Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Compania - Blue Mountain Recruitment (filiala bacau)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
pintileialex

pintileialex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.03.2010
Salut.
Daca detine cineva informatii despre aceasta firma/filiala, daca sunt seriosi, etc.. as dori sa stiu.
Cei care sunt in cunostinta de cauza ii rog sa-mi raspunda.
Multumesc !  :kisstogether:

#2
adriano008

adriano008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.04.2010

 pintileialex, on 23rd March 2010, 22:38, said:

Salut.
Daca detine cineva informatii despre aceasta firma/filiala, daca sunt seriosi, etc.. as dori sa stiu.
Cei care sunt in cunostinta de cauza ii rog sa-mi raspunda.
Multumesc !  :kisstogether:
Ai aflat ceva despre ei pt ca vreau sa plec si eu in UK prin intermediul lor si ma intereseaza daca sunt seriosi.

#3
pintileialex

pintileialex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.03.2010

 adriano008, on 7th April 2010, 14:17, said:

Ai aflat ceva despre ei pt ca vreau sa plec si eu in UK prin intermediul lor si ma intereseaza daca sunt seriosi.
Nu am aflat nimic, nu mi-au inspirat incredere, le-am cerut informatii, am cerut continuarea demersurilor.... nici un semn ;) i-am bagat in ceata, cu ceva intrebari posibil...

#4
pintileialex

pintileialex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.03.2010

 adriano008, on 7th April 2010, 15:17, said:

Ai aflat ceva despre ei pt ca vreau sa plec si eu in UK prin intermediul lor si ma intereseaza daca sunt seriosi.

Ai plecat cu ajutorul acestei firme intr-un final ? sau ai gasit alta agentie de recrutare?

#5
macha28

macha28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.02.2009
poate  cineva   sa-mi souna ceva de o  firma  de recrutare din timisoara   MSWRANGLER  , care face  recrutari    pentru anglia.

#6
pintileialex

pintileialex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.03.2010

 macha28, on 4th June 2010, 20:42, said:

poate  cineva   sa-mi souna ceva de o  firma  de recrutare din timisoara   MSWRANGLER  , care face  recrutari    pentru anglia.
La fel, nu am idee de ea. Poate sunt altii ce cunosc firma...

#7
simo_21_f

simo_21_f

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.10.2010
Blue Mountain Recruitment este o agentie a firmei Concordia.
http://www.concordia...nts/agents.aspx

detalii despre firma sunt date pe                 http://bluemountainr...Candidates.aspx

#8
mada23

mada23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 27.12.2010

 pintileialex, on 23rd March 2010, 21:38, said:

Salut.
Daca detine cineva informatii despre aceasta firma/filiala, daca sunt seriosi, etc.. as dori sa stiu.
Cei care sunt in cunostinta de cauza ii rog sa-mi raspunda.
Multumesc !  :kisstogether:





daca te mai intereseaza blue montain, ce anume vrei sa stii?eu am plecat anul acesta in Uk prin intermediul lor.

#9
dorel_bossu

dorel_bossu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.12.2010

 mada23, on 27th December 2010, 13:17, said:

daca te mai intereseaza blue montain, ce anume vrei sa stii?eu am plecat anul acesta in Uk prin intermediul lor.


lasa te rog un id de mess sau un numar de telefon ca sa te intreb despre ei

#10
pintileialex

pintileialex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 04.03.2010
Firma este pe lista firmelor acreditate de concordia. puteti verifica aici .
Am vorbit cu ei, momentan nu au decat o lista imensa de studenti in asteptarea unui loc de munca... m-am inregistrat si eu in baza lor de date.

#11
J01NT

J01NT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 22.10.2011

 pintileialex, on 2nd May 2011, 17:50, said:

Firma este pe lista firmelor acreditate de concordia. puteti verifica aici .
Am vorbit cu ei, momentan nu au decat o lista imensa de studenti in asteptarea unui loc de munca... m-am inregistrat si eu in baza lor de date.
sunt cei mai mari hoti au tarifele foarte mari tre sa muncesti 1 luna sa scoti cheltuiala  au tarife de peste 2000 de ron pe cand alte firme ca hops parca au 700-de ron si proagricultura.ro  are 1350 si sunt seriosi

#12
SAKUNTALA

SAKUNTALA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.10.2011

 J01NT, on 22nd October 2011, 23:47, said:

sunt cei mai mari hoti au tarifele foarte mari tre sa muncesti 1 luna sa scoti cheltuiala  au tarife de peste 2000 de ron pe cand alte firme ca hops parca au 700-de ron si proagricultura.ro  are 1350 si sunt seriosi


TE ROG FOARTE MULT SA MA CONTACTEZI PE ADRESA DE MAIL [email protected] PT CA AS VREA SA TE INTREB CATEVA DETALII DESPRE PLECAREA LA MUNCA IN UK SE PARE CA ESTI FOARTE DOCUMENTAT.MULTUMESC :thumbup:

#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
SAKUNTALA: Parcă meriți să-ți iei țeapă, nu știu ... foarte documentat e un user cu 2 posturi care e posibil să te păcălească chiar el la urma urmei ... unii sunt făcuți să-și ia țeapă

#14
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011

 dorel_bossu, on 28th December 2010, 12:07, said:

lasa te rog un id de mess sau un numar de telefon ca sa te intreb despre ei
mada_madalina1287id meu pt , cine mai e interesat de blue montain, intr-adevar serviciile sunt putin mai scumpe dar persoana care face toata treaba e foarte serioasa, daca promite un lucru, il face.eu zic ca se merita daca nu vreti sa incercati alte agentii mai ieftine dar sa va aflati in situatia de a astepta si un an si ceva pana va gasesc un loc de munca in uk(asta daca va mai contacteaza vreodata).Firma e pt cei care vor un loc de munca in uk sigu,r fara riscul de a lua vreo teapa de zile mari, bani dati si firma de recrutari disparuta peste noapte.Au niste servicii optionale , nu sunteti obligati sa le luati toate serviciile.Am vazut ca a scris cineva pe-aici ca iti recuperezi banii dati pe contract intr-o luna.Nu-i adevarat!cam in doua saptamani ii faci.acum depinde si de noroc, ce ferma prinzi .Pt ca omu iti da locul pe care l-a primit de la Concordia, dar n-a fost personal la ferma respectiva, nu stie cum merg treburile acolo k sa iti poata promite ca faci avere in 6 luni.El iti furnizeaza inf.primite de la Concordia, iar tu care pleci tre sa fii constient ca poate sa fie bn,acceptabil sau rau.Asta e riscul tau, depinde daca ti-l asumi.Eu am dat si peste o ferma mai naspha, da va spun eu k dpdv financiar , mai rau k in Romania nu e.Depinde si de voi k persoane.

 pintileialex, on 23rd March 2010, 21:38, said:

Salut.
Daca detine cineva informatii despre aceasta firma/filiala, daca sunt seriosi, etc.. as dori sa stiu.
Cei care sunt in cunostinta de cauza ii rog sa-mi raspunda.
Multumesc !  :kisstogether:
da ma, nu e teapa, si ferma o primesti kam in doua luni de la semnarea contractului.saudepinde si de luna in care pleci.daca pleci prin ian s-ar putea sa o primesti mai rpd.eu am plecat cu ei de doua ori si plec si anul viitor

#15
madabz

madabz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.11.2011

 J01NT, on 22nd October 2011, 22:47, said:

sunt cei mai mari hoti au tarifele foarte mari tre sa muncesti 1 luna sa scoti cheltuiala  au tarife de peste 2000 de ron pe cand alte firme ca hops parca au 700-de ron si proagricultura.ro  are 1350 si sunt seriosi
de ce sunt hoti mey?in primul rand nu au tarife de peste 2000 ron, in al doilea rand nu te obliga nimeni sa te duci cu ei dc nu-ti convine.dar hoti nu sunt, iar serviciile sunt optionale.locul de munca ti-l primesti gratuit pt ca nu ti-l cauta ei ci la randul lor il primesc de la Concordia si daca nu vrei, nu esti obligat sa iei serviciile lor.scrie f clar in contract ca sunt optionale.in schimb te ocupi tu frumusel de toata treaba, tradus acte, trimis la concordia, platit in cont pt permisul de munca, etc.si iesi mai ieftin decat la hops daca te bagi sa-ti faci toate demersurile singur.de ce ii numesti hoti?au niste tarife daca vrei le accepti daca nu, nu, daca le acccepti primesti exact ceea ce ti s-a promis, plecarea e 100%, n-ai motive sa te ingrijorezi k vai au plecat aia cu banii si mi-am luat teapa sau nu mai prind contract anu asta sau nush ce.Firma respectiva nu incheie mai multe contracte decat locurile pe care le are.nu ramane nimeni pe dinafara

#16
proffesor1984

proffesor1984

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 14.02.2011

 madabz, on 9th November 2011, 19:39, said:

de ce sunt hoti mey?in primul rand nu au tarife de peste 2000 ron, in al doilea rand nu te obliga nimeni sa te duci cu ei dc nu-ti convine.dar hoti nu sunt, iar serviciile sunt optionale.locul de munca ti-l primesti gratuit pt ca nu ti-l cauta ei ci la randul lor il primesc de la Concordia si daca nu vrei, nu esti obligat sa iei serviciile lor.scrie f clar in contract ca sunt optionale.in schimb te ocupi tu frumusel de toata treaba, tradus acte, trimis la concordia, platit in cont pt permisul de munca, etc.si iesi mai ieftin decat la hops daca te bagi sa-ti faci toate demersurile singur.de ce ii numesti hoti?au niste tarife daca vrei le accepti daca nu, nu, daca le acccepti primesti exact ceea ce ti s-a promis, plecarea e 100%, n-ai motive sa te ingrijorezi k vai au plecat aia cu banii si mi-am luat teapa sau nu mai prind contract anu asta sau nush ce.Firma respectiva nu incheie mai multe contracte decat locurile pe care le are.nu ramane nimeni pe dinafara


Da madabz....ai dreptate...am fost si eu prin intermediul lor de 2ori in Marea Britatnie mai exact Anglia(nu Scotia nu Irlanda) odata cu Marilena ultima data cu Marius Panaite(care e frate cu Marilena).Ce e drept m-am cam speriat in primul an cand am mers cu ei adica 2010 mi-a cerut banii inainte cu 2luni inainte sa plec...ceea ce m-a cam pus pe ganduri atunci(2010) dar e SERIOASA FIRMA.Acuma depinde de norocul vostru la ce ferme ajungeti.DAR FIRMA E SERIOASA>>>>APELATI LA EI FARA NICIO PROBLEMA<<<<<<
MULT SUCCES!!!! :coolspeak:

#17
ionutzs81

ionutzs81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.09.2007
Mai sunt aici persoane care s-au inscris prin Blue Mountain Recruitment? Aveti noutati? Si aici ma refer daca ati aflat cand e plecarea sau cand o sa fie al doilea interviu? A fost careva din voi la salata? Cum este?

#18
ionutzs81

ionutzs81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 11.09.2007
Nu stiu ce se intampla...dar eu nu am plecat nici pana la ora actuala in Anglia...nu stiu ce sa mai cred despre firma asta... :confuzzled:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate