Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 

Tractoare Hoyo

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
hoyo

hoyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.02.2010
Dar de ce sa te mai chinui sa aduci in tara rablele altora cand acum iti poti cumpara un Hoyo cu 2 ani garantie,motor cu licenta Deutz,si cost de intretinere la fel ca la un 650?Daca vreti relatii pentru a va achizitiona unul,ma gasiti la 0724592687 sau [email protected] mai pot da informatii si in calitate de proprietar,avand un Hoyo de 90 cp.

#2
cipriani123

cipriani123

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.02.2008
pai da mai multe detalii,si preturi,apropo tu la ce il folosesti?

#3
hoyo

hoyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.02.2010
Eu am 180h il folosesc in Baragan la toate muncile:arat,discuit,semanat,prasit,etc.Nu am optat pentru tractiune pe toate patru roti dar in aceeasi bani a intrat aerul conditionat si compresorul.am dat pe el 21120E

#4
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006

View Posthoyo, on 8th February 2010, 12:33, said:

...
Hoyo cu 2 ani garantie,motor cu licenta Deutz,si cost de intretinere la fel ca la un 650
...

Licenta Deutz... adica asa cum aveau Daciile 1300 licenta "renault" ...? Ca oricum nu s-au ridicat niciodata la nivelul unui Renault. Nu ca ar fi avut si acesta un nivel prea ridicat ...

Si, apropo de motoare: licenta Deutz, am inteles, dar fabricate unde ? Ca la Ra^snov n-au fabrica de motoare...

#5
hoyo

hoyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.02.2010
motoarelele sunt fabricate in China sub monitorizare Deutz.La Rasnov din Aprilie le asambleza si tot atunci vor sa faca puncte service in fiecare oras.

#6
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Eu sincer as sustine Hoyo, nu le cunosc, insa avand in vedere ca sunt asamblate la noi in tara cred ca mertia sa incercam.
Frumos ar fi totusi sa vina cineva de la ei cu detalii tehnice mai complete si preturi pentru toate modelele. Nu inteleg cum de un constructor de tractoare nu poate avea un site calumea. :(

Vad ca si pe tractoare incepe sa fie din ce in ce mai multa electronica, idee este sa nu inceapa sa abuzeze de ea constructorii, asa cum se mai intampla pe la autovehicule.
:)

#7
hunor66

hunor66

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,413
  • Înscris: 23.11.2006
Date tehnice vad ca au ...

E adevarat ca nu au preturi. Poate ca^nd or incepe comertul de-adevaratelea... pe la primavara.

L.E. Uite-aici un articol din "capital": cel mai ieftin tractoras cica 6500 eur (la 25 CP).

View Posthoyo, on 8th February 2010, 14:10, said:

motoarelele sunt fabricate in China sub monitorizare Deutz.La Rasnov din Aprilie le asambleza si tot atunci vor sa faca puncte service in fiecare oras.

Daca esti dealer Hoyo, fa si tu un topic pe "bursa agricola", cu date tehnice si mai ales preturi.

Poate se lipeste vreun proaspat fermier ...

Edited by horia66, 09 February 2010 - 19:26.


#8
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Sunt incomplete datele tehnice, nici macar capacitatea cilindrica nu este pusa, dimensiuni roti etc.
Probabil ca inca nu s-a inceput comercializarea lor, de aceea nu sunt nici preturile fixate.

#9
hoyo

hoyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.02.2010
Eu cred ca daca cineva este interesat cu adevarat de preturile Hoyo ma poate contacta la nr 0724592687 sau [email protected] in legatura cu electronica dupa ele sa stiti ca acest tractor nu are senzori si alte prostii dar in schimb totul este facut din fier brut.Eu cred ca sunt extraordinare,sunt exact ce vrea un agricultor:ieftine,durabile,service ieftin si un confort bun.

#10
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Frate, eu te sustin cu Hoyo, insa nu cred ca este vreun secret pretul. :)

#11
deaq

deaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
De curand m.am interesat pentru o combina care avea pretul pe pliant de ~ 100000 euro(o suta de mii) apoi dupa o intalnire cu reprezentantul firmei(care a venit la mine) si dupa ce am discutat pe tema asta a spus ca poate sa imi faca o reducere de 10000euro(zece mii).

Deci una e sa vrei sa cumperi si alta este doar sa intrebi doar asa sa te aflii in treaba si sa faci comparatii de genul "dincolo e mai ieftin".

Nu cred ca e cineva aici care chiar isi doreste sa cumpere un tractor. Deasemeni sunt sigur ca problema pretului se poate rezolva cu un simplu telefon la firma.

Bafta

#12
hoyo

hoyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.02.2010
Are dreptate deaq.Plus de asta nu cred ca prea gasiti preturi afisate pe net la tractoare noi,dar cand cineva este chiar interesat suna si intreaba.

#13
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Scuze, cred ca am confundat tractorul cu rachetele NASA !  :confuzzled:

Orice masina are preturi pe site, daca la tractoare nu se poate asta este, nu-mi place da n-am ce face !
La Foton am gasit preturi, probabil ca si alea s-or putea negocia, important este insa ca exista o baza de calcul. Insa fiecare isi face politica de vanzri cum vrea.

bafta,

p.s. Mai sunt p-aici si colegi care chiar vor sa-si cumpere tractoare, iar daca vrem sa facem comparatii nu vad nimic rau in asta. Scuze ca ma interesa pretul asa ca sa ma aflu in treaba.

#14
deaq

deaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
Cei care vor sa cumpere un tractor, nu stau in pat gandindu.se la un tractor si asteptand sa ii sune unu sa le dea pretul, asa fara sa ceara.
Nu este un produs de larg consum sa il gasesti pe toate tarabele.

La foton ai gasit preturi, ai o baza si cu cine le negociezi?chiar daca le stii deja tot trebuie sa ii suni, tot aia este.

Vorbesc in cunostinta de cauza, nu e ca atunci cand cumperi un produs de la o persoana fizica cu conceptia"decat sa.l dau mai ieftin mai bine rugineste la mine", ei vor sa vanda.

Nu te supara pe mine inteleg ce spui tu... poate totusi e firma noua, nu e inca stabilita bine cine stie, eu personal nici nu am intrat pe site sa vad ce fel de tractoare fabrica.

Dar uite daca vrei pot sa sun eu maine la ei sau sa le dau un mail(sunt f putini cei care raspund la e-mail) si sa le cer o oferta.

Edited by deaq, 11 February 2010 - 01:51.


#15
tavktm

tavktm

    Old school member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,824
  • Înscris: 25.07.2006
Una si cu una fac doua, fac comert de cand ma stiu, stiu sa vand si stiu sa cumpar, tractoarele sunt fiare ordinare fara mare tehlonogie (cel putin unlele), nu sunt droguri nu sunt marfuri de contrabanda, uraniu arme sau cine stie ce bazaconie.

Vrei sa vinzi dai preturi, vrei sa faci pe interesantul - astepti cerere de oferta.
Aici nu este vorba de servicii sau de marfa perisabila, pretul este fix, de la care se negociaza sau nu.

In fine, fiecare cum stie, daca fabricantul roman de tractoare nu afiseaza preturi sa-i fie de bine, este dreptul lui, iar eu mi-am spus doar o parere.

Bafta,

#16
eureur

eureur

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 600
  • Înscris: 15.07.2009
Nu dau preturi ca nu vor sa-si faca divizie de vanzari directe, vor probabil sa vanda prin dealeri, asa ca pretul lor e la secret, te vor trimite la dealerul x din zona ta, sa te jupoaie el cat poate.

#17
hoyo

hoyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.02.2010
La ei dealer-ul nu isi opreste el comision,comisionul il da firma,dar daca totusi vreti preturi si sa vedeti ca nu sunt un secret le aveti aici iar astea sunt preturi la poarta fabricii incluzand si transportul acasa

Attached Files


Edited by hoyo, 11 February 2010 - 12:56.


#18
deaq

deaq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
HY500 41.895
HY504 48.090
HY550 46.148
HY554 51.398
HY804III 73.490
HY904III 78.488

Primele doua cifre indica putetrea, 4 reprezinta tractiune dubla si 0 reprezinta tractiune simpla. Toate aceste tractoare au cabina inclusa.

Preturi in RON fara TVA.

Aseara le.am scris mail astazi mi.au raspuns.

Gata, acum puteti sa incepeti sa cumparati tractoare HOYO.

Multa bafta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate