Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 

Soft editat video cu proiect si render in 1920x1080 50p?

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#91
juanis

juanis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.03.2008
am lucrat materialul 50p in proiect 1920x1080 25p, l-am exportat ca mpg 1920x1080 25p. l-am convertit in format dvd, dar sacadeaza. intrebarea mea este: daca export la 50i, filmarea se va vedea cursiv?

#92
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
s-ar putea sa fie nevoie mai intai de de setarea proiectului la 50i sau 50p si apoi sa exporti 50i ca sa fie cursiv.

#93
juanis

juanis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.03.2008
am setat proiectul la 50i si iese zimtat la contururi. 50p, la rezolutie full hd, nu pot lucra.
sacadarea ar putea aparea tocmai din cauza conversiei din p in i (se pierde din campuri). sau gresesc? bine, am convertit si mts-urile in m2p si apoi le-am importat in program, nu am lucrat cu ele nativ.

#94
_DelSte_

_DelSte_

    Softpedia Grup

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,751
  • Înscris: 30.07.2009
Am lucrat candva intr-un proiect 1920x1080 50p, renderul de asemenea 1920x1080 50p. Nu am avut nicio problema dupa ce am descoperit ca chiar se poate face render in 50p, imi aduc aminte ca am exportat si 1920x1080 25p si chiar daca vorbim de o pierdere de frame-uri de asemenea totul a fost mai mult decat ok. Daca imi permiti, eu in locul tau indiferent in ce format, codec, rezolutie, etc... as face exportul totusi as crea tot procesul de editare doar in cadrul unui proiect 1920x1080 50p exact ca si materialul original.

#95
juanis

juanis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 25.03.2008
nu am program care sa-mi permita sa aleg 1920x1080 50p si nici nu pot exporta full hd 50p. am setare de 50p la proiect 1280x720. inca nu am incercat inca sa vad cum iese. sa zicem ca imi face exportul la 50p si ca nu sacadeaza. pe dvd player va merge sacadat? daca pun filmarea pe blu-ray, eu exportand la rezolutie 1280x720 50p, nu cred ca voi obtine calitate de full hd. nu am nimic blu-ray in casa, de asta intreb.
_DelSte_, in ce program ai lucrat proiectul?

#96
adrg

adrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 06.05.2007
Am sa pun aceasta intrebare aici - pentru cei care aveti materiale in 1080 50p, pe ce HD playere ati incercat si au mers cursiv?
Momentan pe un WDTV vers 1 (care il detin de ceva ani) se pierd cadre  si sunetul (DD stereo) dupa 20-30 de secunde. Adica gafaie rau.
Sau daca exista vreo setare care sa usureze munca acestuia (nu vreau sa modific suportul din 50p)
Ma gandesc la o investitie ulterioara in acest sens.

Multumesc,
dragos

#97
frolic

frolic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.05.2006

 adrg, on 1st September 2010, 11:50, said:

Am sa pun aceasta intrebare aici - pentru cei care aveti materiale in 1080 50p, pe ce HD playere ati incercat si au mers cursiv?
Momentan pe un WDTV vers 1

Multumesc,
dragos

De curand mi-am luat un Panasonic SD600, filmarea in 50p se vede bine pe eGreat EG-R1.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate