Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Starea vremii in Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#1
carmenrebeca_84

carmenrebeca_84

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 28.01.2010
buna,
pentru prima data vreau sa ma duc anul aceasta in Antalya, all inclusiv, charter din Cluj, ce hotel imi recomandati? statiune?
cum este apa? merita asa pe la inceputul lui iunie? se poate face plaja?
Multumesc

Edited by me_and_myself, 15 February 2010 - 14:42.


#2
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
in iulie e moarte curata. "dormea"  ( :inlove: )  lumea pe plaja la greu, pana dimineata, ceea ce la noi e cam naspa dac anu esti aghesmuit bine.
deci in iunie ar trebui sa fie mai ok. frig sigur nu o sa-ti fie :)

Edited by undercoverbrother, 28 January 2010 - 11:32.


#3
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Postcarmenrebeca_84, on 28th January 2010, 10:45, said:

buna,
pentru prima data vreau sa ma duc anul aceasta in Antalya, all inclusiv, charter din Cluj, ce hotel imi recomandati? statiune?
cum este apa? merita asa pe la inceputul lui iunie? se poate face plaja?
Multumesc


vei gasi ofertele gata facute.
eu am fost in Lara, la Delphin Diva, de exemplu, la Kervansaray  sau cum se scrie si la Royal Wings
BINEINTELES ca se poate face plaja, in iunie si septembrie e poate cel mai potrivit.
am fost in iulie si august iar noaptea la 12 era 32 de grade...

#4
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postcarmenrebeca_84, on 28th January 2010, 10:45, said:

buna,
pentru prima data vreau sa ma duc anul aceasta in Antalya, all inclusiv, charter din Cluj, ce hotel imi recomandati? statiune?
cum este apa? merita asa pe la inceputul lui iunie? se poate face plaja?
Multumesc

Cald spre 35 de grade celsius si umiditate seara in atmosfera.Exclent pentru plaja si sansele de ploaie sunt de maxim 5%.

Ca sa iti putem recomanda o statiune si un hotel (din mai bine de 250 cate sunt in Antalya) vrem sa stim componenta familiei si asteptarile voastre de la aceasta vacanta si daca este posibil bugetul pe care il aproximati.

#5
sorinace

sorinace

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 10.10.2007

View Postkoder, on 28th January 2010, 13:33, said:

Cald spre 35 de grade celsius si umiditate seara in atmosfera.Exclent pentru plaja si sansele de ploaie sunt de maxim 5%.

Ca sa iti putem recomanda o statiune si un hotel (din mai bine de 250 cate sunt in Antalya) vrem sa stim componenta familiei si asteptarile voastre de la aceasta vacanta si daca este posibil bugetul pe care il aproximati.
Buna KODER, oare pot sa am un concediu decent cu 1500-2000 Euro? Suntem 4, doi copii de 7 si 13 ani, si ma gindesc la un sejur de prin 10 iunie (ziua de nastere a celui mare  :rolleyes:  ) si plecam din Cluj

Multumesc!

#6
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postsorinace, on 28th January 2010, 15:04, said:

Buna KODER, oare pot sa am un concediu decent cu 1500-2000 Euro? Suntem 4, doi copii de 7 si 13 ani, si ma gindesc la un sejur de prin 10 iunie (ziua de nastere a celui mare  :rolleyes:  ) si plecam din Cluj

Multumesc!


Imi trebuie putin timp sa studiez situatia, stiu mai toate hotelurile din Antalya si acum doar trebuie sa ma gandesc la care v-ati incadra...revin cu un post.

#7
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postkoder, on 28th January 2010, 18:35, said:

Imi trebuie putin timp sa studiez situatia, stiu mai toate hotelurile din Antalya si acum doar trebuie sa ma gandesc la care v-ati incadra...revin cu un post.
Koder cat te gandesti pentru sorinace gandeste-te si pentru mine ;) ...buget 1000 euroi , 2 persoane, transport propriu , perioada undeva dupa 13,14 iunie si eventual o agentie(asta pe pm). Eu am niste idei de hoteluri insa nu ma incadrez ...gen Royal Wings sau Susesi(preferatul meu).

#8
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postdaidai, on 28th January 2010, 18:49, said:

Koder cat te gandesti pentru sorinace gandeste-te si pentru mine ;) ...buget 1000 euroi , 2 persoane, transport propriu , perioada undeva dupa 13,14 iunie si eventual o agentie(asta pe pm). Eu am niste idei de hoteluri insa nu ma incadrez ...gen Royal Wings sau Susesi(preferatul meu).

Daidai ce statiune ai vrea? Kemer,Belek, Lara, Side Alanya ca altfel iti listez minim 50 de hoteluri:) cat despre RW sau Susesi am inteles ca ai asteptari mari si asa si trebuie de la o vacanta. Zi-mi zona si iti raspund

#9
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postkoder, on 28th January 2010, 19:31, said:

Daidai ce statiune ai vrea? Kemer,Belek, Lara, Side Alanya ca altfel iti listez minim 50 de hoteluri:) cat despre RW sau Susesi am inteles ca ai asteptari mari si asa si trebuie de la o vacanta. Zi-mi zona si iti raspund
Sincer nu am o zona anume preferata....merg oriunde, parca as zice pas Alanyei(e prea departe)si Larei(am fost anul trecut), insa daca prind Royal Wings la 1000 de cocosei ma duc :).

Stiu ca nu te-am ajutat prea mult si ca vei face un efort mare . Vreau un hotel bun raport calitate/pret si daca se poate mai bun decat Lara Beach Hotel.

Ms. anticipat!!

Edited by daidai, 28 January 2010 - 19:46.


#10
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postsorinace, on 28th January 2010, 15:04, said:

Buna KODER, oare pot sa am un concediu decent cu 1500-2000 Euro? Suntem 4, doi copii de 7 si 13 ani, si ma gindesc la un sejur de prin 10 iunie (ziua de nastere a celui mare  :rolleyes:  ) si plecam din Cluj

Multumesc!

Salutare

Cu 1500 va fi putin mai greu dat fiind faptul ca trebuie sa luam in calcul bilete de avion si taxe de aeroport si suntem si intr-o perioada in care ne apropiem de full sezon.Oricum sfatul meu este sa plecati nu mai tarziu de 12 Iunie. Dupa data de 15 iunie preturile cresc considerabil.

Am incercat sa mergem pe 5 stele. Oricum primul pici e marisor si de aici devine putin mai greu sa gasesti o varianta care sa fie ok insa dupa indelungi cautari am gasit Amelia Beach din zona Side.(7 zile) S-a mai scris pe forum despre acest hotel si lumea s-a intors incantata.

S-ar mai putea la limita Mukarnas insa va trebui sa prindeti un early booking. Pentru 10 zile insa pentru a ne incadra in buget ar exista o varianta insa la un hotel de 4 stele (da-mi un PM pentru mai multe detalii)

#11
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postdaidai, on 28th January 2010, 18:49, said:

Koder cat te gandesti pentru sorinace gandeste-te si pentru mine ;) ...buget 1000 euroi , 2 persoane, transport propriu , perioada undeva dupa 13,14 iunie si eventual o agentie(asta pe pm). Eu am niste idei de hoteluri insa nu ma incadrez ...gen Royal Wings sau Susesi(preferatul meu).
Susesi 14-22 iunie
Double Land View  1080 euro / camera
Double Sea View   1136 euro /camera
Faci putina economie o luna doua , eviti mall-urile  :naughty: si ai buget pentru preferatul tau :thumbup:

#12
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View PostANDOX, on 28th January 2010, 20:03, said:

Susesi 14-22 iunie
Double Land View  1080 euro / camera
Double Sea View   1136 euro /camera
Faci putina economie o luna doua , eviti mall-urile  :naughty: si ai buget pentru preferatul tau :thumbup:
Cu mall-ul tre sa-i spun fetei :peacefingers: ...unde ai gasit preturile , imi poti da pe pm agentia ? :naughty:

#13
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Dau , tu dai o bere? ;)

#14
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View PostANDOX, on 28th January 2010, 20:12, said:

Dau , tu dai o bere? ;)
Dau mai multe :thumbup: .

#15
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View PostANDOX, on 28th January 2010, 20:03, said:

Susesi 14-22 iunie
Double Land View  1080 euro / camera
Double Sea View   1136 euro /camera
Faci putina economie o luna doua , eviti mall-urile  :naughty: si ai buget pentru preferatul tau :thumbup:

Daca iti mai raman ceva bani dai de baut cand vii in Antalya?

Antedon Beldibi cam 100 E pe noapte-hotelul asta e super dragut dar din pacate nu e promovat indeajuns in tara
Rixos Sungate PROMO room 140 Euro pe noapte
Rixos Lares 122 E/super pret pt un hotel din lantul Rixos(renovat in 2008) desi in Lara
Papillon Aycha 130 E
Vogue Avantgarte (deschis in 2008) cam 133 E

Ai de unde alege!

#16
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postkoder, on 28th January 2010, 20:22, said:

Daca iti mai raman ceva bani dai de baut cand vii in Antalya?

Antedon Beldibi cam 100 E pe noapte-hotelul asta e super dragut dar din pacate nu e promovat indeajuns in tara
Rixos Sungate PROMO room 140 Euro pe noapte
Rixos Lares 122 E/super pret pt un hotel din lantul Rixos(renovat in 2008) desi in Lara
Papillon Aycha 130 E
Vogue Avantgarte (deschis in 2008) cam 133 E

Ai de unde alege!

Cu siguranta vor ramane :)) . Ms mult...sper sa nu fiu in asa hal de indatorat incat sa-l imbat si pe Mutu :notangel:  .

#17
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Bun sa ne tii la curent cu ce decizie ai luat

Edited by koder, 28 January 2010 - 22:02.


#18
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postkoder, on 28th January 2010, 22:01, said:

Bun sa ne tii la curent cu ce decizie ai luat
Cu siguranta ...acum tre sa supun la vot si speram sa mai adunam ceva popor ca sa invadam Turcia ...si nu de alta sa-mi fie si mie mai usor cand tre sa dau berea :)) (glumeam) ...berea o dau neconditionat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate