Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Tractoare Hoyo

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Ramane de vazut cat de fiabile o sa fie tractoarele Hoyo , cu toate ca mie nu prea imi inspira incredere .

Eu mai degraba as lua un tractor mai vechi care si-a dovedit fiabilitatea in timp , decat o chinezarie scumpa .

Pana la sfarsitul anului preturile tractoarelor Hoyo o sa scada cu cel putin 20-25 % .

#38
dorel232004

dorel232004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,253
  • Înscris: 04.02.2007
Si eu am aceleasi rezerve ca butelie!

#39
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Nu am nimic cu tractoarele Hoyo , sunt chiar incantat ca sunt asamblate in Romania , dar tractoarele fabricate la MAT Craiova au motor Deutz , dar asta nu le opreste sa nu fie fiabile , chiar daca motorul este OK .

Eu cunosc PERSONAL pe cineva care a cumparat un tractor de la MAT Craiova si a apelat la instanta de judecata din cauza faptului ca tractorul s-a stricat tot timpul ( a cazut ba una , ba alta ) cat a fost in garantie , si cumparatorul a considerat ca ar trebui sa primeasca un alt tractor sau banii inapoi , avand in vedere ca exact atunci cand avea cea mai mare nevoie de el cadea grupul .


Pentru un tractor chinezesc ,( chiar daca e asamblat in Romania , tot tractor chinezesc este , pentru ca piesele sunt fabricate in China ) preturile afisate sunt foarte mari .

Eu cred ca Hoyo mizeaza prea mult pe faptul ca fermierii romani o sa se grabeasca sa cumpere un tractor nou apeland la programul Rabla pentru tractoare sau la programele pentru agricultura .

Decat un Hoyo nou , mai bun este un Landini sau Steyer vechi de 30-40 ani , la 10-20 % din pret , plus ca au si CP mult mai multi .

Si ca un facut , au si un site vaide mama lui si un hosting tot la fel .

In poza de mai jos puteti vedea ca site-ul Hoyo e down , ceea ce demonstreaza ca nu au bani nici macar de un hosting mai de Doamne ajuta .

Attached Files



#40
ariete41

ariete41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 15.11.2009

View Postbuteliearagaz, on 9th March 2010, 23:05, said:

Ramane de vazut cat de fiabile o sa fie tractoarele Hoyo , cu toate ca mie nu prea imi inspira incredere .

Eu mai degraba as lua un tractor mai vechi care si-a dovedit fiabilitatea in timp , decat o chinezarie scumpa .

Pana la sfarsitul anului preturile tractoarelor Hoyo o sa scada cu cel putin 20-25 % .
Si  ne  mai  aburea  ca  le  vor  exporta  ,da  unde  vor  sa  le  expotre  ...in  germania  :nonobad:

#41
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postariete41, on 10th March 2010, 20:58, said:

Si  ne  mai  aburea  ca  le  vor  exporta  ,da  unde  vor  sa  le  expotre  ...in  germania  :nonobad:

Chiar ca e abureala asta cu exportul de tractoare in Uniunea Europeana .

Eu nu mi-as lua un tractor produs de o firma despre care nu stiu nimic si nu pot obtine referinte despre fiabilitatea produselor pe care le fabrica .

Inteleg perfect ca este absolut normal ca un produs sa se defecteze , dar am nevoie de pareri de la terte persoane care au folosit produsul ca sa stiu cam la ce ma pot astepta atunci cand folosesc acel produs .

Atunci cand achizitionam un tractor nou , trebuie sa avem in vedere si deprecierea tractorului , si cred ca deprecierea este foarte mare la un tractor Hoyo .

#42
paulmarius

paulmarius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 13.04.2009
daca exista vreun proprietar de tractor hoyo sa spuna parerea.este un tractor fiabil? consumul e bun?

#43
Galateanu1

Galateanu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 24.08.2010

View Posthoyo, on 15th February 2010, 14:24, said:

Dar un Belarus are motor TIP Perkyns deci nici macar licenta iar Hoyo are motorul licenta Deutz,asa ca fa diferenta.

Belarus  nu are  Licenta  Perkyns   au  tot  Licenta  Deutz   sunt din Galati  si am fost la  ei   si  am  vazut cu ochii mei   la un dealer de aici . Iar  modelul  422  de  45 CP  are  motor  Lamborghini   pretul undeva in jur de 15.000  euro mult  putin    nu stiu sa zic  dar  ideea este sa nu mai spui porcarii  despre  ce licenta au  Belarus

Edited by Galateanu1, 09 August 2011 - 18:04.


#44
Galateanu1

Galateanu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 24.08.2010
da

#45
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,591
  • Înscris: 31.01.2010
http://www.tehagro.ro/p1.html

Omu` nu a spus nimic altceva decit ce scrie pe acest site.

Grig

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate