Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta

Here goes nothing
 BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 

Transport Malaga

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
38 replies to this topic

#37
piersicarul

piersicarul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.06.2011
Intrebare pentru cei care locuiesc sau au locuit in Valencia. Imi puneti spune cate ceva despre zone/ cartiere/ obieciuri, etc ....la anu as vrea sa ma mut in Spania, sa-mi fac o afacere si nu stiu inca in ce zona ...

Merci

#38
sahib

sahib

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 28.08.2008

 nniki, on 28th April 2011, 09:00, said:

Eu am fost acum 2 ani in perioada 10-17 iulie. A fost cald, cum era de asteptat. In jur de 33 grade ziua, cu variatii de 1-2 grade. Fara pic de ploaie. Seara era minunat 18-20 grade, placut de stat la terase.  Din cate tin minte trenul dinspre Malaga spre statiuni se opreste undeva la Benalmadena, nu ajunge panaa in Gibraltar. Posibil sa fie ceva autobus, trebuie sa cauti pe net. Nu am fost in Gibraltar, urmand parerile de pe forum(in 'totul despre spania") care spuneau ca nu e ceva spectaculos de vizitat. Avand doar 3 zile de plaja si 3 pentru vizitat, am preferat sa dedic cate o zi pentru Granada/Alhambra, Cordoba si Malaga. Daca as fi avut cateva ziel in plus cred ca as fi ajuns in Marbella, perla coastei si eventual Gibraltar.

Salut,
As vrea sa plecam in septembrie la Malaga si m-am gandit exact la aceleasi vizite de o zi la Granada, Sevilla si Cordoba. Imi poti spune te rog ce variante de transport ai ales, masina sau tren? Care este mai rentabil si care sunt tarifele.
Multumesc.

#39
nniki

nniki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,980
  • Înscris: 15.05.2009

 sahib, on 28th February 2012, 00:44, said:

Salut,
As vrea sa plecam in septembrie la Malaga si m-am gandit exact la aceleasi vizite de o zi la Granada, Sevilla si Cordoba. Imi poti spune te rog ce variante de transport ai ales, masina sau tren? Care este mai rentabil si care sunt tarifele.
Multumesc.
Salut,
Nici nu mi-am pus problema de tren, pentru ca sunt distante relativ decente, 150-170 km. In plus ne-am dorit sa calatorim prin sate sau orase mai mici ca sa simtim pulsul Andaluziei. Sosele superok, fara taxe, ne-am descurcat free cu parcarea in Cordoba iar la Granada am parcat in centru cu 2 euro/ora(eram in graba sa vizitam centrul spre seara, dupa ce terminasem Alhambra). Nu ne-am agitat f tare si am mers pe recomandarea receptionerului si a venit agentul rent a car si ne-a adus masina la hotel. Un Fiat clasa mica(parca Panda) la 40 euro/zi, full insurance(adica anvelope, geamuri, furt). Daca ai timp sa cauti prin malaga, posibil sa prinzi si un pret mai bun. Cand am aterizat in Malaga, la firmele din aeroport nu am gasit masina clasa mica sub 60 euro/zi. Daca gasesti pe net cu cateva luni inainte pret mai bun, poti face rezervare.
Cred ca pretul la tren poate fi mai mare de 50 euro/dus-intors/cuplu, mai mult decat masina. Trebuie sa verifici pe Renfe.
Mai sunt si autobuze, dar nu am verificat pretul.
Totusi la masina ai libertate de miscare, nu esti tinut de ore fixe de plecare-sosire.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate