Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Starea vremii in Turcia

- - - - -
  • Please log in to reply
90 replies to this topic

#19
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postdaidai, on 28th January 2010, 22:06, said:

Cu siguranta ...acum tre sa supun la vot si speram sa mai adunam ceva popor ca sa invadam Turcia ...si nu de alta sa-mi fie si mie mai usor cand tre sa dau berea :)) (glumeam) ...berea o dau neconditionat.

Berea e free oriunde te-ai caza.Spui doar hotelul si ne vedem sa tragem concluziile daca a fost o alegere buna

#20
daidai

daidai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 27.04.2007

View Postkoder, on 28th January 2010, 22:53, said:

Berea e free oriunde te-ai caza.Spui doar hotelul si ne vedem sa tragem concluziile daca a fost o alegere buna
:)) atunci ar trebui sa facem o catalogare a hotelurilor in functie de calitatea berii =))...macar asa sa ma reansez cum trebuie  :thumbup:

#21
pflorin1315

pflorin1315

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 01.06.2009
salut,
pentru prima oara vreau sa merg in Antalya, all inclusiv, charter iasi sau bucuresti, am nevoie de un sfat pentru un hotel bun, echipa este formata din doi adulti plus un copil de 14 ani(stiu ca sunt putine hoteluri care ofera gratuitate sau reduceri pentru el dar in bulgaria am gasit), perioada ar fi la inceputul lunii iunie cu un buget de aproximativ 1500 euro, Daca se poate si o agentie serioasa pe PM
Multumesc

#22
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postpflorin1315, on 30th January 2010, 20:09, said:

salut,
pentru prima oara vreau sa merg in Antalya, all inclusiv, charter iasi sau bucuresti, am nevoie de un sfat pentru un hotel bun, echipa este formata din doi adulti plus un copil de 14 ani(stiu ca sunt putine hoteluri care ofera gratuitate sau reduceri pentru el dar in bulgaria am gasit), perioada ar fi la inceputul lunii iunie cu un buget de aproximativ 1500 euro, Daca se poate si o agentie serioasa pe PM
Multumesc

Dat fiind faptul ca in Antalya sunt o groaza de hoteluri bune avem nevoiie de mai multe informatii privind asteptarile tale de la aceasta vacanta? Ce asteptari ai de la hotel?Dar de la vacanta? Vrei sa stai mai mult in hotel sau sa vezi zona? Ce hotel te-a incatat din Bulgaria (il verificam si iti recomanda ceva in functie de ce te-a incatat).


Si o intrebare destul de ciudata dar daca imi raspunzi promit sa revin cu o super recomandare. Ce inseamna pentru tine un hotel bun?

Dupa ce lamurim aceste aspecte gasim si o agentie ok prin Iasi. Ehh "Antalya asta nu se vinde/cumpara oricum"

#23
pflorin1315

pflorin1315

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 01.06.2009
Salut,
Nu ma asteptam sa primesc un raspuns asa rapid,pana acum am fost de 3 ori in bulgaria si am stat la riu evrika sunny beach, iberostar  sunny beach si sol luna bay in obzor, dar vreau si altceva , in principiu vreau sa ma bucur de soare si mare dar sa fac si cateva cumparaturi si sa vizitez macar unu doua obiective , daca se poate hotelul sa nu fie foarte izolat si sa ofere o reducere si pentru un copil de 14 ani. O agentie din bacau ar fi mult mai potrivit, initial am spus iasi doar din cauza ca din bacau nu sunt curse spre antalya(cel putin asa stiam eu)
Multumesc

#24
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postpflorin1315, on 31st January 2010, 02:51, said:

Salut,
Nu ma asteptam sa primesc un raspuns asa rapid,pana acum am fost de 3 ori in bulgaria si am stat la riu evrika sunny beach, iberostar  sunny beach si sol luna bay in obzor, dar vreau si altceva , in principiu vreau sa ma bucur de soare si mare dar sa fac si cateva cumparaturi si sa vizitez macar unu doua obiective , daca se poate hotelul sa nu fie foarte izolat si sa ofere o reducere si pentru un copil de 14 ani. O agentie din bacau ar fi mult mai potrivit, initial am spus iasi doar din cauza ca din bacau nu sunt curse spre antalya(cel putin asa stiam eu)
Multumesc

Ok o sa ma interesez ce agentii din Bacau sunt serioase si cunosc cat de cat Antalya.Mersi de raspuns acum m-am mai luminat si am putea incepe cautarile.Revin cu sugestii.

#25
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postkoder, on 31st January 2010, 11:52, said:

Ok o sa ma interesez ce agentii din Bacau sunt serioase si cunosc cat de cat Antalya.Mersi de raspuns acum m-am mai luminat si am putea incepe cautarile.Revin cu sugestii.
INSALLAH !  :naughty:

#26
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
[quote name='rottweiler2007' date='31st January 2010, 13:20' post='7732242']
INSALLAH !  :naughty:
[/quote

Nu ai vrea sa stii cum se vinde destinatia  Turcia din unele orase...si cum lumea ajunge convinsa de agentie ca hotelul Kervansaray Lara "e cel mai tare din Antalya" desi ar fi vrut un hotel "bun' si aveau si bani pentru asa ceva.

Edited by koder, 31 January 2010 - 14:41.


#27
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007
@KODER :

kardesim, ba tocmai ca stiu ! dar majoritatea agentiilor ( de oriunde ar fi ele ) sint pline cu fatuci deontoloage semi-analfabete care trebuie sa vinda ceva ce nu au vazut in viata lor...e greu sa faci asa ceva, ar trebui sa ai imaginatie iar fatucile astea care au facut facultati din alea tip SRL unde erau 1000 de locuri , pe vremea lui ceausescu nu puteau spera la mai mult decit o scoala profesionala si apoi muncitoare la apaca sau prin vreo filatura de bumbac.....eu nu as pune botu' sa platesc o fatuca d-asta habarnista....

Edited by rottweiler2007, 31 January 2010 - 15:00.


#28
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005

View Postrottweiler2007, on 31st January 2010, 14:58, said:

@KODER :

kardesim, ba tocmai ca stiu ! dar majoritatea agentiilor ( de oriunde ar fi ele ) sint pline cu fatuci deontoloage semi-analfabete care trebuie sa vinda ceva ce nu au vazut in viata lor...e greu sa faci asa ceva, ar trebui sa ai imaginatie iar fatucile astea care au facut facultati din alea tip SRL unde erau 1000 de locuri , pe vremea lui ceausescu nu puteau spera la mai mult decit o scoala profesionala si apoi muncitoare la apaca sau prin vreo filatura de bumbac.....eu nu as pune botu' sa platesc o fatuca d-asta habarnista....

Abicim ai mare dreptate...JOS FATUCILE INCOMPETENTE!:) macar sa radem cate umpic daca tot e duminica si forumul cu Turcia nu pare sa se dezghete.

#29
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Misiunea imposibila e aproape de final:)

Hotelurile care accepta  double plus copii pana in 15 ani neimpliniti sunt destul de putine. O sa le enumar aici urmand ca mai apoi sa vizitezi paginile web si sa vezi ce ai putea alege. Iti recomand sa pleci cat de repede poti in iunie (inainte de data de 15- de preferat chiar in prima saptamana din iunie) pentru a putea cat de cat sa te incadrezi

Limak Arcadia din Belek
Limak Atlantis tot Belek

Viking Star, un hotel mai micutz situat in centru orasului Kemer insa nu e situat pe plaja dar are extrem de multi turisti nordici care sunt multumiti iar romanii care au fost s-au simtit bine.(camera tripla)

Antique Roman Palace 4* localizat in Alanya

La 1600 E ai mai putea alege Amelia Beach/triple room  (aici esti insa umpic mai izolat dar hotelul e f bun)

Daca mai poti suplimenta bugetul cu 300-maxim 400 de euro mai poti incerca Delphin Botanik sau Mukarnas.

#30
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postkoder, on 31st January 2010, 18:26, said:

Misiunea imposibila e aproape de final:)

Hotelurile care accepta  double plus copii pana in 15 ani neimpliniti sunt destul de putine. O sa le enumar aici urmand ca mai apoi sa vizitezi paginile web si sa vezi ce ai putea alege. Iti recomand sa pleci cat de repede poti in iunie (inainte de data de 15- de preferat chiar in prima saptamana din iunie) pentru a putea cat de cat sa te incadrezi

Limak Arcadia din Belek
Limak Atlantis tot Belek

Viking Star, un hotel mai micutz situat in centru orasului Kemer insa nu e situat pe plaja dar are extrem de multi turisti nordici care sunt multumiti iar romanii care au fost s-au simtit bine.(camera tripla)

Antique Roman Palace 4* localizat in Alanya

La 1600 E ai mai putea alege Amelia Beach/triple room  (aici esti insa umpic mai izolat dar hotelul e f bun)

Daca mai poti suplimenta bugetul cu 300-maxim 400 de euro mai poti incerca Delphin Botanik sau Mukarnas.
ai uitat sa zici de HOTEL VERA MARE care e un hotel mult mai bun decit cele amintite de tine

#31
koder

koder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,095
  • Înscris: 25.04.2005
Bine zici Rott

#32
delmon01

delmon01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.06.2009
Salutare
Ceva sugestii si pt mine?
Caut un hotel (nu bungalo sau village)  4-5 stele, suntem 3 adulti cu 2 copii 2 si 5 ani, 7-8 nopti, buget 8-900 euro, in Kusadasi. Cautam fie un apartament, fie 2 camere separate depinde de pret. Ne-am orientat spre Surmeli Efes sau similar. Alte optiuni?
Multumesc frumos

#33
bleumarin

bleumarin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 21.04.2009

View Postpflorin1315, on 31st January 2010, 02:51, said:

Salut,
Nu ma asteptam sa primesc un raspuns asa rapid,pana acum am fost de 3 ori in bulgaria si am stat la riu evrika sunny beach, iberostar  sunny beach si sol luna bay in obzor, dar vreau si altceva , in principiu vreau sa ma bucur de soare si mare dar sa fac si cateva cumparaturi si sa vizitez macar unu doua obiective , daca se poate hotelul sa nu fie foarte izolat si sa ofere o reducere si pentru un copil de 14 ani. O agentie din bacau ar fi mult mai potrivit, initial am spus iasi doar din cauza ca din bacau nu sunt curse spre antalya(cel putin asa stiam eu)
Multumesc


si eu caut cam acelasi lucru, gratuit pt. copil de 14 ani, am gasit ceva in Side - Waters Blue Hotel mi-a placut cel mai mult, dar noua ne plac hotelurile intinse pe o suprafata mare, verde, cu topogane.

#34
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postcarmenrebeca_84, on 28th January 2010, 10:45, said:

buna,
pentru prima data vreau sa ma duc anul aceasta in Antalya, all inclusiv, charter din Cluj, ce hotel imi recomandati? statiune?
cum este apa? merita asa pe la inceputul lui iunie? se poate face plaja?
Multumesc
Medie 25.3 C
Cel Mult 31.3 C
Cel Putin 19.3 C
Medie  Soare 11.5 Ora

Final ,  Cam devreme  , d ar  nu  este  f  cald , pt  copil este  OK . Pt Adult Este  linistit ......

#35
octavian_schinteie

octavian_schinteie

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 11.02.2010
MA POATE AJUTA CINEVA CU O PROGNOZA APROXIMATIVA IN PERIOADA 15-31 MAI

#36
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

Quote

May usually brings perfect weather throughout Turkey, with long sunny days and not much rain.

Edited by don_dannielo, 11 February 2010 - 21:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate