Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

YourRadio

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
DEVIL32

DEVIL32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.07.2007
Va prezint un radio care a incercat sa se lanseze pe piata on-line acum ceva timp in urma insa nu a reusit din cauza unor mici probleme. Am onoarea sa va anunt ca YourRadio este din nou pe picioare si functional non-stop. Cei interesati sa se alature comunitatii noastre, ne pot gasi pe http://www.yourradio.eu. In josul paginii avem un player care ruleaza YourRadio si un chat unde ne adunam cei cativa prieteni care vrem sa lansam acest radio usor, usor. Cei care vor sa ne asculte in winamp, pot adauga link-ul nostru in playlist -> http://yourradio.eu:8000/listen.pls. Va asteptam alaturi de noi si va uram auditie placuta!

P.S.: Astept parerile voastre despre acest radio aici :)

#2
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Topic ce trebuie mutat in sectiunea TV/RADIO prin INTERNET.

Edited by Neaceasca85, 10 March 2010 - 02:33.


#3
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
Postat gresit.

#4
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
frate, inca un post de radio in plus......ce ti se pare deosebit? muzica d-asta e cu tonele pe net! fa ceva deosebit daca vrei sa ai audienta! fa un post de radio in genul celor americane de TALK.....cu moderatori si oameni care sa intre in direct!

#5
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
ca fapt divers eu nu mai ascult la radio de foarte mult timp , l-am inlocuit cu televizorul pentru a alunga
monotonia radiofoniei :P Singurul radio la care mai dau play atat online cat si normal e Romania Actualitati
sau  Romania Cultural altceva nu ascult in primul rand pentru ca n-am sculele necesare (mai bine o ascult pe Lady Gaga pe DAB)
si in al doelea rand timp. Si fiind vorba tot de monotonie nu inteleg ce gasesc baietzashi astia atat de deosebit in a lua de pe net
muzica si a pune-o sub o 'umbrela' pe retea. Apoi mai fa si site / plateste domeniu si constati ca ai doar 3 listeneri din care 2 sigur
sunt cunoastinte. Acum oricine isi poate face radio online e simplu de tot insa cu vremea respectivi se vor plictisi si isi vor gasi alte
ocupatii mai utile , e totusi un hobby frumos dar nuti aduce nimic satisfacator sau daca-ti aduce e doar pe termen scurt.
totusi decat sa ascult playlistul unui baietzashi mai bine citesc o carte veche ;)

#6
DEVIL32

DEVIL32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.07.2007
Moderatori exista. Daca toata lumea ar pune problema asa cum a fost expusa putin mai sus... nu ar mai exista radio-uri pe internet si nu ar mai asculta nimeni nimic. Ceea ce facem este un hobby pe care il impartim cu toti cei care vor sa dea o sansa oricarui gen muzical nu doar celor de actualitate (latest hits). Prin asta incercam sa ne diferentiem de restul radiourilor (cei care au vrut sa observe asta, au facut-o doar analizand site-ul nostru). Si pentru ca e un hobby, ca sa putem face pe placul tuturor, ar trebui sa avem si ceva de castigat de pe urma asta.

P.S.: Imi cer scuze ca am gresit sectiunea pentru aceasta postare :)

Edited by DEVIL32, 11 March 2010 - 01:16.


#7
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
1. - Lipsa de coerenta in sunet
2. - Lipsa emisiuni
3. - Lipsa productie audio
4. - Format esuat
Radio care nu vad ce vrea sa faca intre-ale onlinelor !!!
help ca eu nu ma prind!

#8
DEVIL32

DEVIL32

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.07.2007
Format esuat pentru ca inca nu dispun de ceea ce as avea nevoie (ca de exemplu un back`up AAC sau un server icecast). Daca am dispune si noi de banii celor de la KISS FM am putea sa le cerem moderatorilor nostri un program fix de emisii. Avand in vedere ca ceea ce facem, facem de placere.. nu pot impune nimanui nimic. Daca veti avea putina rabdare cu noi, ba chiar mai mult, daca veti vrea sa ne dati si o mana de ajutor, va asigur ca nu o sa va para rau.

#9
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Nu trebuie bani , trebuie experienta si sa ai imaginatie .
Fa un test inregistrat , cu stiri facute de tine din cap , si prezentare de introu de emisiune !

un exemplu de radio care 4 ani a stat in cui pe eter si 5 pe net iti poate veni de exemplu cum este formatul
http://www.trilulilu.../b1e7625f19b22a

Edited by Zvartoshu, 11 March 2010 - 02:47.


#10
Zvartoshu

Zvartoshu

    DXFMROMANIA helper

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,266
  • Înscris: 23.09.2006
Deci in ziua de azi , ofer o explicatie unica ..
Un radio de net trebuie sa aiba 2 pc-uri sau 1 pc cu doua placi de sunet fara a fi in conflict , un soft procesor de bakup sa preia semnalul placii 1 si sa il corecteze in cea de-a doua .
In pc 2 daca avem linux facem si procesorul si un SC_SERV calulea si aducem pe net smenal de vreo 40kbps cu o compresie calumea .
Softul de baza pentru playat nu trebuie sa fie ceva anume , trebuie ceva sa stie sa citeasca intro-ul muzicii si exit ca sa stie spatiul liber unde este ca sa il anuleze si sa il faca fade cu urmatoareaa melodie .
Heavy rotation si zajler sunt frati patati . Daca avem si retail de la jazler putem sa scoatem si factura cu costul difuzarii pieselor pe postul de radio .. hehe ..
Nu ma duc mai departe ca nu e nevoie !
EU nu ma mai dau momentan decat cu o petarda de winamp care sa aiba crossfaderul setat calumea , nici un plugin audio , si pe final sursa audio sa se duca semnalul pe internet la ce face placa a doua de sunet ce este preluata de procesorul de bakup .
Investitia este modesta si audio de performanta !
Cititi cu atentie materiale din piurateria rusa si ucraineana , mai ales alea de la greci ..
Link nu se poate pune din motive de "romania dulce tara" .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate