Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Apa de puț in Berceni-Ilfov

Recomandare alegere - R7 7800X3D/...

OCEANIA NATIONS CUP 2024

Recomandare router portabil wifi
 Plata internaționala

Problema cheie/inchidere centrali...

Casa pe structura de lemn (timber...

In ce an ati facut scoala de sofe...
 Problema masina de spalat

Achiziție lentile ochelari o...

Alegere rucsac 20 litri

Pareri legate de tunel solar - su...
 Recomandare birou copii de 6 si d...

Ieșire din indiviziune teren...

Imprimanta A4 si A3 cu scanner

Morți stupide (Italia)
 

probleme jante golf 4

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
vito11

vito11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.04.2008
Sal baietzi am si eu un golf 4 variant 2003 si am pus niste jante de aliaj cu anvelope de 205\55 r16 si in curbe la stanga am obs. ca freca ceva de parca ar atinge janta pe beton da nui aia ca mam uitat. si ma gandesc oare ce ar freca.sau poate sa fie de la altceva o bucsa cap de planetare.Vo ce parere aveti?? a mai patit cineva???Azi mam uitat si imi atinge intercooleru.. stie cineva ce pot sa fac sal schimb sau ceva de genu???? jantele au ET-42 oare ii vreo problema??

#2
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 08.02.2007
ptr golf4, standardul este 195/65/15 admis este si 205/65/15
daca le-ai schimbat acel "15"... asta e... sunt jante si anvelope mai late si atinge in laterale
P.S. - si acel "65" e f important!, asa ca... schimba-le urgent la standarde

Edited by bonygy, 26 April 2010 - 14:37.


#3
vito11

vito11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 12.04.2008

 bonygy, on 26th April 2010, 12:34, said:

ptr golf4, standardul este 195/65/15 admis este si 205/65/15
daca le-ai schimbat acel "15"... asta e... sunt jante si anvelope mai late si atinge in laterale
P.S. - si acel "65" e f important!, asa ca... schimba-le urgent la standarde
Da ce legatura are inaltimea 65 cu latimea 205 mie nu sub aripa imi atinge ca imi atinge la intercooler stii undei aia?? in spate la roata acolo imi atinge si numa in curbe daca le iau mai agresiv

#4
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
Problema nu e la jante, e la amortizoare. Sunt nitel cam duse - din cate ne spui.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate