Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Internet Prepay de la Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
1056 replies to this topic

#19
shadow1989

shadow1989

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.06.2009
Si nici macar bonus la reincarcare nu ofera pentru acest sim :( .

#20
RGL2005

RGL2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 06.05.2007

View Postshadow1989, on 2nd May 2010, 23:09, said:

Si nici macar bonus la reincarcare nu ofera pentru acest sim :( .
da...si traficul mult prea putin daca e asa cum scrie pe site.............. raman pe prepay-ul celor de la zapp... poate scoate si cosmote net pe prepay ori orange. Politica pe care au bagat-o ei ii folosita in strainatate  :console:

Edited by RGL2005, 02 May 2010 - 22:12.


#21
shadow1989

shadow1989

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.06.2009

View PostRGL2005, on 2nd May 2010, 23:11, said:

da...si traficul mult prea putin daca e asa cum scrie pe site.............. raman pe prepay-ul celor de la zapp... poate scoate si cosmote net pe prepay ori orange. Politica pe care au bagat-o ei ii folosita in strainatate  :console:
Macar daca bagau limita aia de 128kbps dupa epuizarea traficului :( , poate pe viitor se va implementa .

#22
silicus

silicus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.09.2009

View Postshadow1989, on 2nd May 2010, 23:13, said:

Macar daca bagau limita aia de 128kbps dupa epuizarea traficului :( , poate pe viitor se va implementa .

Daca bagau limita de 128KB/s , ce rost mai avea apoi sa mai incarci? Stateai moca pe 128 kb/s , nu? Daca vrei viteza mare - tragi cablu. Daca vrei mobilitate , iti faci abonament si ai exact ce vrei - 128 viteza dupa consumarea traficului inclus. Cred ca nu au scos produsul asta pentru cei care sunt internet addicted - l-au scos pentru cei care au nevoie de internet pentru treburi strict business sau pentru cei care sunt in tranzit pe la noi.
Din ce vad eu pe postul asta au inceput sa intre cei care doar isi dau cu parerea si cauta nod in papura , dar nu ca ar fi prost serviciul , ci doar ca nu e MOKA.
(moka e doar cafeaua aia , si se scrie MOCCA).

#23
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003

View Postsilicus, on 3rd May 2010, 09:54, said:

Daca bagau limita de 128KB/s , ce rost mai avea apoi sa mai incarci? Stateai moca pe 128 kb/s , nu? Daca vrei viteza mare - tragi cablu. Daca vrei mobilitate , iti faci abonament si ai exact ce vrei - 128 viteza dupa consumarea traficului inclus. Cred ca nu au scos produsul asta pentru cei care sunt internet addicted - l-au scos pentru cei care au nevoie de internet pentru treburi strict business sau pentru cei care sunt in tranzit pe la noi.
Din ce vad eu pe postul asta au inceput sa intre cei care doar isi dau cu parerea si cauta nod in papura , dar nu ca ar fi prost serviciul , ci doar ca nu e MOKA.
(moka e doar cafeaua aia , si se scrie MOCCA).

Nu zicea nimeni de stat moca pe perioada nedeterminata, ci de stat la 128kbps pana ce expira optiunea, adica, ai incarcat pe 30 de zile, ai papat traficul in 10 zile, stai 20 de zile cu viteza mica.

#24
shadow1989

shadow1989

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.06.2009
Vad ca pentru prima data un abonament este mai rentabil decat un prepay ma refer la partea sim data only :)

#25
silicus

silicus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.09.2009

View PostAirBoy, on 3rd May 2010, 10:04, said:

Nu zicea nimeni de stat moca pe perioada nedeterminata, ci de stat la 128kbps pana ce expira optiunea, adica, ai incarcat pe 30 de zile, ai papat traficul in 10 zile, stai 20 de zile cu viteza mica.
Cred ca cei de la Vodafone au targetat diferitii utilizatori cu planuri tarifare in functie de nevoi. E bine sa iei la inceput extraoptiunea de 5 ca sa iti dai seama care e nevoia de trafic. Apoi , daca e nevoie de mai mult , alegi altceva ( e drept la mai multi bani). Corect ca e mai avantajos din punct de vedere trafic si limitari un abonament. E misto in schimb ca iti poti verifica emailul si diferitele ofertele aproape peste tot in tara.Cum e sa stai in Delta la pescuit , sa nu pice nimic  si tu sa scoti laptopul si sa te apuci sa navighezi pe net? Nu mai e plictiseala aia.

#26
danielarvy222

danielarvy222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 30.04.2010
off: tu te duci in delta cu laptopul dupa tine?
si daca iti cade in apa ce te faci?
on: laudabila initiativa vodafone
nemultumitii pot alege alta retea

Edited by danielarvy222, 03 May 2010 - 10:26.


#27
marescosmin

marescosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.08.2005

View Postdanielarvy222, on 3rd May 2010, 11:25, said:

off: tu te duci in delta cu laptopul dupa tine?
si daca iti cade in apa ce te faci?
on: laudabila initiativa vodafone
nemultumitii pot alege alta retea
Uau! A reaparut Daniela,bine ai venit! :peacefingers:
Sunt de acord cu tine,initiativa este laudabila,cine vrea Internet ocazional,poate opta pentru cartela.Cine vrea Internet permanent (cum am si eu si imi trebuie prin tara),poate alege abonamentul.

#28
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
De astazi, modemul Huawei K4505 s-a ieftinit la 99€.
Este vorba de modemul necesar pentru oferta Internet Premium - cu viteze de pāna la 21.6 Mbps īn cele 16 orase cu acoperire HSPA+.

Acesta este modelul cel mai performant din gama VDF, fiind singurul care suporta atāt HSUPA 5.76 Mbps cāt si HSPA+ 21 Mbps.

Edited by Cosconor, 03 May 2010 - 15:53.


#29
Pericle23

Pericle23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 26.03.2010

View PostCosconor, on 3rd May 2010, 16:51, said:

De astazi, modemul Huawei K4505 s-a ieftinit la 99€.
Este vorba de modemul necesar pentru oferta Internet Premium - cu viteze de pāna la 21.6 Mbps īn cele 16 orase cu acoperire HSPA+.

Acesta este modelul cel mai performant din gama VDF, fiind singurul care suporta atāt HSUPA 5.76 Mbps cāt si HSPA+ 21 Mbps.
Acest modem este codat doar in reteaua Vodafone?Aveti idee?

#30
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Probabil ca da, dar se poate unlock foarte usor.

#31
danielarvy222

danielarvy222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 30.04.2010
unlock-ul la acest tip de modem se face pe baza de imei sau doar in centre specializate (brute force)?

#32
Cosconor

Cosconor

    Netmonitoring fan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,022
  • Înscris: 08.06.2003
Se face sau pe baza pe IMEI, sau cu unele soft-uri.
De exemplu DC-Unlocker īti face asta imediat (sau daca preferi īti poate furniza si codul de deblocare calculat dupa IMEI).
Plus ca poate activa si functia de voce pe anumite modele, īti calculeaza si codul necesar upgrade-ului Firmware (FW-uri care le puteti gasi īn baza lor de date, aici)...

Este un soft care functioneaza excelent, si LiveSupport-ul lor este de calitate īn caz de ai probleme. Eu am deblocat cāteva modeuri Huawei cu el, si tot timpul a mers perfect (bine, īn afara de vistitul MiFi Huawei E5832 de la Orange...)
Poate exista si softuri care fac asta gratuit, nu stiu exact. Iar pentru deblocarea pe baza de IMEi, exista si cunoscutul forum GSM-Forum, unde va puteti lasa IMEI-ul si ei īti calculeaza gratuit codul de deblocare.

Edited by Cosconor, 03 May 2010 - 19:59.


#33
marescosmin

marescosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.08.2005
Va scriu din nou de pe cartela,am scos-o din nou "la lumina" si chiar functioneaza foarte bine!
Pe abonament lucrez 99,8% din timpul petrecut pe Internet zilnic.Voi folosi cartela pentru probe.O am pusa intr-un modem Huawei E220 si o folosesc in Ploiesti in banda de 2100 Mhz.
Nu pune probleme de stabilitate,calitatea conexiunii fiind ca pe abonament!
Revenind la APN,s-au adus lamuriri mai sus in forum.
Spor la utilizare! :peacefingers:

#34
tzevarul

tzevarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 02.02.2009
Este vre-o diferenta la nivel de QoS intre profilele de abonament si cele de cartela?

#35
marescosmin

marescosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 603
  • Înscris: 08.08.2005

View Posttzevarul, on 3rd May 2010, 23:10, said:

Este vre-o diferenta la nivel de QoS intre profilele de abonament si cele de cartela?
Nu.

#36
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009

View Postsilicus, on 29th April 2010, 14:50, said:

Poate pierdeti din vedere cel mai important aspect - marirea acoperirii la 90%! Ca e prepay sau abonament , iti da posibilitatea sa intri pe internet de aproape oriunde si la o viteza rezonabila. Pe cablu nu ai cum sa faci asta , cu siguranta.

Am achizitionat pachetul de 34 euro, pe harta lor arata ca am acoperire, dar practic mai putin.
1 liniuta HSDPA
2 liniute pe GPRS
si cam atat. la browsing este ok chiar si cu o liniuta pe HSDPA, atunci cand o am si pe aia  :deadtongue:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate