Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Asigurare locuinta la Credit Europe Bank

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006
Salut!
Doresc sa inchei o asigurare pentru locuinta la Credit Europe Bank. Am fost azi la banca si mi s-a parut a fi OK. Toate riscurile sunt incluse, asistenta la domiciliu pentru interventii la instalatiile electrice, sanitare, geamgiu, lacatus. Mi s-a acordat o reducere 25% pentru ca sunt client al bancii de cativa ani.
As dori sa stiu daca cineva dinte voi sau cunoscutii vostri a beneficiat de despagubiri de la aceasta societate, cat de prompti  sunt in plata daunelor si ma rog, ce mai credeti de cuviinta ca s-ar putea spune despre ei (bune sau rele).

Multumiri anticipate

#2
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Nu stiu exact ce fac ei in situatia acestei asigurari, insa, as vrea sa expun o intamplare cu privire la asigurarea de calatorie a celor de la Credti Europe.

Am un cunoscut care a trebuit sa plece in Italia pentru ceva vreme cu niste trebri (a stat aproximativ 3 saptamni acolo), cand si-a cupmarat biletul de avion de la o agentie de turism, cei de acolo i-au recomandat asigurarea de calatorie a celor de la Credit Europe, cunoscututul meu, neavand timp sa stea sa caute alte companii de asigurari, a zis...fie, i-au facut la aceasta companie asigurarea pentru cele 3 saptamni cat a stat (aproximativ 20 ron l-a costat). Dintr-o pura intamplare, a avut un accident acolo, destul de urat, in urma accidentului si-a rupt un picior si a fost operat la un spital din Torino, cu tije in picior si multe alte complicatii. Sotia acestuia a luat legatura cu cei de la asigurari Credti Europe iar acestia au fost foarte promti, au luat legatura cu spitalul, s-au oculat de decontul spitalizarii si a interventiei chirurgicale, au fost foarte promti si saritori, fara ca amicul meu sa intervine in vreun fel. Totul a fost OK cu spitalul, si-au primit banii pe interventie si pe spitalizare, fara niciun fel de probleme, omul a plecat in traba lui peste 1 saptamana de spitalizare.

In privinta asigurarilor medicale de calatorie, au fost super OK, choar ei au facut toate demersurile in privinta decontului

In ceea ce te intereseaza pe tine, sincer, nu am habar, oricum, mie personal, mi-au lasat impresia unei companii de asigurari destul de serioase (asta pana la proba contrarie)

#3
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 05.06.2006
Multumesc pentru post, cuculea Impresia de societate OK o am si eu. Sunt de 4 ani client al acestei banci si niciodata nu am avut probleme. La orice solicitare au fost foarte saritori.

PS. Nici pe departe ideea de a face reclama bancii

#4
ratuscamica

ratuscamica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.04.2010

View Postliviu_np, on 4th March 2010, 00:00, said:

Salut!
Doresc sa inchei o asigurare pentru locuinta la Credit Europe Bank. Am fost azi la banca si mi s-a parut a fi OK. Toate riscurile sunt incluse, asistenta la domiciliu pentru interventii la instalatiile electrice, sanitare, geamgiu, lacatus. Mi s-a acordat o reducere 25% pentru ca sunt client al bancii de cativa ani.
As dori sa stiu daca cineva dinte voi sau cunoscutii vostri a beneficiat de despagubiri de la aceasta societate, cat de prompti  sunt in plata daunelor si ma rog, ce mai credeti de cuviinta ca s-ar putea spune despre ei (bune sau rele).

Multumiri anticipate



buna,

sunt foarte buni, intr-adevar, decontarea se face imediat si preturile sunt cele mai bune din piata.
in plus cerdit europe asigurari se afla intre companiile care au consituit PAID-ul(sunt doar 13 si doar acestea vor avea dreptul sa incheie asigurari obligatorii.


succes

View Postliviu_np, on 4th March 2010, 00:00, said:

Salut!
Doresc sa inchei o asigurare pentru locuinta la Credit Europe Bank. Am fost azi la banca si mi s-a parut a fi OK. Toate riscurile sunt incluse, asistenta la domiciliu pentru interventii la instalatiile electrice, sanitare, geamgiu, lacatus. Mi s-a acordat o reducere 25% pentru ca sunt client al bancii de cativa ani.
As dori sa stiu daca cineva dinte voi sau cunoscutii vostri a beneficiat de despagubiri de la aceasta societate, cat de prompti  sunt in plata daunelor si ma rog, ce mai credeti de cuviinta ca s-ar putea spune despre ei (bune sau rele).

Multumiri anticipate


buna,

sunt foarte buni, intr-adevar, decontarea se face imediat si preturile sunt cele mai bune din piata.
in plus cerdit europe asigurari se afla intre companiile care au consituit PAID-ul(sunt doar 13 si doar acestea vor avea dreptul sa incheie asigurari obligatorii.


succes

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate