Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Oferte de RETENȚIE.

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
7700 replies to this topic

#7651
hjjhhjh3232323565

hjjhhjh3232323565

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 12.02.2022

View Postdanghetau, on 09 februarie 2024 - 15:46, said:

Am cautat contractul si e din 14.09.2021 deci de vreo 5 luni sunt in afara contractului (asta daca nu cumva am mai facut vreo negociere intre timp si nu am salvat). Stau ca pestele la piatra, nu zic nimic.
Oricum, HBO si Cinemax sunt eliminate din grila, Sport nu servesc (am Eurosport pentru ce ma intereseaza), Passion e degeaba, pot sa raman cu TV Complet ca mi-e tot una.


Nu iti prelungesc ei nimic fara acordul tu in scris pe mail s au telefonic, caci altfel sunt pasibili de dat in judecata si daune fara numar ca si plata si plus si amenzi fara numar si de la ANCOM cat si ANPC, asa ca stai relaxxxx  Posted Image

Si daca in caz ca "calca pe bec" actioneaza si nu sta nepasator Posted Image

#7652
fanul89

fanul89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 12.11.2009
Nu a mai primit nimeni nici o oferta odata cu majorarea asta de 8%????

Edited by fanul89, 29 March 2024 - 05:23.


#7653
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,232
  • Înscris: 22.02.2017
Nu mai vor sa dea...

#7654
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Mda, m-am trezit azi în poștă cu scrisoarea cu majorarea cu 8%.

Am făcut ca anul trecut în august. Le-am făcut o solicitare de pe site cum că nu-mi place majorarea. La fel ca anul trecut am primit mail în 5 minute.
Dar dacă anul trecut mi-au zis că mă iartă de majorare, anul ăsta mi-au dat cu flit și mi-au zis că dacă vreau altceva să caut o ofertă nouă la fidelizare.

Asta e, de la 30 lei o să plătesc 32.5 lei. So be it for now.

#7655
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 16.12.2001
Și eu am primit. Le-am făcut solicitare online de neaplicare a acestei măriri.
Așa suna acest anunt
Buna! Pentru a tine pasul cu schimbarile economice actuale, te informam ca, incepand cu urmatoarea factura, valoarea serviciilor si a tarifului de reconectare se va indexa in conformitate cu art. 6.8 Anexa 1 la Contractul pentru furnizarea serviciilor fixe. Mai multe detalii https://myvdf.ro/3T3iksB. Vodafone

#7656
obionekenobi

obionekenobi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 25.06.2008

View Postfanul89, on 29 martie 2024 - 05:23, said:

Nu a mai primit nimeni nici o oferta odata cu majorarea asta de 8%????

Ba da, .... mai jos ce mi-au oferit.
Aveam doar TV de la ei, ceva pachet cu hbo etc. Plateam 37 lei.  Dar unul din TV-urile meu fiind mai vechi nu mai functioneaza cu hbo max  asa ca am renuntat definitiv. Oricum am netflix.
Si pentru filme noi am cont pe site-ul "lista de fisiere"  Posted Image
I-am sunat sa-mi dea si net de 500, si sa ma lase pe tv cu grila minima. Oferta primita si acceptata este in poza.
Eu sint multumit, si asta e tot ce conteza

Attached Files


Edited by obionekenobi, 02 April 2024 - 13:06.


#7657
ioanradu

ioanradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 945
  • Înscris: 14.11.2009
E ok oferta.

#7658
iulian93

iulian93

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,417
  • Înscris: 17.03.2012
A contestat cineva la ANPC clauza respectivă din contract ? Recunosc, am semnat ca primarul, dar as face o incercare deoarece mi se pare o clauza care le aduc doar lor avantaje, pe scurt abuziva.

Nu e prima data cand fac asta, si nici ultima dată.

#7659
balauru'

balauru'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 25.02.2006
Luna asta m-am trezit cu pretul marit cu 8.12% desi nu au trimis nici o notificare

#7660
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,717
  • Înscris: 21.08.2008
Pentru serviciile fixe inca nu au marit nimic.
Mie astazi (pe 6 de regula) mi se emite factura pentru serviciile mobile, am observat deja ca exista aplicata o scumpire pe abonament de 8% desi NU AM PRIMIT NICI O NOTIFICARE!
Maine sun la ei (am un numar direct). Contractul a fost semnat pe 2 ani, valabil pana in aprilie 2025 cu pret de 3 euro cu tva inclus.

#7661
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,845
  • Înscris: 07.07.2009

 danghetau, pe 06 aprilie 2024 - 20:02, a scris:

Pentru serviciile fixe inca nu au marit nimic.
Mie astazi (pe 6 de regula) mi se emite factura pentru serviciile mobile, am observat deja ca exista aplicata o scumpire pe abonament de 8% desi NU AM PRIMIT NICI O NOTIFICARE!
Maine sun la ei (am un numar direct). Contractul a fost semnat pe 2 ani, valabil pana in aprilie 2025 cu pret de 3 euro cu tva inclus.
La mine da. Au mărit pentru serviciile fixe.

#7662
anelise

anelise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 13.05.2003
au marit si la mine ptr serviciile fixe. fara notificare in prealabil.

#7663
mihalex1958

mihalex1958

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.05.2011
Am primit notificare de mărire prin SMS. Pe factura nu anunța nimic despre indexare. Mai mult, m-am uitat la contract la Anexa 1, punctul 6.8, care prevede asta: "6.8 Prețurile indicate in prezentul Contract se aplica exclusiv la Serviciile contractate la data semnării acestuia; toate serviciile si produsele solicitate ulterior de Client vor fi achiziționate de către acesta la preturile in vigoare la data contractării. Tarifele pentru serviciile si preturile produselor Vodafone sunt exprimate in Euro. Prin excepție, tarifele pentru anumite servicii pot fi exprimate in Lei si sunt prevăzute in contract."
Cursul Euro-Lei e clar, nu se indexează, se calculează la data facturări, după cursul lor. Servicii noi nu am achiziționat si ei sa obliga sa aplice preturile de la data contractării la cele pe care le am (trecem cu vederea ca unele servicii le-au scos si au făcut pachet separat, fara sa-mi scadă prețul). In rest, din cate vad, nu scrie nimic despre nicio indexare sau majorare pe care s-o accept si e impusa de ei prin contract. Sau nu pricep eu românește?!?

#7664
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,384
  • Înscris: 01.12.2001
Pai ce scrie în acel SMS? E un link către un pdf din cloud? Citește ce scrie acolo.

#7665
mihalex1958

mihalex1958

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.05.2011
E un link care duce la un document care spune tocmai ca indexarea se face in baza art. 6.8 din Anexa 1 din contract. Iar ce scrie acolo, am citat mai sus.

Edited by mihalex1958, 12 April 2024 - 08:57.


#7666
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
minimum minimorum

Attached File  Contract Vodafone.jpg   230.16K   75 downloads

mai jos de atat nu se poate.. (posibil sa conteze si fibra digi de la poarta)

#7667
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,360
  • Înscris: 23.05.2003
Hmm, deci inca stau bine cu aia 6 euro plus cit o mai fi acel 8% de luna asta.. :)

#7668
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,186
  • Înscris: 27.06.2007
nu mai sunt la fel de darnici cum era UPC-ul -

sa terminat cu pomenile Posted image

Vizualizare mesajburebista, pe 12 aprilie 2024 - 11:29, a scris:

Hmm, deci inca stau bine cu aia 6 euro plus cit o mai fi acel 8% de luna asta.. Posted image
au renuntat la cei 8 la suta, dar am ramas cu cei 3 euro de anul trecut

Edited by STARTREK1, 12 April 2024 - 11:47.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate