Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei

Achizitionarea unui subwoofer auto
 Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!

La multi ani @xmanyacs77!
 Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 

D.T oferta pentru digi sport si gsp tv?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
micu_vali

micu_vali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 14.07.2009
Am auzit la sport total fm un comentariu privind oferta D.T. pentru achizitionarea digisport si gsptv. scopul este atingerea obiectivului anuntat de D.T. si anume sa devina nr. 1 pe piata dth din romanica pana in 2011-2012.
mai stie cineva ceva despre subiect?

#2
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,568
  • Înscris: 16.12.2006
nu prea cred asta, DT pot sa-si faca singuri un canal de sport, Dolce Sport sau se zice ca deja au cumparat Telesport !

maxim ar fi o apropiere de GSP TV (postul apartine de Intact), fata de Digi Sport (apartine de RCS-RDS) exclus !

#3
micu_vali

micu_vali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 14.07.2009

 catalinman, on 25th May 2010, 14:30, said:

nu prea cred asta, DT pot sa-si faca singuri un canal de sport, Dolce Sport sau se zice ca deja au cumparat Telesport !

maxim ar fi o apropiere de GSP TV (postul apartine de Intact), fata de Digi Sport (apartine de RCS-RDS) exclus !
dar ce te faci ca digi si gsp au deja in portofoliu content de sport adevarat, lucru greu de obtinut acum si nici nu te poti baza pe faptul ca la anul digi nu va mai platii ratele pentru transmisiile deja achizitionate si poti sa le iei tu. din cauza asta solutia D.T. pare logica iar timpul pentru a pune in practica obiectivul este scurt.
nici macar bundes liga nu poate fi luat pana la anul desi s-a incercat obtinerea exclusivitatii de la eurosport.

#4
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,997
  • Înscris: 21.08.2008
Mi se pare cat se poate de draguta miscarea asta daca este adevarata, fuzioneaza mai multe televiziuni de sport si castiga continutul pe care acestea au dreptul sa il difuzeze. Dar stirea e mai mult un zvon, asa ca inapoi cu picioarele pe pamant...

#5
ageofdark

ageofdark

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,815
  • Înscris: 18.06.2007
Si eu care eram fericit ca am scapat de Liga I. Astia nu vad ca nu se mai duce lumea la stadion. La anul daca o sa avem o echipa in cupele europene va fi mare lucru, deci interesul pentru campionat va scade si mai mult.
DT daca are malai sa revitalizeze o competitie zonala, Dinamoviada, unde Steau, Dinamo si ceilalti agarici din fotbalul "profesionist" romanesc sa joace cu Dinamo Tirana, TSK Sofia, Honved Budapesta, Sheriff Tiraspol, etc...  :roflmaofast:

#6
micu_vali

micu_vali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 14.07.2009

 ageofdark, on 25th May 2010, 15:17, said:

Si eu care eram fericit ca am scapat de Liga I. Astia nu vad ca nu se mai duce lumea la stadion. La anul daca o sa avem o echipa in cupele europene va fi mare lucru, deci interesul pentru campionat va scade si mai mult.
DT daca are malai sa revitalizeze o competitie zonala, Dinamoviada, unde Steau, Dinamo si ceilalti agarici din fotbalul "profesionist" romanesc sa joace cu Dinamo Tirana, TSK Sofia, Honved Budapesta, Sheriff Tiraspol, etc...  :roflmaofast:
interesul este pentru premiere, bundes, primera si italieni

#7
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
care posturi au continut de sport??? gsptv?? unde zici ca e otv, plin de reluari....dupa parerea mea, digi, sport 1 si eurosport pot spune ca au continut de sport/....

#8
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,997
  • Înscris: 21.08.2008

 ageofdark, on 25th May 2010, 15:17, said:

Si eu care eram fericit ca am scapat de Liga I. Astia nu vad ca nu se mai duce lumea la stadion. La anul daca o sa avem o echipa in cupele europene va fi mare lucru, deci interesul pentru campionat va scade si mai mult.
DT daca are malai sa revitalizeze o competitie zonala, Dinamoviada, unde Steau, Dinamo si ceilalti agarici din fotbalul "profesionist" romanesc sa joace cu Dinamo Tirana, TSK Sofia, Honved Budapesta, Sheriff Tiraspol, etc...  :roflmaofast:

Buna ideea dar nu imi place numele.
Cred ca mai dragut ar fi "Ovo Je Balkan".

Sa fie o liga Est-Europeana in care sa promoveze primele clasate din campionatele zonale si care sa castige cateva pozitii in Liga Campionilor.
Campioanele nationale ar putea merge doar in Liga Europa si in Liga Zonala.
(Un astfel de format ar incinge spiritele intre tarile vecine, deplasarea echipelor ar costa si ea mai mult, ar fi o liga mai scumpa decat Liga lui Mitica)


Mi se pare amuzant ca singura sansa de a vedea Telesport la DIGI e fuziunea dintre Telesport si GSPTV :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate