Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

comanda online

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
softpedian

softpedian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,202
  • Înscris: 04.01.2010
Vreau sa comand un produs online.

Dau comanda bla bla, comanda acum, etc...
Si zice sa introduc nume si mail pentru facturare proforma... Eu chiar nu pricep, cum merge dracia asta?! Ei imi dau, eu fug cu banii si produsu'. Fug ei cu banii si produsu' sau ei fug cu produsu si eu cu banii. Ultima varianta e chiar cea care-mi trebuie, sa fug eu cu produsu' si ei cu banii.

Ce-ai aia facturare proforma? Imi ziceti va rog procedeul si ce tre' sa fac sa intru in posesia produsului ca la prosti?! Mersi!
Trebuie sa printezi factura si sa depun bani la banca sau ceva de genul?! Ce tre sa zic, sa fac, ce pozitie sa adopt?!
Mersi...
Pun si linkul spre produs daca e nevoie si e permis, dar presupun ca e impotriva regulilor forumului asa ca nu o fac.

#2
gan2ryu

gan2ryu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 26.08.2009
Procedura pentru a lansa o comanda online difera de la site la site.
Factura proforma este factura emisa pt a face plata pt produsul achizitionat.In colet o data cu produsul vei primi si factura "normala".

#3
softpedian

softpedian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,202
  • Înscris: 04.01.2010

View Postgan2ryu, on 8th February 2010, 21:09, said:

Procedura pentru a lansa o comanda online difera de la site la site.
Factura proforma este factura emisa pt a face plata pt produsul achizitionat.In colet o data cu produsul vei primi si factura "normala".
Si nu inteleg... Eu unde platesc?!

Deci plata o fac la livrare.

Pot de exemplu sa-i scriu la insemnari clienti: Neaparat dupa ora 15?


"Livrarea se face intre orele 9 - 16. Daca in acest interval orar nu sunteti acasa, va rugam sa indicati ca adresa de livrare adresa de la servici pentru a nu cauza intarzieri in livrare sau chiar nelivrarea comenzii."

Ce chestie timpita... Pai la mine la scoala nu poate intra nici cu matanii...

Edited by softpedian, 08 February 2010 - 21:30.


#4
maradona13

maradona13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,222
  • Înscris: 27.06.2005

View Postsoftpedian, on 8th February 2010, 21:26, said:

Si nu inteleg... Eu unde platesc?!

Deci plata o fac la livrare.

Pot de exemplu sa-i scriu la insemnari clienti: Neaparat dupa ora 15?
Selecteaza ramburs daca vrei sa platesti cand primesti coletul.
Da poti sa scrii dupa ora 15 sau cel mai bine iti treci adresa de servici si primesti coletul la servici pana in 15

#5
softpedian

softpedian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,202
  • Înscris: 04.01.2010

View Postmaradona13, on 8th February 2010, 21:30, said:

Selecteaza ramburs daca vrei sa platesti cand primesti coletul.
Da poti sa scrii dupa ora 15 sau cel mai bine iti treci adresa de servici si primesti coletul la servici pana in 15
Tocmai am editat si am zis ca la mine la scoala nu se poate intra nicicum... Deci n-o sa-l pot primi numai dupa 14 in cel mai bun caz.

#6
incepator20

incepator20

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,422
  • Înscris: 24.05.2009

View Postsoftpedian, on 8th February 2010, 21:31, said:

Tocmai am editat si am zis ca la mine la scoala nu se poate intra nicicum... Deci n-o sa-l pot primi numai dupa 14 in cel mai bun caz.

Daca n-ai pe cine sa lasi acasa cand esti plecat, nu ai alta varianta decat sa astepti vacanta!

Sau tragi un chiul, doua, trei... pana vine coletul!  :thumbup:

Sau il ridici tu de la sediul curieratului... Sa speram ca exista unul si acolo unde locuiesti... Te interesezi si tu!

Hai c-o scoti tu la capat cumva! Din cate stiu, romanul e descurcaret! :D

Edited by incepator20, 08 February 2010 - 21:52.


#7
softpedian

softpedian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,202
  • Înscris: 04.01.2010

View Postincepator20, on 8th February 2010, 21:50, said:

Daca n-ai pe cine sa lasi acasa cand esti plecat, nu ai alta varianta decat sa astepti vacanta!

Sau tragi un chiul, doua, trei... pana vine coletul!  :thumbup:

Sau il ridici tu de la sediul curieratului... Sa speram ca exista unul si acolo unde locuiesti... Te interesezi si tu!

Hai c-o scoti tu la capat cumva! Din cate stiu, romanul e descurcaret! :D
Nea, le-am mentionat sa vina dupa 14. Daca nu ma suna, il resun daca nu pot vb atunci si ma intalnesc undeva cu el. Dupa 14 of course.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate