Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Noi beneficii: PERSONAL AD

- - - - -
  • Please log in to reply
201 replies to this topic

#1
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001
Dupa cum multi oameni stiu deja, userii forumului Softpedia ce au depasit bariera de 2000 de posturi (in ariile contorizate) au tot felul de beneficii printre care putem reaminti dreptul de a naviga printr-un forum FARA RECLAME (clean skin), de a avea propriul "title", de a participa la concursurile anuale cu premii si alte chestii...

Spre deosebire de alte site-uri, forumuri, ne straduim sa oferim membrilor nostri cat mai multe avantaje in semn de respect pentru contributia lor la dezvoltarea acestei zone de informare ce in timp s-a tot transformat si evoluat de la sine. (dupa dorinta vizitatorilor)

Desi multi introduc plata cu SMS pentru tot felul de "privilegii" noi ramanem fideli ideilor noastre si incercam sa imbunatatim oferta noastra, oricum imbatabila la ora asta  :naughty:

Pe scurt, in curand, vom introduce o noua facilitate ce se va adresa exclusiv celor ce au contribuit la dezvoltarea forumului. PERSONAL AD!

Orice user cu peste 2000 de posturi va avea dreptul sa aiba in semnatura propria reclama. Reclamele vor fi TEXT (cu link) si oricine va avea libertatea sa faca reclama oricarui produs, serviciu va dori pastrand evident cateva reguli de bun simt de genul fara reclame la concurenta (alte forumuri, comunitati etc), fara reclame catre site-uri adult, warez, pe scurt, fara chestii considerate ILEGALE de catre orice agentie de publicitate si fara reclame ce pot afecta imaginea forumului nostru.

Semnaturile asa cum sunt ele acum vor disparea de tot. Ele vor ramane in profilul vostru, dar nu vor mai fi afisate pe forum deloc. Userii vor putea opta pentru a avea un PERSONAL STATUS (semnatura text de maxim 140 caractere) ce va putea exprima starea voastra din acel moment sau orice altceva MAI PUTIN orice forma de reclama, sau PERSONAL AD care va fi, dupa cum am scris mai sus, o reclama ce puteti sa o listati GRATUIT in toate posturile voastre.

NU va va costa NIMIC sa faceti reclama la un sistem de afiliere, la un magazin ce poate sa va faca discount in schimbul reclamei voastre, sa VINDETI cunostintelor propriul spatiu de reclama, pe scurt, sa va monetizati propriul spatiu de reclama ce va este oferit GRATUIT!!!

EVIDENT ca este in continuare INTERZIS sa faceti reclame pe paginile forumului in posturi, pentru ca dorim sa facem lucrurile organizat si nu haotic. SINGURUL loc in care reclama va fiu permisa va fi in propriul PERSONAL AD. In rest, ca si pana acum, aluziile, trimiterile voalate/mascate vor fi sanctionate. Si ar fi pacat sa pierdeti un cont cu sa zicem 5000 de posturi (deci de spatii de reclama de care puteti profita) pentru asa ceva.

Suna bine? Eu sper sa va placa ideea noastra si daca aveti comentarii, sugestii le asteptam aici.

RECAPITULARE:

1. userii cu PANA in 2000 de posturi vor avea STATUS (140-160 caractere, fara links, fara poze etc ce poate exprima starea proprie)
2. userii cu PESTE 2000 posturi vor putea avea si PERSONAL AD (reclama ce o pot valorifica dupa propria dorinta) SI daca doresc si PERSONAL STATUS!
3. orice altceva DISPARE!

Edited by Monitoxus, 31 May 2010 - 11:42.
adaugare RECAPITULARE


#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Sa fie banate din start Lameriiplanetei, link-urile de bani pe net & stuff ca sigur incepe valul :)


p.s.: cred ca un singur link pe semnatura ar fi suficient.


p.s.2: se poate pastra si semnatura clasica + personal ad ?!

Edited by crysty2k5, 31 May 2010 - 11:31.


#3
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postcrysty2k5, on 31st May 2010, 12:28, said:

Sa fie banate din start Lameriiplanetei, link-urile de bani pe net & stuff ca sigur incepe valul :)


p.s.: cred ca un singur link pe semnatura ar fi suficient.


p.s.2: se poate pastra si semnatura clasica + reclama ?!


Filtrele ce exista acum sunt aplicate automat oricum, deci chestii de acest gen nu au cum sa apara...
Va exista UN asemenea "anunt" pe o semnatura si nimic mai mult. Eu consider ca forumul va fi mult mai curat, semnaturile de acum fiind mult mai intruzive decat UN link scurt cu O reclama simpla. Da... chiar si semnatura mea  :coolspeak:

View Postcrysty2k5, on 31st May 2010, 12:28, said:

p.s.2: se poate pastra si semnatura clasica + personal ad ?!

Am scris clar: NU va mai exista "semnatura clasica". NU vor mai exista "semnaturi" asa cum sunt ele acum. Orice user va avea un STATUS si/sau PERSONAL AD. Simplu, curat, organizat, fara poze, fara componentele PC-ului meu cool sau alte nebunii...

Edited by Monitoxus, 31 May 2010 - 11:32.


#4
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

View PostMonitoxus, on 31st May 2010, 12:23, said:

Semnaturile asa cum sunt ele acum vor disparea de tot. Ele vor ramane in profilul vostru, dar nu vor mai fi afisate pe forum deloc. Userii vor putea opta pentru a avea un PERSONAL STATUS (semnatura text de maxim 140 caractere) ce va putea exprima starea voastra din acel moment sau orice altceva MAI PUTIN orice forma de reclama, sau PERSONAL AD care va fi, dupa cum am scris mai sus, o reclama ce puteti sa o listati GRATUIT in toate posturile voastre.
140 de caractere nu-i cam putin? Macar 160, ca si la SMS-uri.
Nu stiu de ce am impresia ca o sa fie o nebunie cu reclamele astea.

#5
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Mi-am salvat semnatura ca sa o pastrez ca amintire :lol:

#6
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
N-o să fie nicio nebunie. Se aplică doar userilor peste 2000 de posturi, ceea ce presupune că au un anumit standard. Poate ar fi mai bine să se mai ridice un pic ștacheta la 3000...
În rest mi se pare o idee frumoasă, o surpriză plăcută cum doar Softpedia o poate face! :cheers:

crysty, bre, nu-ți mai suport semnătura, abia aștept să n-o mai văd :D

#7
Official

Official

    Forzza ASA!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,327
  • Înscris: 27.03.2009
Poate e prea devreme dar aveți un preview despre cam cum va arăta?

#8
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View PostOfficial, on 31st May 2010, 12:43, said:

Poate e prea devreme dar aveți un preview despre cam cum va arăta?

Pai sa zicem ca semnatura ta e un exemplu bun :) Simpla, nederanjanta...

#9
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Si una cu personal AD?

#10
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View PostMarius3k, on 31st May 2010, 12:49, said:

Si una cu personal AD?

Pai va fi un text de o anumita lungime (nu foarte lung) cu link pe el.
De ex poti sa faci un deal cu magazinul tau preferat de componente, tu sa le bagi reclama pt 1 luna de ex daca ai multe posturi (si eventual schepsisul e sa ai posturi NOI care sa atraga vizitatorii sa le citeasca, deci sa-ti vada reclama  :naughty: )si ei sa-ti faca un discount la noul tau PC :)

Si va aparea ceva de genul: Cele mai bune preturi pentru componente PC!  Simplu si eficace!

#11
stifflerr

stifflerr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,368
  • Înscris: 16.07.2008
deci fără poze în semnătură nu?
oricum, mi-am scos-o de tot

#12
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013
Semnaturile vor ramane in profilul vostru, dar nu vor mai fi afisate pe forum deloc. - in ce sens si in ce mod vor ramane in profilul nostru?

Reclama am inteles, un link cu un text, ceva scurt, ca in ziare. Bine, in ziare nu exista linkul. :P  Asta poate fi de real ajutor in anumite cazuri precum cel de mai sus, cu PC-ul.
In alte cazuri poate nu chiar asa, deoarece si acum puteam pune linkuri catre aria Bursa unde puteam posta anunturi diferite.

In primul post scrie ca putem opta pentru Personal Status SAU Personal AD. De aici deduc ca una din ele. Mai jos la "recapitulare" apare "SI daca doresc si PERSONAL STATUS!". Asadar, cum este pana la urma?
SAU sau SI? :)

Daca Personal AD-ul va fi in locul semnaturii, Personal Status-ul tot acolo ar fi?

Cand ne putem astepta la aceasta schimbare?

#13
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
- Semnaturile vor ramane in profil pentru ca userii sa si le poata recupera daca doresc asta.

- Userii pot alege sa afiseze simultan si status (toti) si personal ad (doar cei eligibili)

- Status si personal ad vor fi amandoua afisate in locul semnaturii.

- In cateva zile

#14
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postd4m4g3, on 31st May 2010, 13:11, said:

In primul post scrie ca putem opta pentru Personal Status SAU Personal AD. De aici deduc ca una din ele. Mai jos la "recapitulare" apare "SI daca doresc si PERSONAL STATUS!". Asadar, cum este pana la urma?
SAU sau SI? :)

Daca Personal AD-ul va fi in locul semnaturii, Personal Status-ul tot acolo ar fi?

Cand ne putem astepta la aceasta schimbare?

Vor fi amandoua pt cei ce au dreptul sa le aiba pe amandoua... Semnaturile actuale raman completate in profil dar nu vor mai fi afisate pe forum. E simplu.
O sa vedeti exact cand le vom implementa. ASAP.

#15
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
O sa suporte BB Code ? (bold, italic, culoare) ?!

#16
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Spre binele tău sper să nu :P

#17
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postcrysty2k5, on 31st May 2010, 13:26, said:

O sa suporte BB Code ? (bold, italic, culoare) ?!

Nimic. Simplu, standard.

#18
vvasile666

vvasile666

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.05.2010
Citez: "fara reclame la concurenta (alte forumuri, comunitati etc)".
Asa ceva este acceptat - http://xxxxxxxxx.blogspot.com/ ??

Edited by Monitoxus, 31 May 2010 - 16:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate