Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

cetatenia spaniola

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
gaby_bn

gaby_bn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 31.01.2010
Am noua ani de rezidenta in Spania si citeam pe aici ca la 10 ani de rezidenta pot cere cetatenia.
Care sunt pasii de urmat si ce as vrea sa stiu cel mai mult daca dupa obtinerea cetateniei pot cere imediat pasaport spaniol.
Daca da poate imi poate confirma cineva daca intradevar avind pasaport spaniol ,practic fiind cetatean spaniol, nu mai e nevoie de viza nici nimic ,ci pur si simplu cumpar biletul de avion si am plecat.
Mai multi prieteni mi/au spus ca intradevar spaniolii nu au nevoie de viza si nici un fel de act pt a ajunge in America
Poate confirma cineva acest lucru?
Poate va intrebati ca avind noua ani in Spania de ce nu m/am interesat eu personal pe acolo.Pur si simplu nu m/a interesat pina in momentul de fata asa ca mi/ar fi de folos orice raspuns

#2
narcis90

narcis90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 07.07.2009
The Visa Waiver Program (VWP) is a program of the United States Government which allows citizens of specific countries to travel to the United States for tourism or business  for up to 90 days  without having to obtain a visa. The program applies to the 50 U.S. states as well as the U.S. territories of Puerto Rico and the Virgin Islands in the Caribbean, with limited application to other U.S. territories. All countries selected by the U.S. government to be in the program are high-income economies with a high Human Development Index and are regarded as developed countries.

Eligible countries:

Europe (30)

    *  Andorra
    *  Austria
    *  Belgium
    *  Czech Republic
    *  Denmark
      inc.  Greenland
      and  Faroe Islands
    *  Estonia
    *  Finland
    *  France
    *  Germany
    *  Greece
    *  Hungary
    *  Iceland
    *  Ireland
    *  Italy
    *  Latvia
    *  Liechtenstein
    *  Lithuania
    *  Luxembourg
    *  Malta
    *  Monaco
    *  Netherlands
      inc.  Aruba
      and  Netherlands Antilles
    *  Norway
    *  Portugal
    *  San Marino
    *  Slovakia
    *  Slovenia
    *  Spain
    *  Sweden
    *  Switzerland
    *  United Kingdom (full British citizens only)

Asia (4)

    *  Brunei
    *  Japan
    *  South Korea
    *  Singapore

Oceania (2)

    *  Australia
    *  New Zealand

Edited by narcis90, 09 March 2010 - 22:59.


#3
zoly_n

zoly_n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 04.02.2008
esti sigur de ce ai scris acolo sus ? nu de alta dar daca cei din ungaria pot merge in america fara viza si alte chestii atunci eu ma bucur foarte tare pentru chestia asta  :thumbup:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate