Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Radio internet fara calculator ?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Ce variante exista, pentru cuplarea cu un sistem audio hifi ?
Multumesc

#2
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
pai in primul rand iti trebuie in radio WI-FI capabil sa receptioneze posturile de pe net. exista asa ceva.....si apoi legi sistemul audio la acel radio. foarte simplu.
mai poti sa prinzi posturi de radio si cu un telefon (prin 3G sau EDGE) si sa legi de asemenea telefonul la sistemul audio!

#3
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002

View Postrich1974, on 7th February 2010, 09:44, said:

pai in primul rand iti trebuie in radio WI-FI capabil sa receptioneze posturile de pe net. exista asa ceva.....si apoi legi sistemul audio la acel radio. foarte simplu.
mai poti sa prinzi posturi de radio si cu un telefon (prin 3G sau EDGE) si sa legi de asemenea telefonul la sistemul audio!
Tocmai partea hard(radio wi-fi) ma interesa,daca a folosit/foloseste cineva, ca sa stiu ce sa cumpar...

#4
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
parerea mea este ca in loc sa cumperi un radio WI-FI mai bine cumperi un laptop mic, de ala de 10 mil.  eu nu am vazut pana acum un radio WI-FI si habar nu am cat costa. presupun ca iti dai seama ca iti trebuie retea wireless de internet! :D

#5
Eagleye9

Eagleye9

    Senior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2,210
  • Înscris: 13.06.2006
Ceva cu radio wi-fi, poate iti este de ajutor ca sa-ti dai seama de preturi: http://reviews.cnet....st-wifi-radios/

#6
adymax

adymax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 06.05.2008
Sau daca ai bani poti lua un sistem de sonorizare wi-fi pentru casa: http://www.sonos.com/

#7
danb1961

danb1961

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,531
  • Înscris: 09.03.2002
Are cineva "jucaria" asta ?: http://www.emtec-int...p;ss_gamme=N200

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate