Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

DIGI.MOBIL - abonamente, opţiuni, echipamente etc.

* * * * - 2 votes
  • Please log in to reply
12642 replies to this topic

#4807
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013

View Postzeus1, on 11 martie 2014 - 22:26, said:

Nu dores sa fiu off topic , insa trebuie sa va spun ca in curand la pachetele de telefonie fixa vor avea loc anumite schimbari.
Digi Tel in familie (1 euro/fara tva) :  50 de minute in retelele mobile* , nelimitat rds.
Digi Tel national (2 euro/fara tva) : 100 minute in retelele mobile*, nelimitat rds + minutele in fix national gratuite.


* utilizarea minutelor, idem digi mobil optim/complet.
Dupa consumarea minutelor apelurile vor fi tarifate astfel:
In familie : retele fixe nationale 0,0062 eurocenti/minut
retele mobile nationale 0,0248 eurocenti/minut

National: retele fixe nationale 0,0124 eurocenti/minut
   retele mobile nationale 0,0124 eurocenti/minut

Asupra costurile am sa revin cu completari si acutalizari.


Digi Mobil

Digi Mobil In Familie si Digi Mobil Plus , vor fi scose din oferta si va ramane oferta optim si complet*.

* momentan doar in anumite judete/localitati.
Vrem sa il vedem si pe site.Ca nu pe forum.softpedia.com intra oameni sa se informeze ci pe rcs-rds.ro

#4808
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
Ai putintica rabdare

#4809
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Daca tot umbla la optiuni.Vreau sa vad la calculator tarif si Optim 5.Nu doar 2,3,7,10

#4810
BooOOooG

BooOOooG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 23.02.2010
Buna! Sunt abonat RCS/RDS Linie fixa + Fiberlink 100Mbps, din 22 iulie 2013. Am vazut pe linkul asta http://stiri-telefoa...ente_19360.html , o oferta care pe site_ul RCS-RDS nu am reusit sa o gasesc. Este reala si valabila sau nu?
Iar daca este, as putea sa fac un abonament de 3 euro si sa achizitionez telefonul Huawei Y511 ?
Daca nu este valabila oferta cu terminale, ci doar abonamente simple, as putea trece de la linea fixa de 1 euro la un abonament mobil de 2-3 euro?
Contractul este pe 1 an si s-ar termina abia pe 22 iulie 2014.
Sunt foarte multumit de serviciile RCS-RDS si NU vreau sa renunt la internet sau telefonie.
Vreau doar mai multa mobilitate (sa trec de la fix la mobil), iar daca trebuie neaparat sa astept pana pe 22 iulie, din nou nu e nici o problema.
Si o ultima intrebare, sa zicem ca ceea ce presupun eu,  este adevarat, adica oferta din linkul ala nu mai este valabila(sau nici nu a fost vreodata) iar eu nu pot inlocui linea fixa cu una mobila decat pe 22 iulie. In cazul asta daca sa zicem eu imi fac un abonament digimobil de 2 euro cu 100 de min nationale, beneficiez de internet pe mobil nelimitat de vreme ce eu sunt abonat la fiberlink?
Cu alte cuvinte, cand ma uit pe linkul asta http://www.rcs-rds.r...berlink_100   la abonamentul care eu il am deja, observ mai jos "internet mobil oferit gratuit". In ce consta internetul asta oferit gratuit si cum as putea beneficia de el? E doar pentru noii abonati? Trebuie sa astept pana pe 22 iulie cand imi reinoiesc abonamentul?

Edited by BooOOooG, 12 March 2014 - 12:08.


#4811
CelDeSus

CelDeSus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 09.07.2006
oferta cu abonamentele complet + telefoane este valabila doar in timis si bihor din cate stiu eu

La Fiberlink 100 ai dreptul la internet mobil gratuit , care consta intr-un modem +cartela de date si nu trebuie sa astepti

#4812
BooOOooG

BooOOooG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 23.02.2010

View PostCelDeSus, on 12 martie 2014 - 12:29, said:

oferta cu abonamentele complet + telefoane este valabila doar in timis si bihor din cate stiu eu

La Fiberlink 100 ai dreptul la internet mobil gratuit , care consta intr-un modem +cartela de date si nu trebuie sa astepti

Adica ma prezint la ghiseu si le zic ca vreau cartela de date la care am dreptul gratuit?
PS: Modem nu vreau!

#4813
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,888
  • Înscris: 03.02.2005
BooOOooG, te prezinti la un ghiseu cu buletinul tau (tu trebuie sa fii titularul) si soliciti: DIGI NET MOBIL PRIN MODEM USB - Standard 2. (link oferta)
Daca vor fi pe stoc vei primi modem USB si SIM de date. Fara stick-ul USB nu se acorda nimic. Nu poti sa alegi doar cartela SIM.
Modemul primit este in custodia celor de la RDS si trebuie sa-l inapoiezi la final de contract. Asadar trebuie sa ai grija ce faci si pe unde-l tii sa nu-l pierzi/strici sau sa ti se fure.

Edited by Ciubex, 12 March 2014 - 14:08.


#4814
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,533
  • Înscris: 16.12.2006
Cateva mici completari la ce s-a spus pana acum.

De azi nu se mai ofera la contractare Digi Mobil in Familie la 1.24 euro si Digi Mobil Plus la 2.48 euro. Se semneaza contracte noi doar pentru abonamente din gama Optim. Asta inseamna Optim 2, Optim 3, Optim 5, Optim 7 si Optim 10.

Cele 50 de minute in retelele mobile (la Digi Tel in Familie la 1.24 euro) si cele 100 de minute in retelele mobile (la Digi Tel National la 2.48 euro) se pot folosi si ca minute internationale pe mobil in SUA, Canada si China, iar in Europa se pot folosi pe fix.

Exemplu, eu am Digi Tel National la 2.48 euro. Pe oferta precedenta aveam convorbiri nelimitate cu orice numar fix din Romania, iar daca sunam pe mobil in tara aveam tarif de 2 centi pe minut. Daca sunam international in UE pe fix aveam tarif de 1 cent, iar pe mobil de 2 centi (asta de la 1 ianuarie 2014, ca pana atunci era tarif de 2 centi pe fix si 5 centi pe mobil).

Acum, pe oferta noua am 100 de minute in retelele mobile din Romania si pot sa le folosesc si pe fix in UE si chiar si pe mobil in SUA, Canada si China. :D

#4815
CelDeSus

CelDeSus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 09.07.2006
il iei cu tot cu modem si scoti cartela din el

#4816
xtreme_geo

xtreme_geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 02.04.2011

View Postcatalinman, on 12 martie 2014 - 14:47, said:

Cateva mici completari la ce s-a spus pana acum.

De azi nu se mai ofera la contractare Digi Mobil in Familie la 1.24 euro si Digi Mobil Plus la 2.48 euro. Se semneaza contracte noi doar pentru abonamente din gama Optim. Asta inseamna Optim 2, Optim 3, Optim 5, Optim 7 si Optim 10.

Cele 50 de minute in retelele mobile (la Digi Tel in Familie la 1.24 euro) si cele 100 de minute in retelele mobile (la Digi Tel National la 2.48 euro) se pot folosi si ca minute internationale pe mobil in SUA, Canada si China, iar in Europa se pot folosi pe fix.

Exemplu, eu am Digi Tel National la 2.48 euro. Pe oferta precedenta aveam convorbiri nelimitate cu orice numar fix din Romania, iar daca sunam pe mobil in tara aveam tarif de 2 centi pe minut. Daca sunam international in UE pe fix aveam tarif de 1 cent, iar pe mobil de 2 centi (asta de la 1 ianuarie 2014, ca pana atunci era tarif de 2 centi pe fix si 5 centi pe mobil).

Acum, pe oferta noua am 100 de minute in retelele mobile din Romania si pot sa le folosesc si pe fix in UE si chiar si pe mobil in SUA, Canada si China. Posted Image

O mica completare:

La Digi Tel In Familie cele 50 de minute nu sunt nationale,sunt doar in retelele mobile nationale/UE fix/Sua,Canada,China fix+mobil,daca suni in alta retea fixa din romania(upc,rtc) apelul este taxabil cu jumate de cent/min.(cel putin pana acum)

#4817
OzTm

OzTm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 03.02.2007
Am o mica nelamurire: aici arata valori diferite pentru netul inclus in fiecare abonament.
Optim 2 & 3 -- 0.5GB, respectiv 1GB in tabel, dar mai sus in text scrie "internet mobil cu trafic nelimitat inclus si viteze de pana la 21,6 Mbps pentru traficul pana la 3 GB".
Optim 5 & 7 -- 2GB, respectiv 3GB in tabel / 4GB mai sus
Optim 10 -- 5GB in ambele locuri.

Ne poate explica cineva? Ar fi extraordinar sa avem de fapt 3 GB la abonamentul de 3 Euro de exemplu.

#4818
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Salut, aceeasi neconcordanta am observat-o si eu acum 10 minute, am sunat la relatii clienti si acum 5 minute mi s-a spus ca e o greseala, de fapt valoarea corecta este cea din tabel, adica cea mai mica. Curios, m-am mai uitat pe oferta pt abonamentele optim de cateva ori pana acum si nu am observat greseala. Deoarece de la rel clienti mi s-a mai dat de curand un raspuns gresit, rog pe cei care ne ajuta (catalin, maistoru', alte nume nu-mi vin in minte acum) sa ne lamureasca, multumesc.

Edited by altuser09, 12 March 2014 - 18:02.


#4819
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Valorile corecte sunt cele din tabel.

#4820
OzTm

OzTm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 03.02.2007
Ar fi fost prea fain sa se fi modificat valorile in sus :)

#4821
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008

View Postxtreme_geo, on 12 martie 2014 - 17:08, said:


O mica completare:

La Digi Tel In Familie cele 50 de minute nu sunt nationale,sunt doar in retelele mobile nationale/UE fix/Sua,Canada,China fix+mobil,daca suni in alta retea fixa din romania(upc,rtc) apelul este taxabil cu jumate de cent/min.(cel putin pana acum)
Logic ar fi fost ca la familia sa fie valabile si pe fix. Mai alea ca rds iese in avantaj daca tu consumi minutele intr-o retea in care tariful de interconectare e mai mic.

#4822
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Ce imi place cum gandesti :D

#4823
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 08.06.2005
Au avut loc modificari intre timp asupra tabelului pentru abonamentele din gama Optim, s-a marit traficul.

Optim 2: trafic internet mobil 0.5 GB -> 3 GB
Optim 3: trafic internet mobil 1 GB -> 3 GB
Optim 5: trafic internet mobil 2 GB -> 4 GB
Optim 7: trafic internet mobil 3 GB -> 4 GB
Optim 10: trafic internet mobil 5 GB -> 5 GB

Edited by deathnite, 12 March 2014 - 19:45.


#4824
junkname

junkname

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 21.11.2009

View Postdanutz1, on 12 martie 2014 - 17:55, said:

Valorile corecte sunt cele din tabel.
Pai acum in tabel apare 3GB ptr. Optim 2 si 3, 4GB ptr. Optim 5 si 7, 5GB ptr. Optim 10. Eu inteleg ca a crescut traficul inclus... Cum e pana la urma? Se aplica si abonamentelor deja facute, sau doar celor noi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate