Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Mai are rost?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Cotojman

Cotojman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 28.10.2009
Va salut. Am 21 de ani, 1,69 cm. 64 kg, am jucat fotbal la o echipa in divizia D acum 8 ani de zile. Am jucat vreo 3 ani. Motivul pentru care m-am lasat de fotbal a fost scoala(parintii). Joc foarte bine , piciorul meu de baza este dreptul ,dar lovesc mingea la fel de bine si cu stangul, si pot sa evoluez pe orice post de la mijloc(stanga, mijloc,dreapta). Visul meu de mic si care il am in continuare e sa ajung fotbalist asta nu pt glorie, bani sau faima. Sper sa nu ramana un vis. Sunt constient de faptul ca am mult de recuperat, si aici ma refer la conditia fizica , dar niste antrenamente si probabil un cantonament m-ar ajuta pentru conditia fizica. Joc foarte mult forbal sintetic, sala. Stiu ca e mare diferenta intre sintetic si un teren mare, dar cum am mai spus se poate rezolva cu antrenamente si cu ambitia care o am. Multi poate or sa se gandeasca ca MEssi are 21 ani joaca la Barcelona sau alti jucatori la varsta mea joaca in Divizia A,B. Am nevoie de un antrenor, sau o persoana care sa creada in mine. Rog moderatori daca am grestit unde am postat sa mute topicul. Credeti ca mai are rost sa mai incerc sa joc fotbal? Credeti ca e timpul pierdut? Rog sa raspunda numai cei ce cunosc , sau stiu ceva despre cariera unui fotbalist. Daca vreun antrenor , vede acest topic si crede ca mai am sanse  rog sa ma contacteze la adresa de email [email protected]. Am curaj sa dau probe la orice echipa. Sper ca mai existe ceva sanse. Si daca da unde sa ma adresez pt a juca la o echipa? Stie cineva vreun  antrenor , club care cauta forbalisti trecuti de 18 ani? Va salut!

#2
bettrik

bettrik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 21.04.2009

View PostCotojman, on 21st May 2010, 02:32, said:

Am curaj sa dau probe la orice echipa.

pai si de ce nu te duci inainte de inceputul campionatului sa dai probe la o echipa din liga 2 ?, binenteles dupa ce te pregatesti putin de unul singur.

Edited by bettrik, 21 May 2010 - 07:40.


#3
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007
Te primeste sigur Progresul (sau ce a mai ramas din echipa) ! Acum joaca undeva pe la Coresi, la capatul lui 41, pe undeva pe langa Romexpo cred. Progresul are jucatori acum de grupa 91, 92 si cred ca si 93 ! Tu ai fi binevenit acolo. Din pacate, nu cred ca o sa ai salariu. Echipa mi se pare ca e in liga a-4-a. Poti sa postezi la ei pe forum.

Edited by x24, 21 May 2010 - 07:51.


#4
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Poti incerca si la Sportul Studentesc daca chiar crezi ca ai valoare.

#5
Cotojman

Cotojman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 28.10.2009

View Postmihai!, on 21st May 2010, 09:05, said:

Poti incerca si la Sportul Studentesc daca chiar crezi ca ai valoare.


La Sportul nu se ajunge asa usor, din pacate. Am prieteni care joaca acolo de la varsta de 6 ani , e greu daca nu ai pile bani etc. Am sa sun la cei de la Progresul ,vad ca e singura optiune. Va multumesc tuturor pt sfaturi. Daca cunoaste cineva un antrenor, sau o echipa care primesc jucatori sper sa ma ajute. Va multumesc inca o data si mai astept pareri, sau sugesti.

#6
x24

x24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 26.04.2007

View PostCotojman, on 21st May 2010, 19:42, said:

La Sportul nu se ajunge asa usor, din pacate. Am prieteni care joaca acolo de la varsta de 6 ani , e greu daca nu ai pile bani etc. Am sa sun la cei de la Progresul ,vad ca e singura optiune. Va multumesc tuturor pt sfaturi. Daca cunoaste cineva un antrenor, sau o echipa care primesc jucatori sper sa ma ajute. Va multumesc inca o data si mai astept pareri, sau sugesti.

Eu iti doresc bafta !

#7
Cotojman

Cotojman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 28.10.2009

View Postx24, on 21st May 2010, 19:53, said:

Eu iti doresc bafta !
  Ms mult, o sa sun maine si o sa va anunt ce am rezolvat.

#8
Louie-Anderson

Louie-Anderson

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,472
  • Înscris: 08.04.2010
Deci pana la urma ai rezolvat ?

#9
doctorino

doctorino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 11.12.2009
@Cotojman: Mai degraba cauta un impresar.

#10
vio13

vio13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 21.04.2011
1.la sportul nu ai sanse,am jucat cu sportul II acum 5-6 ani si unii erau mai buni decat cei din prima echipa..nu fac selectie pe bani sau pile ci doar pe valoare!dar ti-am spus e fff greu.
2.nu stiu de national(progresul) cum e la ora actuala,dar national a avut tot timpul 'fotbalisti'
3.eu m-am dus la 18 ani la cluburi am intrebat daca au echipe de D si daca pot sa dau probe,eu asa am facut am jucat un an,dar din pacate m-am accidentat la genunchi si nu am mai putut continua..asta iti recomand si tie sa faci si cine stie cu putin noroc poate gasesti ceva.
4.nu te gandi de A,B sau C inca nu poti sa joci acolo,mai ales k nu ai pregatire fizica si nici meciuri in picioare..desi la prima vedere ti se pare simplu..joaca macar un an-doi in D si apoi incerca in C.
Sper sa-ti fie de folos,succes!

#11
Serbannnnnn

Serbannnnnn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.10.2011
Va salut ! Am varsta de 19 ani,1.83 inaltime,viteza destul de buna ( 4.8 la proba de 50 metrii ),tehnic,polivalent ( mijlocas stanga/dreapta/central sau varf ) . Am jucat fotbal de-a lungul copilariei la mai multe echipe ( Spiru Haret,Viitorul Bucuresti,Venus Apanova ) , dar la varsta de 15 ani am fost pus sa aleg clar intre liceu sau continuarea activitatilor sportive,deoarece e imposibil sa faci ambele lucruri bine . Din nefericire,parintii au fost cei care au ales in locul meu,fiind nevoit sa incetez antrenamentele la echipa . Acum,dupa absolvirea liceului,incerc sa-mi caut o echipa de divizia C sau D , unde sa pot da probe . Cu toate ca n-am activat la un club cam de aproape 2 ani,am jucat regulat fotbal,pastrandu-mi conditia fizica . Cu toate ca sunt un pic in urma cu pregatirea,consider ca pot face fata la nivelul acestor ligi . Daca imi poate da cineva un pont sau sa anunte pe cineva in legatura cu cererea mea,v-as fi recunoscator pe deplin :) . Inca de pe bancile scolii,visul meu era sa joc fotbal si cred ca inca imi pot atinge acest scop in viata . Mentionez ca sunt din Bucuresti,dar as accepta un angajament in orice parte a tarii .  Stima si sper s-auzim de bine ! :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate