Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Greata la efort fizic mare, infundarea urechilor

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
emzy

emzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 17.05.2006
Aproape de fiecare data cand fac efor fizic mare de ex aleg mult sau inot mult sau am mult de carat etc am senzatie de greata. Daca vomit imi trece foarte repede.
De mic am avut aceasta problema dar am sperat ca va trece, de fiecare data dadeam vina pe mancare ....insolatie ...etc.

Acum am incercat sa nu mai mananc deloc inainte de inot  -> mie rau
Am incercat sa mananc totusi ceva usor -> mie rau

Nu mai stiu ce sa fac asa ca apelez la voi. La medic , analize etc totul PERFECT.

Daca fac genoflexiuni multe mi se infunda urechile.
Daca sunt mai obosit un pic si nu dorm aceiasi senzatie.
Am mai patit cand am incercat sa lucrez in schimb de noapte ca dupa 4 zile de lucrat si noaptea am ajuns in spital cu diagnostic suspect de meningita (greturi voma nu mai puteam) iar ziua urmatoare m-am trezit si am plecat acasa nu am mai avut ABSOLUT nimic. Am primit doar glocuza in sange.

De 3 luni incerc incet incet sa alerg cate 30min sa fac genoflexiuni inot si tot aceasi senzatie am de greata cand fortez un pic.

#2
zoly_n

zoly_n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 04.02.2008
lipsa de calciu ar fi una dintre ele :) si eu am facut efor fizic am carat un tv de vreo 50 de kg pana la etaju 4 si la sfarsit m-a luat greata si mi s-au infundat urechile . am bagat un calciu si mi-am revenit dupa vreo 10 min. :deadtongue:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate