Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Romanian TV PLAYER

- - - - -
  • Please log in to reply
292 replies to this topic

#37
dani29

dani29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 22.01.2007
Super tare programul,as vrea sa il instalez la tv -samsung C 750 ,dlna,internet.ce trebuie sa fac ca sa vad la tv?

#38
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Boyka, uite sfaturile mele:
1) Revino la interfata veche
2) Fa in felul urmator: se conecteaza la serverul X, nu merge X -> il incerci pe Y si tot asa.
3) Streamurile incearca sa le salvezi intr-un xml si incarca-l pe un server, iar programelul tau incarca streamurile de acolo. Astfel, sa nu fie necesar sa tot lansezi versiune noua pentru fiecare stream.
4) Incearca sa adaugi posibilitatea de a adauga canale noi manual.
5) Ai putea face o interfata de genul acesta: http://img.informer....ts/1/1573_1.jpg (ma refer la partea din stanga, lista de canale). De altfel, posibilitatea de adauga skin-uri.

Bafta!

#39
MhG_51

MhG_51

    :)

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,319
  • Înscris: 04.05.2009
Pentru mine e util.
L-am testat si merge bine.
Multmesc.    :cheers:

#40
Americann

Americann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.12.2003
Din cauza interfetei noi am dezinstalat programul si am revenit la versiunea veche. Te rog revino la interfata veche, cea cu posturile discovery in partea de jos. De altfel de cand am gasit programul il folosesc zilnic.

#41
BoykaFCD

BoykaFCD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 22.06.2009
Ok, am dezvoltat o noua versiune a programului cu o noua interfata care se pare ca va place mai mult.

Attached Files



#42
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Nu-i tocmai ce iti indicasem eu :).

#43
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
E o problema cu interfata, maximizata nu se incadreaza corect, partea de jos lipseste.

Attached File  rtv.jpeg   268.1K   326 downloads

#44
emillian

emillian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,041
  • Înscris: 06.11.2006
Misto programul. O treaba foarte buna. Am o mica problema, nu stiu daca e bug sau asa e facut de tine sa arate, dar in momentul in care eu fac resize la fereastra programului dispare meniul cu posturile tv si radio (ramane doar fereastra neagra).

#45
Americann

Americann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.12.2003

View Postear1976, on 1st July 2010, 14:03, said:

E o problema cu interfata, maximizata nu se incadreaza corect, partea de jos lipseste.

Attachment rtv.jpeg
Subscriu...

#46
cipmates

cipmates

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 16.05.2007
Multumesc,foarte bun programul!

#47
shogorik

shogorik

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 02.07.2010
Mie imi scrie "Playing"...da' ramane ecranul negru. Ce pot sa fac ? Merge doar asa cu net (adica ai cablu' de net, esti conectat si atat) ? Sau trebuie si TV-Tunner ?



Scuze...instalasem o versiune de pe prima pagina. Acum merge (nu le-am verificat pe toate). Mi se mai sacadeaza un pic da' stiu ca n-am nici un net prea grozav. Multumesc, frumos program. Tine-o tot asa !!

Edited by shogorik, 02 July 2010 - 10:04.


#48
OsanAdrian

OsanAdrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 28.06.2010
la unele programe nam sunet 5.1. Doar pe 2 canale . De ce?

#49
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Nu e vina lui. Nu se ocupa el de streaming

#50
Above_Gods

Above_Gods

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 844
  • Înscris: 03.06.2008
salut! foarte misto programelul creat, felicitari!

am observat ca imaginea de la pc este in urma cam cu un minut decat cea de la tv. acest lucur apare datorita internetului sau este o setare pe care nu am facut-o eu? se poate corecta, astfel incat transmisa pe net sa fie ``live``, ca cea de la tv?

oricum, acest lucru nu ma deranjeaza deloc, in minutul ala de intarziere ma duc la frigider si imi pun un pahat de suc  :)

#51
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,305
  • Înscris: 02.02.2006
Nici la TV nu e ”live”. Toate au întârzieri mai mici sau mai mari, ca urmare a diferitelor procese de codare/decodare/recodare/etc... toate provocând întârzieri. Aproape orice transmisiune online va avea delay mai mare decât cea de la TV, dar am văzut și cazuri în care era invers (spre exemplu, atunci când TVul prelua din altă parte, iar servrul de stream online transmitea direct).

#52
Americann

Americann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 29.12.2003
Sa inteleg ca asta ramane versiunea finala ?

#53
BoykaFCD

BoykaFCD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 22.06.2009
Daca nu mai imi vin idei si daca nu se bubuie streamurile ar cam ramane asta din moment ce merge foarte bine si nu am mai avut obiectii legate de interfata. @Americann Interfata se incadreaza perfect, daca ai avea o tema normala de windows si rezolutie 1280x1024 nu ar trebui sa ai probleme (nu ar trebui sa ai probleme oricum)
[ http://img692.imageshack.us/img692/7303/61104348.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#54
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Eu am tema normala (win 7 dar tema clasica, fara aero) si rezolutie normala pentru laptop-ul meu - 1366x768, rezolutia nativa a monitorului.

Deci...mai este loc de imbunatatiri, eu zic ca o aplicatie care depinde de o anumita rezolutie a monitorului nu e chiar optimizata.

Mai ales ca depinde de o rezolutie 4:3 in timp ce majoritatea monitoarelor acum sunt 16:9. De asta si "bazaiam" de implementare "open in external player" sau o alta solutie pentru scalare la 16:9 a imaginii.

Daca nu vrei sa faci schimbari majore la interfata, poti macar sa adaugi o optiune de "expand/colapse" pe sectiuni (TV-radio) sau un "scroll" la lista de canale?
Practic ultimele programe din lista nu sunt accesibile.

In rest aplicatia merge OK.

LE: Sa nu crezi ca sunt ingrat, nu folosesc practic aplicatia, doar o testez si iti sugerez ce se mai poate imbunatati.
(asta in caz ca gandeai "dupa ce ca e moca va mai si plangeti"  :D )
Exista si o urma de interes in asta ce-i drept, poate candva o sa imi trebuiasca, sau le va fi util altor utilizatori.

Edited by ear1976, 12 July 2010 - 17:57.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate