Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Plecari in ANTALYA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
67 replies to this topic

#1
alexxxlch

alexxxlch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.08.2006
O sa incep eu.. Saptamana viitoare o sa merg pe la rott si o sa iau in perioada 22-29.05 in Antalya la Hotel Miracle!
O sa mergem 4 insi cu o masina.. As vrea sa mergem dintr-o bucata(de fapt sigur..).. Plecarea va fi probabil din Bucuresti in dupa-amiaza-seara de 21.05.2010.. Pentru cei doritori.. Ne auzim pe mess sau PM

#2
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Suuper!

Intentie nobila si post ce isi merita locul pe forum.

#3
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
vrei sa te duci cu masina in antalia sau vrei sa-ti faci concediul in antalia?
daca intelegi ce vreau sa zic...

un sfat - ia avionul.

#4
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postundercoverbrother, on 4th February 2010, 12:29, said:

vrei sa te duci cu masina in antalia sau vrei sa-ti faci concediul in antalia?
daca intelegi ce vreau sa zic...

un sfat - ia avionul.

looooool

da super post, daca intelegi ce vreau sa zic...

#5
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007
Si drumul are farmecul lui, face parte din vacanta, dar ar fi de preferat sa faci o noapte indermediara, altfel o sa ajungi acolo rupt si in prima zi nu o sa fi bun de nimic, o sa dormi mai mult. Vorbesc din experienta.

#6
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Nu conteaza cu ce pleci in vacanta, important este sa pleci!!

Si eu sunt pentru avion insa unele persoane vizteaza in drum Pamukkale-ul, Istanbul-ul, Canakkale-ul etc. (pt recoamandari hoteluri Cannakale dati un PM).

#7
alexxxlch

alexxxlch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.08.2006
am spus doar atat..plecari in antalya cu masina... nu conteaza de ce cu masina si nu cu avionul, cate zile fac pe drum, daca o sa fiu obosit.. Astea sunt discutii aiuristice.. daca chiar mergi in antalya cu masina posteaza cnad vrei sa pleci, daca gasesti camarazi de drum oki, dak nu iar bine.. Aici nu discutam daca e bine sau nu .. Aici deja ne am hotarat ca o sa mergem cu masina.. si ne unim sa plecam mai multi.. chiar nu aveti treaba... intelegi ce vreau sa zic

Eu pur si simplu vreau sa merg cu masina pentru ca condusul ma relaxeaza si mi place sa conduc! O sa conducem 2 insi!
Plus de asta avionul pentru 4 pers este aproximativ 1200 e cu masina am cheltui in jur de 250, maxim maxim 350e!
Deci.. astfel de discutii si pareri nu prea isi au rostul..

#8
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postalexxxlch, on 4th February 2010, 13:12, said:

am spus doar atat..plecari in antalya cu masina... nu conteaza de ce cu masina si nu cu avionul, cate zile fac pe drum, daca o sa fiu obosit.. Astea sunt discutii aiuristice.. daca chiar mergi in antalya cu masina posteaza cnad vrei sa pleci, daca gasesti camarazi de drum oki, dak nu iar bine.. Aici nu discutam daca e bine sau nu .. Aici deja ne am hotarat ca o sa mergem cu masina.. si ne unim sa plecam mai multi.. chiar nu aveti treaba... intelegi ce vreau sa zic

Eu pur si simplu vreau sa merg cu masina pentru ca condusul ma relaxeaza si mi place sa conduc! O sa conducem 2 insi!
Plus de asta avionul pentru 4 pers este aproximativ 1200 e cu masina am cheltui in jur de 250, maxim maxim 350e!
Deci.. astfel de discutii si pareri nu prea isi au rostul..

Perfect de acord cu tine ...e posibil ca drumul sa coste putin mai mult(dar nu bag mana in foc)...si totusi stiu ca repet ce au spus si altii pt confortul vostru ar fi mai bine sa faceti cu o noapte intermediara, cei 1300-1400km nu sunt chiar asa de usor de facut chiar si in doi soferi, asta daca nu cumva sunteti soferi profesionisti si sunteti  obisnuiti sa conduceti mult...nu uita plecati in vacanta nu la raliu(dar asta e numai si numai decizia voastra si o respect).

Edited by daidai, 04 February 2010 - 13:34.


#9
Jidanu

Jidanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 08.02.2009

View Postdaidai, on 4th February 2010, 13:29, said:

Perfect de acord cu tine ...e posibil ca drumul sa coste putin mai mult(dar nu bag mana in foc)...si totusi stiu ca repet ce au spus si altii pt confortul vostru ar fi mai bine sa faceti cu o noapte intermediara, cei 1300-1400km nu sunt chiar asa de usor de facut chiar si in doi soferi, asta daca nu cumva sunteti soferi profesionisti si sunteti  obisnuiti sa conduceti mult...nu uita plecati in vacanta nu la raliu(dar asta e numai si numai decizia voastra si o respect).
Si eu am fost anul trecut in Antalia(Side) dintr o bucata fiind singurul sofer,am facut 21 ore,nu f obositor dar deja prin muntii Taurus ma luase o plictiseala de simteam ca nu mai ajungem.Sfatul meu este ca ar fi bine totusi o noapte intermediara.Anul acesta mergem prima data in Grecia si pe urma mergem in Antalia (Kemer) si vrem sa dormim undeva dupa Aydin ca in ziua urmatoare sa avem o distanta mai mica de facut.Alegerea este a voastra asa ca nu pot decit sa va urez drum bun.

#10
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007
Acelasi sfat...pentru Antalya mergi cu avionul. Eu am fost cu masina pana la Kusadasi si am regretat enorm...desi acolo mi-a fost de folos masina dar cred ca poti inchiria daca chiar ai nevoie de masina.

#11
vacanta2007

vacanta2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 30.12.2006

View Postunrealgeb1978, on 6th February 2010, 11:56, said:

Acelasi sfat...pentru Antalya mergi cu avionul. Eu am fost cu masina pana la Kusadasi si am regretat enorm...desi acolo mi-a fost de folos masina dar cred ca poti inchiria daca chiar ai nevoie de masina.

Alt sfat, mergi in Antalya cu masina, te vei simti in vacanta, te vei bucura de drum, vei vedea ce inseamna Turcia, vei strange in memorie amintiri, peste ani vei povesti cu placere despre drum, vei trai cu adevarat.
Lasa avionul, asculta-ti spiritul, mergi cu masina, bucurate de viata.

#12
need_alex

need_alex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 03.04.2007
Omul oricum este hotarat 100% sa mearga cu masina, el a deschis acest topic poate o mai fi cineva care pleca tot cu masina in aceeasi perioada, sa poata merge impreuna, un fel de rendez - vous. Intelegeti, nu mai incercati sa-l convingeti sa mearga cu avionul sau sa-i oferiti motive sa mearga cu masina. Nu il intereseaza, decat daca plecati si voi cu masina in aceeasi zi cu el.

#13
alexxxlch

alexxxlch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.08.2006
Un alt raspuns care inseamna acelasi lucru.. Dar poate cineva il va intelege pe al tau.. DA..Sunt hotarat.. Ma duc cu masina1000%.. Vreau sa vad cine mai merge... ATATA TOT.. AM FACUT DEJA ALEGEREA!


DECI... 21.05.2010 PLECARE SPRE ANTALYA.. MERGE CINEVA???

#14
isdoruz

isdoruz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.08.2008
Eu plec un pic mai devreme, pe 18.05. din IASI. Pe20.05 trebuie sa fiu in Lara la Rixos Lares

#15
verbuncu

verbuncu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.07.2008

View Postisdoruz, on 13th February 2010, 15:44, said:

Eu plec un pic mai devreme, pe 18.05. din IASI. Pe20.05 trebuie sa fiu in Lara la Rixos Lares
Pentru ce traseu ai optat ?

#16
george231

george231

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 04.08.2008
salut pe toata lumea.George ma cheama,sunt din bucuresti si plec in antalya,in lara la miracle pe 5 iulie,cu masina mea(un opel astra 2007).Deocamdata sunt singur cu prietena mea..dak sunt doritori va astept cu un mesaj sau vb pe mess.Id-ul meu este pangica2004  .bafta

#17
alexxxlch

alexxxlch

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 22.08.2006
Ar fi bine sa mai facem o chestie: facem o lista pe care o dam cu Quote la fiecare mesaj datele cand merge fiecare si cateva date de contact.

Deci:

1. 22.05.2010-29.05.2010 - ANTALYA - ym:alexxxlch 0764.44.24.26 (plecare din Bucuresti 21.05)
2.
3.
4.


rog ceilalti doritori sa si treaca in aceasta lista datele

Edited by alexxxlch, 17 February 2010 - 08:06.


#18
isdoruz

isdoruz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 24.08.2008
Scuze de intirziere

Eu voi merge pe traseul Iasi-Mangalia- Burgas-Derekoy-Istanbul-Adapazary-Kutahya-Antalya.
Am mai folosit acest traseu si in2008 cind am fost in Kemer si pot sa spun ca este un traseu lejer (1900 Km cu 2 nopti pe traseu)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate