Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...
 Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri
 

UPC pierde zilnic 500 de clienti

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#127
muc_cel_mic

muc_cel_mic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,362
  • Înscris: 15.04.2008
Astazi m-am dus sa-mi platesc abonamentul la UPC, la casieria din zona, unde ma duc in fiecare luna. Pana acum tot gol am gasit magazinul lor dar azi, am gasit vreo 10 persoane, unii se abonau, altii isi plateau abonamentele, nu se huiduia nimeni, toata lumea era cuminte si multumita, fara cutii ca sa predea echipamente.
Am asteptat vreo 15 minute ca sa platesc, intre timp au mai venit clienti.
In ultimile 8 luni s-a mai intamplat sa gasesc cate unu -doi clientii in magazin si aceia suparati. N-am mai intalnit demult atmosfera de astazi la UPC.
Poate e din cauza taxei de 5lei/luna pentru mentenata pusa de RDS!? :lol:

#128
dc2shit

dc2shit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 628
  • Înscris: 01.12.2007
Am fost si eu ca sa platesc factura azi. Era calm in sediul lor, o femeie renunta total la serviciile lor, si intre timp un domn din fata mea se abona la internet parca. Toata lumea era linistit, nimeni nu se certa. Si in 5 minute am terminat si cu plata. :D

#129
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

 dc2shit, on 20th May 2010, 20:10, said:

Am fost si eu ca sa platesc factura azi. Era calm in sediul lor, o femeie renunta total la serviciile lor, si intre timp un domn din fata mea se abona la internet parca. Toata lumea era linistit, nimeni nu se certa. Si in 5 minute am terminat si cu plata. :D
pai asa si trebuie sa fie , civilizat... frumos , pentru ce sa ne certam :)

#130
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009

 lafayette, on 22nd May 2010, 10:02, said:

Vor fi destui nemultumiti..si care vor rezilia..Concurenta va avea doar de castigat..
Da, vor merge la upc unde cel mai ieftin abonament de telefonie e 10 Lei (dublu) sau la rtc unde cel mai ieftin abonamnet e 7.4 euro.

#131
PORTOCAL

PORTOCAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,578
  • Înscris: 03.03.2006

 Bukovina, on 22nd May 2010, 11:52, said:

Da, vor merge la upc unde cel mai ieftin abonament de telefonie e 10 Lei (dublu) sau la rtc unde cel mai ieftin abonamnet e 7.4 euro.

Telefonia de la UPC e o gluma. Telefonul merge si nu merge.
Nu stiu de ce ar face cineva o astfel de greseala!

#132
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

 Bukovina, on 22nd May 2010, 11:52, said:

Da, vor merge la upc unde cel mai ieftin abonament de telefonie e 10 Lei (dublu) sau la rtc unde cel mai ieftin abonamnet e 7.4 euro.
ai si abonamente unde telefonia este gratis la UPC...in primul an din cei 2 de contract..( TV+ tel)
Practic cei de la UPC au cel mai mic abonament dupa piata..

http://www.upc.ro/promotii/analogic/

Promotiile sunt valabile pentru toti clientii noi din urmatoarele orase:


Adjud, Adjudeni, Aghiresu-Fabrici, Aiud, Albestii de Arges, Arefu, Atid, Baciu, Bals, Barabant, Baraolt, Barticesti, Barzava, Batanii Mari, Batanii Mici, Beclean, Bucuresci, Bughea de Jos, Campulung, Carta, Cernavoda, Ciucsangeorgiu, Comanesti, Constanta, Corabia, Corbeni, Cugir, Danesti/Tomesti, Dej, Dobeni, Doicesti, Dumbraveni, Eliseni, Feliceni, Frumoasa, Fundeni, Galautas, Gheraesti, Gheraiestii noi, Gidinti, Gilau, Giurgiu, Gura Vitioarei, Ineu, Isalnita, Luna De Sus, Lupeni, Lutca, Medgidia, Mioveni, Morareni, Mugeni, Nicolesti, Nusfalau, Ocna de Jos, Ocna de Sus, Ocna Sugatag, Piersinari, Porumbenii Mari, Praid, Priseaca, Racos, Rovinari, Sabaoani, Sagna, Sancraieni, Sansimion, Santimbru, Satu Nou (Mircea Voda), Sfantu Gheorghe, Siret, Somesu Rece, Sovata, Taietura, Tamaseni, Teius, Toplita, Traian, Trebes, Trifesti, Tuglui, Tusnad, Ulmi, Vadu Izei, Valea Budului, Valea Voievozilor, Varghis, Vatra Dornei, Vulcan, Zdrapti, Zlatna

Oferta este valabila pana la data de 30 iunie 2010.

Edited by lafayette, 22 May 2010 - 18:08.


#133
bello1

bello1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 793
  • Înscris: 29.11.2009
Cel mai mic tarif fara TVA si in doar cateva orase. Oricum abia fac fata la deconectari.

#134
zildjian

zildjian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.03.2008

Quote

Veniturile UPC au crescut la 31,5 mil. euro in primul trimestru

UPC Romania, al doilea operator pe piata de televiziune locala, a inregistrat in primul trimestru al acestui an afaceri de 31,5 milioane de euro in crestere cu un milion de euro fata de aceeasi perioada a anului trecut, potrivit raportului financiar al Liberty Global, grupul care controleaza compania.

Operatorul de telecomunicatii a crescut in primele trei luni ale anului cu circa 200.000 de euro fata de perioada octombrie-decembrie 2009, cand UPC inregistrase venituri de 31,3 milioane de euro.
Compania se confrunta cu o concurenta semnificativa in Europa Centrala si de Est, in special in Romania si Ungaria.
“Ca raspuns la competitia din Ungaria si Romania am implementat o strategie agresiva de marketing si de preturi. Ne asteptam sa intampinam in continuare o concurenta semnificativa in perioada urmatoare in Ungaria, Romania si alte piete din Europa Centrala si de Est”, explica oficialii Liberty Global.
In Romania si Ungaria, principalii competitori ai UPC sunt RCS&RDS si grupul Deutsche Telekom (prin Romtelecom in Romania).

http://www.wall-stre.....20t1 2010.JPG

La finalul lui martie, UPC avea pe segmentul de televiziune 1.219.300 de abonati, in scadere cu 30.300 de clienti fata de ultima luna a anului trecut.
In timp ce numarul de abonati la cablu analogic a continuat sa scada, compania a continuat sa isi majoreze numarul de utilizatori pentru toate celelalte servicii oferite: cablu digital, televiziune digitala prin satelit, internet si telefonie fixa.
La finalul lui martie, UPC avea 791.100 de clienti pentru televiziunea digitala, 245.600 de cablu analogic, 182.600 pentru televiziunea digitala prin satelit, 271.400 pentru internet si 153.100 de utilizatori la serviciile de telefonie fixa.
Compania de telecomunicatii pune tot mai mult accentul pe serviciile de televiziune digitala, pentru acest an UPC bugetandu-si investitii de 30 de milioane de europe piata lcoala pentru extinderea si dezvoltarea retelei, o mare parte din suma fiind pentru lansarea televiziunii digitale in noi localitati si a internetului de mare viteza.
Compania va lansa serviciile de cablu digital in sase orase noi in toamna anului in curs, in prezent acestea fiind disponibile in 33 de orase.
Liberty Global, grupul american care detine UPC, a investit peste un miliard de dolari in Romania de la intrarea in 2005 prin preluarea Astral Telecom, declara recent Jack Mikaloff, directorul general al UPC Romania.

http://www.wall-stre.....1 2010(1).jpg
http://www.wall-stre...-trimestru.html

Edited by zildjian, 27 May 2010 - 08:03.


#135
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,552
  • Înscris: 19.09.2008

Quote

La finalul lui martie, UPC avea 791.100 de clienti pentru televiziunea digitala, 245.600 de cablu analogic

Cred ca cifrele astea sunt exact invers decat apar in articol care miroase a reclama platita de UPC.

Edited by macette, 27 May 2010 - 10:10.


#136
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Inca un concurent pentru cablul digital al UPC.
Dupa IPTV si digi cablu, Dolce HD.

Si un grafic sugestiv. A incetinit cresterea pe celelalte servicii.
[ http://www.wall-street.ro/files/uploads/upc%20poza%20clienti%20in%20t1%202010(1).jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by danutz1, 27 May 2010 - 10:24.


#137
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,754
  • Înscris: 07.04.2006
Despre televiziune vă rog să postați aici: http://forum.softped...p?showforum=127

http://forum.softped...p;#entry8260588 http://forum.softped...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate