nu si de instalare.
este contractul de executie al instalarii, eu nu l-am legalizat si nu a fost nici o prbl.

Edited by sisiord1, 24 June 2012 - 20:33.


#402
scm_ro

scm_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 30.08.2007
La mine a fost un contract combinat, prevedea atat livrarea cat si instalarea. Numarul contractului s-a regasit si pe facttura cu care am achitat materialele si manopera. Am legalizat copia contractului. La mine in momentul in care am semnat contractul de finantare pe ultima pagina mi-au scris cu ce trebuie sa devin cand depun cererea de tragere. Am mers exact cu acele hartii si in mai putin de 3 saptamani am primit banii inapoi.

#403
dacis2

dacis2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,497
  • Înscris: 03.01.2007
Au trecut deja mai bine de doua luni de la depunerea dosarului... Am sunat la AFM, la Bucuresti si am aflat ca s-a dat OK-ul la dosar si s-a aprobat rambursarea banilor inca de pe 21 mai. Probabil ca baietii nu mai au deloc bani in buget dar li-i frica sa recunoasca asta oficial, sa nu le sara lumea in cap. Daca pana atunci nu imi vireaza banii in cont, la sfarsitul lui iulie voi face o reclamatie oficiala. Sa vad ce or sa imi raspunda.

#404
zugry

zugry

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,441
  • Înscris: 27.04.2007
pana la urma, anul asta se mai depun dosare sau asteapta solutionarea tuturor celor depuse in 2011?

#405
dacis2

dacis2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,497
  • Înscris: 03.01.2007
Avand in vedere mesajul meu de mai sus, sunt curios daca este vreun coforumist care a primit banii pentru "Casa Verde" in ultimele trei luni (mai, iunie, iulie). Multumesc.

#406
Viorel2123

Viorel2123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.06.2007
Am depus dosarul pt. decontare pe 3 Mai si pana acum nici un raspuns. A primit cineva banii in ultimele 3 luni? Oare ce putem face ca pana la urma am semnat un contract cu statul de la care am primit acum cateva zile o notificare pt. plata unei restante la impozitul pe venit de 4 lei (fiscul)? O sa trec zilele astea pe la ei sa vad ce mai zic.

#407
fjattila

fjattila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.01.2009
salut.


sunt si eu curios ce afli.
eu am depus pe 4 mai 2012.
prin 10 iulie mi s-a confirmat telefonic ca este in regula dosarul si ca o sa apara banii.
de atunci nimic.
si eu ma gandesc la o notificare.
cineva a primit bani din mai incolo?

#408
Viorel2123

Viorel2123

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.06.2007
M-am interesat si e posibil ca decontarile sa incepeapa dupa rectificarea de buget. Asa ca avem de asteptat.
Sunt curios daca putem face ceva pe cale judiciara deoarece avem un contract incheiat cu ei in care sunt obligati sa-l onoreze.

#409
dacis2

dacis2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,497
  • Înscris: 03.01.2007
La mine a ajuns zvonul ca programul "Casa verde"' a ramas fara bani si s-ar putea ca anul asta sa nu se mai faca decontari deloc.

#410
marsak

marsak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.04.2007

View Postdacis2, on 3rd August 2012, 07:44, said:

La mine a ajuns zvonul ca programul "Casa verde"' a ramas fara bani si s-ar putea ca anul asta sa nu se mai faca decontari deloc.

In mod normal, daca ai semnat un contract si ai prezentat documentele pentru decontare - ar trebui sa primesti banii... in mod normal :-)

#411
dacis2

dacis2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,497
  • Înscris: 03.01.2007

View Postmarsak, on 12th August 2012, 18:56, said:

daca ai semnat un contract ...
Cred ca te referi la obligatiile noastre; da, daca nu iti faci treaba ai cam dat de naiba, te taxeaza statul de nu te vezi. Daca insa statul e cel in culpa, altfel sta treaba.

Am incercat sa vorbesc loco, la cei de la AFM de aici. Secretosi nevoie mare. Asa ca am apelat la un cunoscut care stie bine pe cineva de la un AFM dintr-un judet sudist. Treaba cica-i nasoala. In prima faza cica li s-a cerut functionarilor sa-i tempereze pe oamenii cu dosarele depuse spre decontare, spunand ca platile se amana una-doua luni. De fapt ei nu mai au bani si asteptau reintroducerea taxei de prima inmatriculare ca sa faca rost de acestia. Numai ca dat fiind noul context politic, nea Victoras P. a dat ordin ca taxa de prima inmatriculare sa ramana in suspensie pana dupa alegeri, ca cica sunt mai importanti aia 30-50.000 de oameni care importa masini fara sa plateasca taxa decat aia 2-3.000 care au depuse dosare de decontare la Casa Verde, chiar daca au contract in regula cu maretul stat roman. De ce ? Pen'ca 50.000 de voturi sunt mereu mai multe decat 3.000...

#412
marsak

marsak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.04.2007
Luni ma duc cu actele ptr decontare-6.000 RON -
Cum sta treaba cu termenul in care incasezi banii? Se respecta? ... sau astepti "fara numar"? :-)

#413
mucilianu

mucilianu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 22.09.2011
mie mi-au intrat banii in cont vineri 21.09.2012 pentru dosarul depus in 2011 iar documentele de decontare le-am depus in 01.05.2012

#414
marcelb

marcelb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 22.10.2005

View Postmucilianu, on 23 septembrie 2012 - 17:03, said:

mie mi-au intrat banii in cont vineri 21.09.2012 pentru dosarul depus in 2011 iar documentele de decontare le-am depus in 01.05.2012

Felicitari! Ma bucur sa aud asta, inseamna ca au inceput sa lucreze. Si eu am depus dosarul la decontare pe 17.04.2012 dar inca nu mi-au intrat banii. Imi poti spune, te rog, din ce judet esti? Merci!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate