Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Caini care latra super-enervant sub geam

- - - - -
  • Please log in to reply
491 replies to this topic

#451
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

View PostBadBoyBlue, on Nov 8 2008, 23:40, said:

Nu știu cum au fost câinii "tăi", dan84, dar și eu am fost încolțit acum vreo doi ani de 3 câini maidanezi, de talie medie spre mare. Important e să le tragi niște picioare SUB bot, că vor fugi de durere. Și nu aștepta să sară toți odată, că nu ai șanse de reușită de unul singur. De la primul venit, de cum îl vezi "hotărât", dă-i, tată!

Îmi plac animalele, am avut un ciobănesc-german care e la țară. Acum am un motan! :lol: Dar nici chiar să te atace din senin! :cursing:

Eheee, stiu metoda. Am aplicat-o cu succes si la altii. Dar astia au intrecut masura frate. De la 3 metrii s-au repezit fara nici un avertizment, toti o data. Aproape ca nici nu am apucat sa-mi dau seama. Am incercat tactica cu lovitul, dar ai dracu de nu aveau niste reflexe de zici ca erau in Matrix si oricum erau prea multi si nu stiam in care sa dau. Dadeam dupa unul si sareau alti 5 din toate partile. Ma intorceam la ala din spate, sareau cei din fata. Am crezut ca ma jupoaie de viu. Noroc cu gaborii ca altfel... de asta zic ca asa ceva nu mi s-a mai intamplat. Am trecut si pe camp prin tiganie si au sarit 20 de caini pe mine sa ma rupa. Dar aia toti nu erau mai hotarati ca asta 7-8 sa ma jupoaie.

#452
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007

View Postdan84, on Nov 8 2008, 23:46, said:

Eheee, stiu metoda. Am aplicat-o cu succes si la altii. Dar astia au intrecut masura frate. De la 3 metrii s-au repezit fara nici un avertizment, toti o data. Aproape ca nici nu am apucat sa-mi dau seama. Am incercat tactica cu lovitul, dar ai dracu de nu aveau niste reflexe de zici ca erau in Matrix si oricum erau prea multi si nu stiam in care sa dau. Dadeam dupa unul si sareau alti 5 din toate partile. Ma intorceam la ala din spate, sareau cei din fata. Am crezut ca ma jupoaie de viu. Noroc cu gaborii ca altfel... de asta zic ca asa ceva nu mi s-a mai intamplat. Am trecut si pe camp prin tiganie si au sarit 20 de caini pe mine sa ma rupa. Dar aia toti nu erau mai hotarati ca asta 7-8 sa ma jupoaie.
Pierduse Dinamo cumva? :huh:

#453
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006

View Post654321, on Nov 9 2008, 16:30, said:

Pierduse Dinamo cumva? :huh:

:D Tare asta.

#454
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,602
  • Înscris: 20.10.2006
Ar trebui facuta si o petitie pentru omorarea animalelor periculoase, asa cum se fac petitii pentru salvarea celor nevinovate.

#455
iliecsorin

iliecsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.12.2005
uite idee pentru cei care stau la bloc si vor sa scape repede de ciinii cintareti: arme de paintball. nu stiu ce precizie are si la cit duce o biluta dar sigur n-o sa-i placa vopseaua pe el. daca se pun si mai multe culori, efectul va fi foarte apreciat de criticii de arta.

#456
nicu13

nicu13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 761
  • Înscris: 07.08.2006
Maidanezi scrantiti. Ziua sunt muti dar noaptea latra la luna. Am si eu caine dar destept si cuminte, nu este dement ca aia.
Petrade petarde petarde. Un pic de zgomot in plus, dar dupaaa.... tacere deplina. Testat si aprobat. Rezultate garantate. Si satisfactie garantata daca cumva esti sadic (dar sper ca nu este cazul).

Edited by nicu13, 20 December 2008 - 23:54.


#457
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006

View Postnicu13, on Dec 20 2008, 23:50, said:

Petrade petarde petarde. Un pic de zgomot in plus, dar dupaaa.... tacere deplina. Testat si aprobat. Rezultate garantate. Si satisfactie garantata daca cumva esti sadic (dar sper ca nu este cazul).
Cred ca asta e solutia  :lol: Deja ma gandesc sa ma aprovizionez cu 365 de bucati pana la anu, ca una pe seara ajunge, nu?

Am si eu un catel in zona care ziua e o scumpete, nu latra nu se da la nimeni, e cuminte, vine langa tine si te insoteste pana la masina dand din coada, insa seara.... seara exact cand adorm il apuca latratul. Si deja ma gandeam ca o sa arat ca Mosu cu el intr-un sac negru, ducandu-l departe, in alta localitate la vreo 20-30KM, asa cum si localitatea mea a fost pentru altii "localitatea de la 20-30KM".

#458
iliecsorin

iliecsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 319
  • Înscris: 31.12.2005
petardele sint ilegale in 99% din zilele unui an. Ca sa nu mai spun de disconfortul sonor creat. Incep sa cred ca le trebuie o bataie buna, cum te vad, cum iau distanta. Azi dimineata il apucase pe unu sa roada prelata de pe masina. Deja am zgirieturi pe ea. Am pungute umplute cu apa puse afara pe jardiniera. N-am fost pe faza sa-i dau una, era deja departe cind am aruncat dupa el.

#459
ionutseb

ionutseb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.02.2009

View Postbubalus, on Aug 6 2007, 17:06, said:

mars tu javra!

stai tu linistit...cainele meu nu are ce sa pateasca...de fapt singurul lucru de care mi-e teama...e sa nu manace ceva de pe jos... ceva pus de vre-un cacat de om pentru linistea lui sufleteasca. Daca te simti in descrierea din fraza anterioara...hai fuguta de aici ca imputi atmosfera.

si nu...asta nu e un pretext...e o ambitie personala... nu vreau sa fiu eu ala "prostu'" de corect.... intr-o tara plina de "destepti" prosti si incorecti.

auzi ma smechere poate te prind te leg si te las pe o strada mai laturalnica pe unde stau eu si te las sa te muste putin cateva haite de caini de pe aici sa vedem daca mai comentezi atat

#460
ionutseb

ionutseb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.02.2009

View Posterror357, on May 25 2008, 19:08, said:

Eu am incercat cu Varat - este o otrava pentru sobolani sub forma de caramele; nu a fost eficienta dar probabil am gresit doza - data viitoare o sa incerc cu concentratie mai mare. Se administreaza in pateu.
Daca ai pe cineva sa iti faca rost de stricnina, ar fi ideal.
O alta metoda ar fi sa incerci sa extragi alcaloizi din plantele ce ii contin: matraguna, mac, etc.
Mai e o varianta cu antigel; e dulce si perfid - prin metabolizare produce acid oxalic care conduce la blocaj renal. Nu stiu insa care este doza medie letala - se va determina prin incercari. Fac sapaturi si poate mai vorbim...


si eu am incercat cu varat care l-am bagat in carne, dar se pare ca nu a avut efect probabil a avut un miros prea puternic(otrava) , dar am sa incerc sa pun otrava in pate sau carne tocata si am sa pun o doza mai mare, nu ca m-ar deranja sa ii linsez cu un topor, bata sau lance dar e prea zgomotos si intervin dupa aia zoofilii- prietenii haitelor de prin blocurile din jur

#461
StandBy

StandBy

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 230
  • Înscris: 11.01.2009

View Postpuricele, on Jul 10 2005, 00:22, said:

Cum scap de niste caini care latra, scheaua, mormaie toata noaptea ? Ma enerveaza cumplit. Ceva sugestii ? As fi dispus sa si platesc (nu prea mult) un hitman sa ma scape de ei. Nici nu stiu unde sint exact, doar ca se aud. Pe autoritati ii doare in fund. Ei cu stransul cainilor sint doar asa o lozinca, sa sune bine, dar de facut ceva, ciu-ciu.

cheama niste moldoveni sa ii manance  :roflmaofast:

#462
ionutseb

ionutseb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 02.02.2009

View Postanti_JJI, on Oct 24 2008, 14:40, said:

In Primul rand RESPECT pt:  Puricele,Mosotti,Addicted,Un_oarecare,Alinux,Rodeo,Cata34,Mircea31,Adris1919,Mas
ster

Fratilor,Prieteni, haideti sa facem si sa semnam o petitie pentru eutanasierea  
tuturor maidanezilor fara stapan,dak tot si intreadevar suntem foarte multi kre  
ne temem de acesti monstri dezgustatori J.J.I (javre,jegoase,infectioase),sa ne  
aparam copiii si generatiile viitoare,haideti sa incepem sa o facem online exact  
cum au facut cei de la protv cu petitia animalelor,si cu miile de semnaturi sau  
zeci de mii se va pune in aplicare legea martiala pt J.J.I. Yo am veniti cu ideea  
care o pune in aplicare? , si lasati si adresa site-ului aici pe forum ca sa intram  
cu totii sa semnam ,ca degeaba incepem sa ne jignim pe acest forum daca  
continuam cu asa cum vreti sa dispara? haideti sa ne punem pe treaba sa fim  
cu adevarat Frati de Suferinta !!! si sa punem capat acestei suferinte!  :console:  :console:  :console:

lasa si tu niste date de contact, o adresa de mail ceva , si eu m-am gandit la asta, doar ca nu prea am timp

View Postcosmin_17, on Nov 8 2008, 23:31, said:

din PS-urile scrise daca faci asa ceva esti pasibil de inchisoare sau platesti amenda,depinde de gravitatea faptului.


bine cosmine, cum zici tu , doar ca gandestete ca sunt oameni care nu prea mai au multe de pierdut si s-ar putea sa-ti rupa capul

#463
alex_5kg

alex_5kg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 07.07.2007

View PostStandBy, on Feb 9 2009, 16:46, said:

cheama niste moldoveni sa ii manance  :roflmaofast:
Ce fraier esti  :roflmaofast:

#464
diana2000

diana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.08.2008
Si eu am o problema. Locuiesc in Galati, cartier IC Frimu, bloc I5. La blocul din fata mea, H4, o familie care locuiește la parter, si-a amenajat in față un fel de curte si au adus acolo acum ceva timp în urmă o javră de dimensiunea unui vițel. Ziua îl lăsau liber prin fața blocului iar noaptea îl țineau acolo. Lătra urât de tot noapte de noapte, și nu un lătrat de câine normal ci unul gros și tare, parcă răgea un bou. Nu puteam dormi noaptea, deși am termopane, mă duceam zi de zi obosita la serviciu, nu puteam învăța, nu dadeam randament. Într-un final a murit, cică de gras ce era, pt ca îl hraneau numai cu carne si slănină. Eram fericita, în sfârsit ma odihneam. Minunea a durat vreo 10 luni pt ca zilele trecute să ne trezim că au adus altul, exact aceeași rasă, dimensiuni, același lătrat. Proprietarii câinelui nu sunt oameni abordabili. Ea e o mahalagioaică notorie, a făcut și pușcărie pt că a furat pe când lucra la o firmă. Și-a vândut maică-sa apartamentul și a eliberat-o pe cauțiune cu banii obținuți. Îi dau și numele, Aurelia (e strigată Auraș), în caz că printre utilizatorii acestui forum e și vreun locatar din cartier. Sunt disperată. Vreau sa încerc niște otravă ceva și să i-o arunc javrei peste gard, pe la miezul nopții. Este cineva care a încercat, funcționează?   :(

#465
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
pai incearca. numai sa fie multa. :D


PS: parca eliberarea pe cautiune e pentru judecat in libertate.

#466
diana2000

diana2000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.08.2008
Păi multă dar dacă e prea multă manâncă javra? Vreau să i-o pun în carne și dacă e prea multă poate îi miroase sau nu-i place.

#467
Cris_Kgs

Cris_Kgs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 16.12.2008
Carne otravita...si acuma o sa inceapa aia cu drepturile animalelor sa se ia de mine ca sunt prea crud.
Da-i dracu de caini...daca sunt enervanti pot sa fie si draci...ca tot i-as omori..

Edited by Cris_Kgs, 06 September 2009 - 19:00.


#468
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
io am cocosi care canta cucurigu` de la 4 dimineata, iar eu ma trezesc la 5 :bandit:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate