Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Propuneri pentru vacanțele sau week-end-urile viitoare

- - - - -
  • Please log in to reply
1142 replies to this topic

#19
alit

alit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.04.2005
Este frumos la Biertan.Si cetatea este frumoasa.Merita vazut satul.

#20
babyblu

babyblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.01.2006
Unde evadati pentru o zi la sfarsit de saptamana?  

Am vizitat in jurul Bucurestiului cam tot ce era de vizitat.
Am ajuns pana la Giurgiu, Ploiesti, Cheile Dambovicioarei, Brasov, etc. Am vizitat toate muzeele din Bucuresti, toate manastirile din jurul Bucurestiului si nu numai, parcuri, gradini etc.

#21
aztec

aztec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 830
  • Înscris: 23.10.2003
saptamana trecuta am ajuns pana in sibiu...
de evitat in perioada asta, cel putin pana la vara, si in weekend,
toata strada centrala este sapata, numai noroi si, in weekend, toate magazinele de pe acea strada sunt inchise

#22
Ecko72Unltd

Ecko72Unltd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 04.10.2005
Eu pana acuma cat a fost zapada am fost in fiecare sambata sau duminica la ski .. e super :photo:

Off .. Apropos esti babyBlu de pe gamedesire ? <_<

#23
kliviu

kliviu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 01.10.2005
Cheile Bicazului... pentru norocosi... Deschise tot timpul anului; le pot face intr-o zi dar e si mai frumos in doua.

#24
Ecko72Unltd

Ecko72Unltd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 04.10.2005

View Postkliviu, on Mar 10 2006, 23:05, said:

Cheile Bicazului... pentru norocosi... Deschise tot timpul anului; le pot face intr-o zi dar e si mai frumos in doua.
Am fost si eu si am lucrat acolo .. e super.. din gheorgheni si pana in piatra neamt am colindat toate bornele..deci. mai tot am vazut ..super zona

#25
denysse

denysse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 12.02.2006

View PostEcko72Unltd, on Mar 11 2006, 01:55, said:

Am fost si eu si am lucrat acolo .. e super.. din gheorgheni si pana in piatra neamt am colindat toate bornele..deci. mai tot am vazut ..super zona


in jurul bucurestiului

palatul mogosoaiei, palatul stirbei, studiourile buftea...aici mai rar...

#26
babyblu

babyblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.01.2006

View PostEcko72Unltd, on Mar 10 2006, 22:47, said:

Eu pana acuma cat a fost zapada am fost in fiecare sambata sau duminica la ski .. e super :photo:

Off .. Apropos esti babyBlu de pe gamedesire ? <_<


Nu, Nu sunt eu.  :nonobad:


La Cheile Bicazului am fost in concediul trecut si mi-a placut la nebunie. Nu sunt cam departe totusi, pentru o plimbare la sfarsit de saptamana?
Daca le faci intr-o zi ajungi rupt de oboseala acasa si atunci care mai este farmecul. Acolo este misto sa stai cateva zile, chiar si numai pentru peisaj.

#27
tonio

tonio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 11.01.2006
baby blu cei ce ajung la cheile bicazului ma gandesc eu ca nu sunt neaparat din bucuresti....din piatra neamt, suceava ori bacau se ajunge imediat....
Pai daca le-ai facut pe toate in jurul si in bucuresti si ai ceva marunt in buzunar (pe la 100 de euro) poti merge de ex. la clinceni sa 'te dai' cu avionul! sau cum zicea denysse sa vizitezi studiourile media pro la buftea,  sau ne enumerate de tine ai putea vizita Vulcanii noroiosi, Odobesti, Cheia, Prejmer, Harman ori Felodioara (astea-s pe langa Brasov), Codlea, Rasnov (cetatea), Targoviste ori ...muzeul aviatiei de langa aeroport otopeni!!! Deci ar mai fi...iar cand le vei 'epuiza' pe toate mai e si varianta de a le repeta - unora le plac reluarile! :D

#28
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
poti ajunge pe v oltului, pana la voineasa si vidra...sau pe v jiului...dar, e mai mult de mers...

#29
babyblu

babyblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.01.2006
Am vizitat Mogosoaia de atatea ori ca am inceput sa ma simt de-a locului.  :D
Am vizitat si Palatul Stirbei insa nu este prea incantator, este o atmosfera ciudata acolo, :confuzzled:  iar despre Studiourile Buftea nu stiam ca se pot vizita. Ultima oara cand am fost pe acolo era interzis.

Valea Oltului este superba si chiar merita vazuta. Barajul Vidrarul este foarte impresionant, la fel si Transfagarasanul. Sunt multe locuri misto, cei drept sunt cam departe de Bucuresti.

Ma gandeam intr-o zi, cat de putine locuri misto sunt de vizitat in preajma Bucurestiului. Despre locuri cu verdeata nici nu mai vorbesc.

#30
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005
Salut.

Vreau să fac o excursie în vacanța de primăvară și am pus pe listă și Branul.
Vreau să vizitez castelul Bran și să mă cazez peste noapte prin zonă.
Îmi puteți recomanda ceva vile din împejurimi: cameră cu baie, apă caldă, mâncare bună. Ceva œeftin și bunœ.
Mulțumesc.

#31
babyblu

babyblu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 11.01.2006
La Sighisoara in 2-3 zile vezi tot ce este de vazut. Fara masina este cam naspa totusi.

Eu am fost 2 ani la rand si am stat la Casa Legenda, este cam scump dar este misto. Pentru ca erai cazat acolo iti dadeau un card -50% reducere la consumatia de la restaurantul Vlad Dracul (doar la mancare).

#32
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
am fost insarcinata  ieri ca sa "organizez" o excursie. in sensul ca sa ma gandesc la un loc, sa caut un autocar (sau cel putin sa aflu un pret) si  o cazare daca reusesc si sa fac un calcul cam cat ar veni de persoana.

avand in vedere ca acest grup de excursionisti sunt din cluj, au intre 17-18 ani, cam jumate dintre ei vor vrea sa se imbete, cativa sa faca poze, cativa sa umble cat mai mult, si cativa sa cumpere multe, m-am gandit ca ar fi un loc bun la castelul bran. m-am gandit la bran fiindca toti vor gasi ceva de facut si cazarea e usor de gasit avand in vedere cata lume merge acolo.

excursia trebuie sa fie ori in weekend, deci doua zile si o noapte, ori 3 zile si 2 nopti, adica plecarea de vineri.

acum intrebarea mea e, unde altundeva am putea merge, sa fie cat mai .... in.... transilvania si sa fie si ceva de vazut/facut poze/cumparat/baut. chestiile clasice ce trebuie facute intr-o excursie.

din prima se exclud: sighisoara si sibiu fiindca deja le-au vazut.

mersi :w00t:

Edited by florina, 20 May 2006 - 13:59.


#33
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Cluj? :)

A, am uitat, de acolo plecati. :P

Ideea e ca Brasov + Bran + zonele alaturate ar fi o idee... e un internat ieftin in coada Brasovului (in Schei) pt elevii fara bani in excursie, nu mai stiu de cine tine, dar am fost acolo de 2 ori in trecut si a fost decent...




...dar vezi cum o rezolvi cu gripa si cu excursiile.  :death:

Edited by AlexIP, 20 May 2006 - 15:31.


#34
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005

View PostAlexIP, on May 20 2006, 16:29, said:

Cluj? :)

A, am uitat, de acolo plecati. :P

Ideea e ca Brasov + Bran + zonele alaturate ar fi o idee... e un internat ieftin in coada Brasovului (in Schei) pt elevii fara bani in excursie, nu mai stiu de cine tine, dar am fost acolo de 2 ori in trecut si a fost decent...
...dar vezi cum o rezolvi cu gripa si cu excursiile.  :death:
buna idee cu internatul :scratchchin:
excursia o sa fie peste 2-3 sapt. sper sa nu mai fie criza asta cu gripa :confuzzled:

#35
twisterme2003

twisterme2003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 11.01.2004
chiar daca esti din mosotti land...un sfat: schimba locatia din judetul brasov...e posibil sa nu obtii confirmare de la inspectoratul scolar daca vei avea nevoie sau sa nu puteti patrunde in judet....focarele se vor extinde...
eu iti propun mai degraba o valea oltului unde este o tabara la pausa, aproape de calimanesti...ai ce vizita, bautura maxima! dar daca vrei sa fie in transilvania de ce nu mergeti la garda sau in orice caz in tara motilor...? e si aproape de voi si super cool...

Edited by twisterme2003, 20 May 2006 - 15:53.


#36
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

View Postflorina, on May 20 2006, 14:55, said:

acum intrebarea mea e, unde altundeva am putea merge, sa fie cat mai .... in.... transilvania si sa fie si ceva de vazut/facut poze/cumparat/baut. chestiile clasice ce trebuie facute intr-o excursie.
Duceți-vă la Timișoara :whistling:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate