Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (SD) - Topic general. Partea I.

* * * * * 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
48808 replies to this topic

#811
ViruSDanny

ViruSDanny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 16.08.2007

View Postrazvan1983, on 31st July 2010, 17:58, said:

Zi-ne si noua pe ce frecventa este, adica ce canale se mai afla pe acea frecventa, poate l-om gasi si noi, cine stie?


frecventa 370000,sincer asta sper ca e ca nu prea ma pricep.am facut niste poze o sa va arat.:D

este digi sport hu hd? poate asta il prind eu.nustiu nici eu sigur dar sigur e cel maghiar ca pe digisport ro si plus nu era ca pe cel maghiar unde se transmitea meciul celtic-lyon din cupa emirates

scz pentru claritatea imaginilor

Attached Files


Edited by ViruSDanny, 31 July 2010 - 17:17.


#812
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
da, e Digi Sport HU, in HD nu o sa-l prinzi, chiar daca o sa vezi ca scrie HD sub sigla :)

ce alte posturi mai ai pe frecventa 370 Mhz ?

#813
daddybest

daddybest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 16.02.2009

View Postdondhanny, on 31st July 2010, 16:31, said:

Ne spui si noua din ce oras esti ca sa stim ce sa iti raspundem?

Scuze. Sunt din Bucuresti

#814
ViruSDanny

ViruSDanny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 211
  • Înscris: 16.08.2007

View Postcatalinman, on 31st July 2010, 18:24, said:

da, e Digi Sport HU, in HD nu o sa-l prinzi, chiar daca o sa vezi ca scrie HD sub sigla :)

ce alte posturi mai ai pe frecventa 370 Mhz ?


nu conteaza ca nu e hd.e important ca am champions league.o sa ma uit ca acuma nus acasa.o sa va zic canalele..am baza special plus hbo max pack.am citit pe site la rds ca digi sport hu il da gratis ce i care au pachetul baza special. :coolspeak:

Edited by ViruSDanny, 31 July 2010 - 17:55.


#815
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View PostViruSDanny, on 31st July 2010, 18:55, said:

nu conteaza ca nu e hd.e important ca am champions league.o sa ma uit ca acuma nus acasa.o sa va zic canalele..am baza special plus hbo max pack.am citit pe site la rds ca digi sport hu il da gratis ce i care au pachetul baza special. :coolspeak:
Bravo, că ai "pachetul bază special"...  :OK:

Edited by megafanro, 31 July 2010 - 18:40.


#816
bullterier

bullterier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 14.04.2007
ma dispera RDS ul in Pitesti...de 2-3 luni astept un receiver, dar ei tot zic ca in curand...pana acum ma vaitam ca nu prind programele HD, dar de o saptamana nu mai prind Antena 1, 2,3, Sport ro, Eurosport si multe alte canale. le au blocat pe toate pe digital. si sa ma uit pe analogic, se vede super super aiurea

chiar nu le e rusine

#817
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
frate fa o rescanare ca programele de care zici au fost mutate pe frecvente noi.

#818
redwhite78

redwhite78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.09.2007
Inca nu am aflat in ce oras s-a introdus DIGISPORT HU, dar tin sa va spun ca acum 1 ora cand am scanat grila, aici in ARAD, desi suntem in vestul tarii, aproape de granita cu Ungaria, nu era introdus canalul maghiar....

#819
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
era vorba de Focsani :)

sunt curios daca acolo au si restul canalelor din pachetul maghiar, canale ce nu sunt disponibile in Bucuresti: HIR TV, M1, TV2 !

#820
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007

View Postredwhite78, on 31st July 2010, 23:19, said:

Inca nu am aflat in ce oras s-a introdus DIGISPORT HU, dar tin sa va spun ca acum 1 ora cand am scanat grila, aici in ARAD, desi suntem in vestul tarii, aproape de granita cu Ungaria, nu era introdus canalul maghiar....

Ce nu pricep e cum de în Arad nu era Digisport HU, deși din câte știu, în multe orașe transilvănene și nu numai (cel puțin cele în care numărul etnicilor maghiari este unul semnificativ) era de mult timp deja (inclusiv în Brașov, în cazul de față). Pentru exemplificare:

(L.E.: acum am văzut ce a scris catalinman, e clar, era vorba despre alt oraș)

Attached Files


Edited by gemini11, 31 July 2010 - 22:51.


#821
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,753
  • Înscris: 07.04.2006

View Postcatalinman, on 31st July 2010, 23:46, said:

era vorba de Focsani :)

sunt curios daca acolo au si restul canalelor din pachetul maghiar, canale ce nu sunt disponibile in Bucuresti: HIR TV, M1, TV2 !

:w00t:  Baronul Portofel vrea să învețe maghiara...   :D  Noi, cei din municipiul București, îl avem pe Doctor, așa că  never canale ungurești.  :huh: Păcat...

Edited by megafanro, 31 July 2010 - 23:09.


#822
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,373
  • Înscris: 21.11.2008
S-a discutat, in Trecut...

Un singur Transponder de D.V.B.-C. -este "Rearanjat" in Centrul de Multiplexare, Secundar, de la ORADEA...

Acesta fiind, apoi, transmis in Localitatile din CRISANA, TRANSILVANIA si MARAMURES. Acum vad ca a ajuns si la FOCSANI.

ARAD-ul, ca Oras, face parte din BANAT. Bine, ARAD-ul avusese mereu -mai putine Unguresti, si pe ANALOGIC, -decat ORADEA...

Pe acel TS, Remultiplexat la ORADEA, Nu exista:
ROMANTICA T.V.,
NEPTUN T.V.
si RAI 3 ( :thumbdown: );

in schimb exista:
MAGYAR 1-es T.V. (m1),
R.T.L. KLUB HU.,
T.V. 2 HU.,
HIR T.V. HU.,
VIASAT 3 HU.
si DIGI.SPORT HU. (Canalul emite atat S.D., cat si H.D.; H.D. numai in reteaua DIGI.KABEL DIGITAL HU.).

La ORADEA acest TS este pe Frecventa 466 de MHz, adica HiperBanda S 41.


Da, se pare... ca am avut Dreptate, a fost Inspectie C.N.A. la ORADEA, ..s-a scos de tot CANALE 5, Procedura fiind indeplinita de la BUCURESTI, adica prin Eliminarea si Inlocuirea cu BEBE T.V. -Dublura, ..doar ca aceasta Dublura -Nu a fost Remultiplexata la ORADEA si pt. Regiunile [+ Orasul] deja amintite mai sus).

De altfel, din auzite, si pe I.P. T.V. -ul in Teste.. Stream-ul I.P. alocat pt. CANALE 5, dar Suspendat prin Primavara, -a fost Reactivat, insa cu Dublura de BEBE T.V.).

Iar pe ANALOGIC s-a Reintrodus si N 24 PLUS T.V. (Emisiunea Generalului STRAINU este :first: ), la Capat de EXTRA,
pe C 64 U.H.F., 815,25 MHz. Zilele astea chiar am avut o Intuitie ca va fi din nou...  ^_^

Pe 474 de MHz (Ultima de DIGITAL) iar a Scazut -Semnalul, ca inainte, de la 95 % la 90 %.

Edited by Lopatar, 01 August 2010 - 06:50.


#823
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 28.11.2005
 Ploiesti, Eurosport doar in engleza analogic+digital.

Nu ca m-ar deranja prea mult, dar totusi???

Edited by megafanro, 01 August 2010 - 16:28.


#824
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,373
  • Înscris: 21.11.2008
Pe DIGITAL, Nu mai are Pistele de Romana si Maghiara, la tine? Pe Tunner Incorporat?

#825
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

View PostLopatar, on 1st August 2010, 07:43, said:

S-a discutat, in Trecut...

Un singur Transponder de D.V.B.-C. -este "Rearanjat" in Centrul de Multiplexare, Secundar, de la ORADEA...

Acesta fiind, apoi, transmis in Localitatile din CRISANA, TRANSILVANIA si MARAMURES. Acum vad ca a ajuns si la FOCSANI.

Huh?

Din asta ar trebui sa deduc ca in Baia Mare este DigiSportHU? Nu de alta, dar eu nu-l am in lista. Cu sonorul pe MUTE ar merge:D

#826
redwhite78

redwhite78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.09.2007

View PostLopatar, on 1st August 2010, 10:20, said:

Pe DIGITAL, Nu mai are Pistele de Romana si Maghiara, la tine? Pe Tunner Incorporat?
Totusi cum ai putut scrie in comment-ul anterior, ca ARADUL face parte din...Banat!!! Consulta orice atlas geografic, enciclopedie, si vei vedea ca Arad face parte din Crisana impreuna cu Bihor si chiar cu Salaj!! Peste tot si la buletine meteo, vei auzi, de Arad, ca fiind in Sudul Crisanei, nicidecum in N Banatului, cum i-am auzit pe altii! Consultati repartizarea zonelor geografice pe harti!!

Attached Files


Edited by redwhite78, 01 August 2010 - 10:55.


#827
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,523
  • Înscris: 16.12.2006
Romania- Australia, la polo, in direct atat la TVR 2, cat si la Digi Sport+ :)

#828
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,461
  • Înscris: 09.03.2007
Puneti va rog linkul catre topicul cu grilele digitale pentru cablu ca nu il mai gasesc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate