Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Cu autocarul la Kusadasi!

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
ricardos111970

ricardos111970

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.06.2009

 panutacarmen, on 5th June 2010, 19:30, said:

Tocmai ne-am intors din Kusadasi cu autocarul. Am facut 2.30h Bv-Buc, 3 ore asteptat in Parcul izvor dupa autocar ; .....

Asteptam si alte oferte, poate vom merge totusi la anul pana in China cu autocarul - depunde de cat de buna e oferta:))

  Bafta multa pt China :) :)  sa inteleg ca tu nu ai avut 1 noapte intermediara? si eu plec tot cu autocarul...

#20
papone

papone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,058
  • Înscris: 12.11.2008

 panutacarmen, on 5th June 2010, 19:30, said:

Tocmai ne-am intors din Kusadasi cu autocarul. Am facut 2.30h Bv-Buc, 3 ore asteptat in Parcul izvor dupa autocar ; plecat la 16.00 din Bucuresti, ajuns 13.24 in Kusadasi si am decis ca va fi ultima data cu autocarul (parere personala care se poate schimba, macar in schimbul unei nopti intermediare). Si nu numai din ratiuni de confort, scaunul celui din fata care iti ajunge in poala, scaunul stau care nu se poate da pentru ca babutele din spate se cearta pe rabatarea scaunelor, ci din cauza cozilor: cozi la baia in care opresc 2 autocare cu cate 50 pasageri, cozi la dat bani pentru ferry, cozi la mic-dejun, aerul conditionat (desi trebuie pentru ca altfel nu este uman) care imi batea in ochi si de la care trebuie sa ma tratez acum, picioarele in scaun, inatarzierile... In plus, agentia la care mi-am facut asigurarile de calatorie m-a intrebat de la cine am luat sejurul si mi-au spus ca aveau si ei in aceeasi perioada, sfarsitul lui mai, in Kusadasi, AI, avion, taxe de aeroport incluse, transfer cu 190 de euro.

Asteptam si alte oferte, poate vom merge totusi la anul pana in China cu autocarul - depunde de cat de buna e oferta:))

1. cu noapte intermediata e foarte lejer de mers cu autocarul. am mers si voi mai merge in turcia asa.
2. nush cu ce panarama de agentie ai mers, dar o agentie serioasa nu cere bani separat pentru ferry.
3. agentia aia care zice ca iti dadea sejur la 190 euro, baga vrajeala/abureala/minciuni cat casa.

#21
panutacarmen

panutacarmen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 27.10.2009

 ricardos111970, on 5th June 2010, 17:39, said:

Bafta multa pt China :) :)  sa inteleg ca tu nu ai avut 1 noapte intermediara? si eu plec tot cu autocarul...


:) Nu, din pacate nu am avut noapte intemediara.A fost atat de frumoasa Turcia pentru mine incat nu a mai contat nimic. O sa uitati toate neplacerile cand vedeti M. Egee, atat de frumoasa!
Vacanta placuta!Nici nu conteaza drumul, pe langa locatie!

Edited by panutacarmen, 07 June 2010 - 19:48.


#22
ricardos111970

ricardos111970

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.06.2009

 panutacarmen, on 7th June 2010, 20:46, said:

:) Nu, din pacate nu am avut noapte intemediara.A fost atat de frumoasa Turcia pentru mine incat nu a mai contat nimic. O sa uitati toate neplacerile cand vedeti M. Egee, atat de frumoasa!
Vacanta placuta!Nici nu conteaza drumul, pe langa locatie!
  Eu sunt ceva invatat cu Autocarele din anii 1992-1997 cand "faceam" Turcia si de 2 ori pe luna si nu erau asa de confortabile ca acum...cam cat se mai sta in vama pt. controlul pasaportului? (vama bulgara si turca) se mai urca vamesul in autocar sa iti vada Fata?    O zi buna

#23
panutacarmen

panutacarmen

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 27.10.2009

 ricardos111970, on 8th June 2010, 06:22, said:

Eu sunt ceva invatat cu Autocarele din anii 1992-1997 cand "faceam" Turcia si de 2 ori pe luna si nu erau asa de confortabile ca acum...cam cat se mai sta in vama pt. controlul pasaportului? (vama bulgara si turca) se mai urca vamesul in autocar sa iti vada Fata?    O zi buna


La vama a mers surprinzator de repede-cred ca am avut noi noroc/ploua/erau plictisiti. La bulgari s-a urcat un vames, s-a uitat fugitiv la pasapoarte si am plecat. La turci ne-am dat jos, am mers cu pasapoartele in mana la ghiseu, timp in care ne-au pus stampila si s-au uitat prin autocar. Au ridicat doar usa de la bagaje- nu cumva sa ascundem vreun chinez.
La intoarcere ne-a fost frica pentru ca autocarul care ne-a luat venea din Grecia, acolo fiind purecati, autocarul bagat la X-ray etc. Am mers din nou cu pasapoartele, s-au uitat prin autocar si am plecat. A fost ok, depinde ce restrictii sau ordine primesc in urma conflictelor cu Israelul...cu toate ca nu cred caau treaba cu noi. Depinde daca au ei chef...

#24
roxanika

roxanika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.06.2010

 lilia_j, on 18th May 2010, 18:30, said:

Si eu vreau sa plec cu autocarul spre Kusadasi si as vrea sa intreb daca a fost cineva cu Sea Line Travel, cum sunt autocarele, au aer conditionat, se poate merge in conditii acceptabile cu ei avand in vedere ca mergem cu un copil. Multumesc pentru opinii.
Si eu voi pleca tot cu cei de la Sea Line Travel.cand pleci si la ce hotel te cazezi?

Edited by roxanika, 10 June 2010 - 10:15.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate