Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

R.C.S. > R.D.S. > Digi.cablu Digital >D.V.B-C >Al doilea operator de televiziune digitală S.D.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
13846 replies to this topic

#13807
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

View Postcatalinman, on 28th May 2010, 21:47, said:

daca nu se vor putea cumpara, ci doar chirie cu 10 lei, se poate considera ca stb-ul se ofera in custodie si se plateste un abonament de 10 lei pe luna :)

View Postole, on 28th May 2010, 21:54, said:

De ce vreti voi sa cumparati STB-ul asta? Cu 10 lei/luna mi se pare OK. Este ca si cum ar fi in custodie gratis si abonamentul HD 10 lei. In plus cat timp este al lor trebuie sa acorde garantie.


Gand la gand... :)

Edited by ole, 28 May 2010 - 21:25.


#13808
sidewinder

sidewinder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 19.05.2009
De abia astept sapt. viitoare. Cum da un semn catalinman, ma reped pe casieriile RDS. Si fac razboi pana nu plec cu 2 STB-uri HD in mana. :thumbup:

#13809
tatimeu

tatimeu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.10.2007
nu e vorba de conexiune in principiu, poate ca m-am exprimat eu gresit. Intrebarea mea sau la ce m-am gandit eu e daca TV-ul e in stare sa faca conversia corecta sau destul de bine din 1080i in 720p avand in vedere rezolutia panoului. Sau chestia asta nu conteaza. De ce zic asta pentru ca un DVD normal vazut de pe Home Cinema cu conectare HDMI nu se vedea nici o diferenta de calitate atunci cind din Home Cinema setam functia progresiv fata de redarea normala. Cam pe aici se invarte dilema mea.

#13810
AppleG5

AppleG5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 21.04.2008
Toate 6 hd-uri sunt codate. Digisport, tvr, protv, sport.ro, n geo si n geo wild. In rest pe dvb-c sunt toate functionale. Iar au mutat hd-urile in grila. Insa unde si cum exista conserve hd ca nu stie nimeni nimic.
Sapt viitoare zice catalin. Ok. Dar de ce nu s-au aprovizionat intai si apoi sa codeze. Mi se pare un romanism tipic. Ma rog, asta e viata. Maine seara o sa stau sa scanez dvb-t si analogic ca sa vad eurovision hd. Apoi iar scanez dvb-c si analogic ca, deh, le cadea mana sa lase macar tvr hd neblocat sau sa le lase toate neblocate pana cand aveau stb hd in casierii. Nu mi-am luat tv cu dvb-c doar ca sa vad la liber.  Daca aveau o oferta clara le plateam de la inceput.  Am luat tv de asta ca sper intr-un an sa o intind din tara si unde ma duc dau Ci-uri. Pana atunci, tipic romanesc, vom sta cu nspe mii de telecomenzi in mana. Ma asteptam la un marketing mai coerent.  Am avut sperante prea mari.

#13811
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,552
  • Înscris: 16.12.2006

View Postsidewinder, on 28th May 2010, 22:24, said:

De abia astept sapt. viitoare. Cum da un semn catalinman, ma reped pe casieriile RDS. Si fac razboi pana nu plec cu 2 STB-uri HD in mana. :thumbup:
:lol:

#13812
maverick1976

maverick1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 15.02.2007

View Postgarett, on 28th May 2010, 22:11, said:

Apropo, e cineva pe forumul asta care sa lucreze la erdeesh Galati?
Daca da, poate are amabilitatea sa-si informeze si colegii de la casieria din centru de povestea cu HD-ul poate nu mai par asa picati din luna data viitoare!
am sunat eu azi daca stiu ceva pt oferta HD in Galati si tipa de la comercial cica nu se stie nimic ... apoi cand i-am spus ca in Oradea este deja ceva oficial si sunt date catre clienti receptoare HD .... a raspuns ca e posibil doar pt. Oradea .... oricum maine cred ca o sa fac o vizita la sediul central de la Vega ... sincer deja imi lipseste TVR HD cu transmisiunile live de football si plus de asta nu as vrea sa ratez finala de maine a Eurovision-ului :) ... daca afli ceva pt Galati ref. la oferta HD scrie aici sau da-mi te rog un PM ... hai cu HD-ul.

#13813
suitaroh

suitaroh

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 01.11.2006

Quote

ANUNT IMPORTANT!
PROGRAM PRELUNGIT AL PUNCTELOR DE PREZENTA

Pentru a veni in intampinarea nevoilor dumneavoastra, punctele de prezenta RCS & RDS isi vor prelungi programul pana la orele 18.00, in ziua de sambata, 29 mai 2010.
hmm...dece, oare? :unsure:

#13814
bmjean

bmjean

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 27.10.2003

View Posttibiu, on 28th May 2010, 21:15, said:

Nici la mine nu merg subtitrarile pe aceste canale. Apare mesajul "Lipsa sate subtitrare"

Am fost la un vecin de-al meu si la fel nu are subtitrarile la canalele respective si am facut si eu si el sesizare la RDS, telefonic, cu rugamintea de-a verifica transmisia, ca eu nu cred ca e de la decodorul meu sau semnal, etc... nu mai am subt. nici la Disc. Science...din bine in mai bine.
La HBO Romania ieri nu aveam semnal, azi dimineata aveam, acum nu mai am, verifica te rog si la tine.

un punct in minus fata de vechiul decodor e ca nu pot seta sonorul pe fiecare canal...e o harababura in canale (unul abia se aude, altul ma surzeste).

Edited by bmjean, 28 May 2010 - 22:01.


#13815
Magnum1

Magnum1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 17.12.2003

View Postgac, on 28th May 2010, 19:19, said:

Astazi am luat un decodor Humax HD de la sediul RDS-RCS din Calea Bogdanestilor, Timisoara. Erau la vedere 4 sau 5 bucati. A trebuit sa predau decodorul SD si cartela.

La fel si eu.....am predat hyundai-ul SD si am luat Humaxul HD....insa se pare ca domnisoarele de acolo au uitat sa imi faca procesarea cartelei si momentan nu mi se vad cele 3 HD...maine rezolv problema......10 lei chirie / luna ...altceva nimic in plus la abonament....e diferenta intre cele 2 decodoare la imagine...se vede mult mai curat si mai clar pe Humaxul HD....

#13816
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007
Am mai citit câteva pagini mai în urmă. Se pare că părerile sunt împărțite în ce privește oportunitatea folosirii modulelor CI: unii le vor unii s-au repezit să ia STB-ul deși televizorul lor are receptor DVB-C. Personal prefer modulul CI din moment ce am un televizor care are receptor DVB-C.

#13817
tibiu

tibiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 13.10.2006

View Postbmjean, on 28th May 2010, 22:58, said:

Am fost la un vecin de-al meu si la fel nu are subtitrarile la canalele respective si am facut si eu si el sesizare la RDS, telefonic, cu rugamintea de-a verifica transmisia, ca eu nu cred ca e de la decodorul meu sau semnal, etc... nu mai am subt. nici la Disc. Science...din bine in mai bine.
La HBO Romania ieri nu aveam semnal, azi dimineata aveam, acum nu mai am, verifica te rog si la tine.

un punct in minus fata de vechiul decodor e ca nu pot seta sonorul pe fiecare canal...e o harababura in canale (unul abia se aude, altul ma surzeste).


La hbo nu am sonor. pe humaxul sd merge.

#13818
redwhite78

redwhite78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 343
  • Înscris: 05.09.2007

View Postsuitaroh, on 28th May 2010, 22:51, said:

hmm...dece, oare? :unsure:
Si la Arad, acelasi anunt de prelungire a orarului de maine sambata 29 Mai, l-am vazut la una din casieriile din oras.

#13819
dani90

dani90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 05.04.2009
Avem ProTV HD in Rm Valcea este codat sub numele Service2

#13820
Red Force

Red Force

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 701
  • Înscris: 05.12.2005

View PostAppleG5, on 28th May 2010, 22:33, said:

Toate 6 hd-uri sunt codate. Digisport, tvr, protv, sport.ro, n geo si n geo wild. In rest pe dvb-c sunt toate functionale. Iar au mutat hd-urile in grila. Insa unde si cum exista conserve hd ca nu stie nimeni nimic.
Sapt viitoare zice catalin. Ok. Dar de ce nu s-au aprovizionat intai si apoi sa codeze. Mi se pare un romanism tipic. Ma rog, asta e viata. Maine seara o sa stau sa scanez dvb-t si analogic ca sa vad eurovision hd. Apoi iar scanez dvb-c si analogic ca, deh, le cadea mana sa lase macar tvr hd neblocat sau sa le lase toate neblocate pana cand aveau stb hd in casierii. Nu mi-am luat tv cu dvb-c doar ca sa vad la liber.  Daca aveau o oferta clara le plateam de la inceput.  Am luat tv de asta ca sper intr-un an sa o intind din tara si unde ma duc dau Ci-uri. Pana atunci, tipic romanesc, vom sta cu nspe mii de telecomenzi in mana. Ma asteptam la un marketing mai coerent.  Am avut sperante prea mari.

Sunt total de acord cu tine...
Dar te intreb: De ce iti faci sperante intr-o tara in care nu merge aproape nimic?

Asteptam STB-urile HD... pacat de Finala Eurovision... pentru a trece pe DVB-T cu LG-ul meu inseamna sa stric ordinea programelor la care tin asa de mult :)
Apropo, pe noile STB-uri HD poti sa-ti asezi canalele in ce ordine vrei?

Astept raspuns de la norocosii oradeni (sau timisoreni)... ophaeliu te deranjezi sa-mi raspunzi si mie te rog? :rolleyes:

Edited by Red Force, 28 May 2010 - 22:56.


#13821
ophaeliu

ophaeliu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.05.2010
Hello,

si eu am ridicat azi la Iulius Mall Timisoara decodorul HD.... momentan inca sunt codate posturile...cica pana se activeaza cartela.


View PostRed Force, on 28th May 2010, 23:53, said:

Sunt total de acord cu tine...
Dar te intreb: De ce iti faci sperante intr-o tara in care nu merge aproape nimic?

Asteptam STB-urile HD... pacat de Finala Eurovision... pentru a trece pe DVB-T cu LG-ul meu inseamna sa stric ordinea programelor la care tin asa de mult :)
Apropo, pe noile STB-uri HD poti sa-ti asezi canalele in ce ordine vrei?

Astept raspuns de la norocosii oradeni (sau timisoreni)... ophaeliu te deranjezi sa-mi raspunzi si mie te rog? :rolleyes:

RedForce: da, poti sa sortezi editezi etc.... are si optiunea de sleep care mie nu imi mergea la celalalt decodor.

#13822
corneltacliciu

corneltacliciu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 11.10.2008

View Postdani90, on 28th May 2010, 23:48, said:

Avem ProTV HD in Rm Valcea este codat sub numele Service2
Pe ce frecventa?

#13823
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,476
  • Înscris: 29.04.2008
am incercat fara succes sa activez cartela atat print telefon, cat si prin site-ul lor (digi.tv). primaesc mesajul "card inteligent initializat cu alt decodor". mai are cineva problema asta?

locatie oradea.

PS nu mi s-a solicitat predarea stb-ului SD la ridicarea celui HD

#13824
ophaeliu

ophaeliu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.05.2010

View Postiladi, on 29th May 2010, 00:09, said:

am incercat fara succes sa activez cartela atat print telefon, cat si prin site-ul lor (digi.tv). primaesc mesajul "card inteligent initializat cu alt decodor". mai are cineva problema asta?

locatie oradea.

PS nu mi s-a solicitat predarea stb-ului SD la ridicarea celui HD


Da. eu (in Timisoara).... cica se rezolva in maxim 24 de ore de la achizitionare..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate