Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vas wc care nu inchide

De ce este greu pentru microintre...

Intrebari despre carucior electric

Tester pH-ul apei
 Achizitionarea unui subwoofer auto

Aparat foto zoom mare

Smecheri vs populime

La multi ani @Lieutenant!
 La multi ani @xmanyacs77!

Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...
 Recomandare adeziv - pt pervaz PVC

Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...
 

Octopus Travel

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
jjy

jjy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 13.01.2009
acum cateva zile am facut o rezervare pe octopustravel.com pentru un hotel in paris, in luna iulie. erau mentionate urmatoarele conditii de anulare/schimbare:

Special Conditions For Arrival On 08 Jul 2010
Please note that this item has special booking conditions which are applicable to any reductions or cancellations made within the deadlines, prior to start date, listed below:
Cancellation Charge:

08 Apr 2010 or earlier  No Charge
09 Apr 2010 - 30 Jun 2010  You will be charged EUR 31.94
01 Jul 2010 - 04 Jul 2010  You will be charged EUR 63.89
05 Jul 2010 onwards  You will be charged EUR 100.00
  
Amendment Charge:

04 Jul 2010 or earlier  No Charge
05 Jul 2010 - 07 Jul 2010  You will be charged up to EUR 31.94
08 Jul 2010 onwards  You will be charged up to EUR 100.00

  
All dates of special conditions are based on GMT. Please consider local time difference and allow extra time where applicable.

de aici am inteles ca pina pe 8 aprilie pot anula rezervarea fara nici un comision. cu toate astea imediat cum am terminat rezervarea mi-au blocat suma pe card si in cateva zile au si retras-o. e corect asa? nu am inteles eu ceva? sau in eventualitatea ca vreau sa anulez rezervarea pina pe 8 aprilie (nu cred ca va fi nevoie, dar cine stie) imi vor baga banii inapoi in cont?  nu am gasit nici o mentiune despre cum vor proceda ei in cazul anularii. astept lamuriri de la cei care au folosit octopustravel sau au fost intr-o situatie similara. stiu ca pot solicita lamuriri si direct la octopus, dar din deficiente de engleza (nu o stapinesc destul de bine pentru o convorbire telefonica), astept intii parerile voastre.
multumesc.

#2
Hey23

Hey23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 13.05.2007

View Postjjy, on 30th January 2010, 17:27, said:

de aici am inteles ca pina pe 8 aprilie pot anula rezervarea fara nici un comision. cu toate astea imediat cum am terminat rezervarea mi-au blocat suma pe card si in cateva zile au si retras-o. e corect asa? nu am inteles eu ceva? sau in eventualitatea ca vreau sa anulez rezervarea pina pe 8 aprilie (nu cred ca va fi nevoie, dar cine stie) imi vor baga banii inapoi in cont?  nu am gasit nici o mentiune despre cum vor proceda ei in cazul anularii. astept lamuriri de la cei care au folosit octopustravel sau au fost intr-o situatie similara. stiu ca pot solicita lamuriri si direct la octopus, dar din deficiente de engleza (nu o stapinesc destul de bine pentru o convorbire telefonica), astept intii parerile voastre.
multumesc.
Am facut si eu rezervare acum doua saptamani si tot asa, mi-au retras suma de pe card.  Probabil ii baga la loc daca anulezi in limita stabilita.

#3
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006
Eu am fost cu ei prin 2007 la Praga...si in momentul rezervarii mi-au retinut banii de pe card (toti). Vezi ca au si reprezentanta in RO:
Atunci eu m-am conversat cu ei pe mail si au raspuns rpd.


E-mail:


[email protected]

Telefon:


+40 21 599 01 01 (Mon-Fri 09:00-17:00)
+40 746 468 357 (Mon-Fri 09:00-17:00)
+40 745 468 357 (Mon-Fri 17:00-22:00 / Sat 09:00-14:00)

Fax:


+40 21 2011853

Scrieti-ne:


Sos. Bucuresti-Ploiesti 14-22

Cod Postal 010112

Bucuresti, Romania


Lucru cu publicul:
De luni pana vineri orele 9 :00-22 :00
Sambata 9:00-14:00

#4
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,954
  • Înscris: 05.01.2008
Am fostcu octopus de 2 ori.Niciodata nu am platit cu cardul.
Puteti face o rezervare prin email care e retinuta gratuit pana la o data apropiata de cea a plecarii.Atunci  mergeti la Piraeus bank(cred) sau online plata prin card.

#5
jjy

jjy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 13.01.2009

View Postmirwoona, on 30th January 2010, 23:47, said:

Eu am fost cu ei prin 2007 la Praga...si in momentul rezervarii mi-au retinut banii de pe card (toti). Vezi ca au si reprezentanta in RO:
Atunci eu m-am conversat cu ei pe mail si au raspuns rpd.

la tine ce s-a intimplat dupa ce i-ai contactat? ti-au bagat banii la loc pe card? sau .......? cum s-a finalizat toata povestea?

#6
mirwoona

mirwoona

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.09.2006

View Postjjy, on 31st January 2010, 08:25, said:

la tine ce s-a intimplat dupa ce i-ai contactat? ti-au bagat banii la loc pe card? sau .......? cum s-a finalizat toata povestea?

Pai de ce sa-mi puna banii inapoi pe card? eu m-am conversat cu ei pe mail inainte sa rezerv si i-am intrebat cum se procedeaza...cand m-am hotarat asupra hotelului de pe site am platit cu cardul si aia a fost. La hotle n-am mai platit nimic. Nu a fost cazul de anulare, dar citeste cu atentie conditiile lor (nu le mai stiu).

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate